bugün

teoman'ın 1997 tarihli teoman adlı albümünde yer alan, çıkış şarkısı.
Söz: Teoman - Barlas
Müzik: Barlas * *
Ne Ekmek Ne De Su

Uyanıver gökyüzüyle sonsuzluğa
Unutuver
Hatırlatırsa ellerin
Süzülsün dudaklarından
Yıllar boyunca
Son bir nefes acın katlanınca

Bana yoksun
Biliyorum
Usul usul eriyorum
Kararıyor gözlerim hep
Yorgunum

Yığılır kalır
Yüreğim
Donuk gözlerinde
Ter atar deniz geceler indiğinde

Ne ekmek ne de su
Sensizlik korkusu
istemem yeter ki sen
Yanımda ol yeter
hoş şarkıydı.
yalnızlıktan korkan insanları iyi anlatan şarkı.
teomanin ilk albumun guzel sarkisi
şuanda hissettiklerimi anlatabilicek tek şarkı.ayrıca teomanın en güzel şarkılarının başında geldiğini düşündüğüm muhteşem parça.
1996 çıkışlı albümde yer alır.
geçenin karanlığında , yanlız başınıza dinlecek en güzel teoman şarkısı .
tarkan filmlerinde olma olasığı bir hayli yüksek diyalog;

atın bu köpeği kara zindanlara ne ekmek ne de su verin.
(bkz: bana yoksun biliyorum)
bana yoksun biliyorum usul usul eriyorum.

yapma teoman, yapma bak..
lise sonda hafta sonları dershane sıralarında kaba çürütürken hafta içi dersane grubundan biri bu şarkının sözlerini sıraya yazmış, bende teoman'ın başka bir şarkısını onun altına yazmıştım. bu daha sonraları karşılıklı sohbete dönüştü.böylelikle cinsiyetini bile bilmediğim biriyle sıra üstünde chatleşmeye başlamıştım.gençlik işte diyorum ve susuyorum.
11 sene olmuş, buna rağmen hala deli gibi dinlenen, zaman aşımına uğramayan şarkı.

(bkz: klasik)
25 yaşına gelmiş bunyelerin aşağı yukarı en hızlı dönemlerinde dinledikleri şarkılardan biridir.
sözleri eriten, müziği dağıtan teoman şarkısıdır. *
Teoman'a 1996 yılında 'Roxy Müzik Yarısması'nda 'en iyi beste' ödülünü kazandıran ve ilk solo albümünde de yer alan süper ötesi parça...
hayatımda duyduğum en sağlam introlardan birine sahip parça.
teoman'ın sesinden gençliği akıyor bu şarkıda. güzel şarkı, teoman'la beraber ufaktan bir geriye baktırır.
disko kralında 90'lara damgasını vuran şarkılar arasında gösterilen müthiş bir teoman şarkısı.
teomanın "Dur kasayım da saçmasapan sözlere sahip parçalar" çıkarayım tandansından önce Türk rock müziğine Papatya ile beraber damga vuran basit ama efsane parçadır.

Bu iki parçadan sonra hiçbir teoman parçası eski tadı vermemiş teoman da zaten Türkiye için rock yıldızlığından kadınlar için pop yıldızlığına terfi etmiş paranın anasını ağlatmıştır.
12 sene geçmesine rağmen Teoman'ın eskimeyen güzel şarkısı.

otomobilinizle gece yolda usulca akarken dinlenilesi şarkı.
ne de

(bkz: hava toprak ateş)
teoman ın ilk şarkısıdır. albüm çıkmadan önce bu şarkıyı yapmıştır. 1996'da roxy müzik yarışması'nda en iyi beste albümünü almış ve aynı yıl çıkan "Teoman" adlı albümüne koymuştur.

(bkz: roxy müzik günleri)
barlas imzalı bir teoman şarkısı. keşke teoman tarzını hiç bozmasaydı diye iç geçirten bir parça. girişi ayrı bir güzeldir.
(bkz: katıksız hapis)
(bkz: şekerpare)