bugün

son zamanlarda balıkesir'de de sıkça görmeye başladığım, denizli'de ve aydın'da popüler olan su markası. yakında buralara da gelecek gibi.

görsel
görsel
naz yapan, kolayca gönlü olmayan anlamına gelen, yani sorunlu bir ruh halini belirten kız ismi. hatta bundan dolayı bazen biri kızına neden bu ismi koyar diye düşünüyorum. buna rağmen oldukça sevimli durmaktadır ve kız ismi olduğunda sıfat olanından farklı olarak akla genellikle sevimli bir nazı getirmektedir. ayrıca çok sevdiğim bir isimdir.
Ortaokulda hoşlandığım kızın ismi. Bana nakşettiği tokadı asla unutamam. Bir ara sözlüğe yazdığımı hatırlıyorum olayda kabahatim yoktu. Beyefendi gibi mektup yazmıştım sadece ona niye böyle oldu ki.*
sorunlu bir ruh halini ifade ettiği için bazen kız ismi olarak kullanılmasını garipsediğim fakat çok sevdiğim sevimli ve benim için kutsal kız ismi.
Dedemin kız kardeşinin ismidir.
bir yerde bu ismi görünce dayanamam.
Bez bebek nana'nın muhtemelen gerçek adı ya da çok naz yapan biri olduğu için bu isim hoşuna gidiyor.

isim anlamında doğmamış bebeğin ilerde nazlı olacağına nasıl karar verilir bilmiyorum, nazlı ama nazsız biri de olabilir.

Tanım: naz yapan şahsiyet.
benim için kutsal bir kız ismi.
görsel
hala yaşıyor mu acaba?
Güzel ve asil olur genelde bunlar.
günümün güzel başlamasını sağlamıştır.
sempatik ve etkileyici bir isim.
iki isminden biri nazlı olan biri neden diğerini kullanır, öyle güzel bir isim.
bu isme takıntım var.
dizilerde sıkça kullanılan isim.
(bkz: ulaşılmazlık)
eskiden de sevdiğim bir isimdi fakat hatırlattığı şeyler değişti.
(bkz: en etkileyici kız isimleri)
bir su markasıdır aynı zamanda. kaynağı nazilli'dedir. aydın'da ve denizli'de bolca bulunur.

görsel
az kullanılan fakat çok güzel bir kız ismi.

diğeri ise: (bkz: demet)
istanbul'da bulunmayan su markası. kaynağı nazilli'dedir. sadece aydın, denizli ve çevresinde bulunur. bir keresinde balıkesir'de de görmüşlüğüm var.
dizilerde de sıkça kullanılan kız ismi.
naz yapan, kolayca gönlü olmayan anlamında özel isim dışında da kullanılan kız ismi.
özen isteyen anlamına da gelen isim.