bugün

hic beklemedigin birisinden ansizin gelirse şok etkisi yaratır.
fakir ama mutluyum.
iyi olmaya çabalıyorum derim ve ulan ne derdi varda böyle dedi şüphesini salarak ortamdan uzaklaşırım.
Yalniz.
misafirlikte nasılsın ile napiyorusunu heyecandan ters anlayanlara ithafen -napim ayniyim ya sen.
Çok ozledim be.
Çok özledim be..... Çok.
iyiyim sözlük sen?
yanlızlığa alışmaya çalışıyorum,ders çalışmaya çalışıyorum. çok sakat var yani... çok..
Tesekkurler sen nasılsın gibi bir klise ile cevap verilir.
Kötüyüm desem niye diye soracak, iyiyim desem de bunla mutlu olacak birinin olmadığı hayatta iyi ile kötü arasında bir yerdeyim. Yalnızım.
Nasılsın?
Hala annenin sözünden çıkmadın mı?
Hala hayatta kendi kararlarını veremiyor musun yoksa?
Hala aşk nasıl olur tadamadın değil mi?
Tadamazsın.
Bu yazıyı o'ndan gelen bir mesajın içinde görsem keşke diye çokça düşündüren. insanın iyi olası geliyor istediği birinden gelince bu soru cümlesi.
görsel
Sorulan kisinin ne yaptigini soran cumle.
-iyiyim sen nasilsin
Derler genelde
Yaaaaaalaaaannnn.
iyileşiyorum, diye cevapladığım soru.
Iyileşiyorum. iyileşeceğim.
neden mi çünkü neden olmasından sonra iyi hissettim kendimi g.a.r.i.p.
bıraktığın gibi.
konuşma başlatmak için almayı en çok sevdiğim, bu yüzden de tanışmak için sıklıkla kullandığım kelime.
bilmiyorum en samimi ve içten olan selamlaşma kelimesi buymuş gibi geliyor.
tabii daha orijinal fikirleriniz varsa beklerim
Hemen hemen herkesin iyiyim diye cevap verdiği soru cümlesi. Aslında iyi değiliz. Aslında çok kötüyüz ama neden hep o iyiyim kelimesi dilimizin ucunda?
hiç iyi değilim. yaşamak istediğimle, yaşadığım hayat arasında üç hayal boyu mesafe var. üstelik bu ruh haline aidiyetimden taviz verecek, veya değilştircek bir eylem planımda yok...

insan bazen kafayı boşa takmalı ve kontrolü ayaklara terketmeli. onları, dilediği yere gidecek kadar özgür bırakmalı. kaygılardan, sorumluluklardan, korkulardan alabildiğine uzaklaşmalı. bir hafta da olsa, bedenine, ruhuna iyi gelecek aktivitelere konsantre olmalı.

malesef kendimizi çok erteliyoruz.
günü birlik işler ertelenebilir, alış-verişler, ödemeler, çözüm bekleyen ufak tefek işler vs vs. fakat, biz bu ufacık işleri ertelemek yerine en önemli merkez olan benliğimizi erteliyoruz. işe yarar bir eşyayı çöpe atıp, sonra pişman olup geri çıkarabililirsiniz fakat, kendi benliğinizi çöp kutusundan geri çıkaramayabilirsiniz. iş işten geçmeden cesurca müdahele edin kendinize.

sen yapabilir misin bunu? diye soranlara...
hiç yapmadım. umarım bir gün yapabilirim.
nasılım biliyor musun, elinde ki dünya yıldızını sırf dünyanın en başarısız hocası istedi diye kulüpten yollayan spor bir kulübünün, bir taraftarı gibiyim.

(bkz: sunay akın) selam olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=PKo3_8uULL4
"Sen yağmur diyarından belki dersin,

- iyiyim, bilirsin, hatrımı sorarsan yeter.
Ne biliyim ya tadsızım biraz.
özür dileyerek söylemek isterim ki bok gibiyim . dokunsan ağlarım şuan .