1. 1.
  yeni olan her şeyin nasıl olduğuyla ilgilenmeyen türk gençliğine son dönem ezberletilmiş , enjekte edilmiş bir cafe türüdür. saatlerce oturulup duman çıkartarak zaman geçirebileceğiniz yerdir. eskiden sadece dedelerimizin içine tütün koyup içtikleri bizim de o ne lan öyle diye baktığımız bir şey iken bu nargile son 5 yılda ananaslısından, elmalısına kadar hatta anasonlusuna, gençlere bu cafelerde yedirilmiş bir nane olmuştur.
  2 ... alone with everybody
 2. 2.
  15-16 yaşındaki ucubelerle dolup taşan cafe türü.
  2 ... oneqeno
 3. 3.
  nargile denen, kanımca türk-arap kültürünün en asil olgusunun iyice ayağa düşmesine sebep olan ve bugün gitseniz 14-15 yaşında sümüklü veletlerin bile fokur fokur oyuncak nargile içtiğini görmenize vesile olacak mekan. güzel yerler yok mudur, elbet vardır misal istanbul'daki nargile cenneti tophane. adam gibi istanbul tophane civarından alınacak bir nargile seti yanında iran'dan veya suriye'den falan alınacak en yüksek kalitedeki tütünle beraber evde muazzam bir keyif eşliğinde en güzelleri hem de çok daha ucuza içilebilecekken, cafedeki gençler son dönemde türeyen çilekli,muzlu hatta kivili gibi abuk sabuk çocuklara özel 3. sınıf nargile tütünleriyle arkadaşlarına "bakın ne içiyorum ama ya of" mesajı vermektedir.
  3 -2 ... pulemjot kalashnikova
 4. 4.
  kocaeli'de acısu parkı'nda bulunan salaş mekanın ismi. genelde rocker ve solcu gençliğin takıldığı bir mekandır. son zamanlarda liseliler de bolca gelmektedir.
  ... johnnyturhan
 5. 5.
  (bkz: bornova cafeler sokağı)
  1 ... okkes
 6. 6.
  yazları tophane belki mantıklı olabilir ama kışın tesadüfe tıkılıp da o dumanaltı mekanda saatlerce takılanları anlamak güçtür.
  2 ... calyx
 7. 7.
  nargileyi geç ,aromalı çayları harika mekan.
  ... psikosomatik
 8. 8.
  4 nisan cumartesi günü saat 14.00'te başlayacak olan sen kocaeli'sin büyük düşün zirvesine ev sahipliği yapacak mekandır. salaş bir yerdir. çay 1 tldir. üstelik de bardaklar büyüktür.*
  3 -1 ... johnnyturhan
 9. 9.
  cumartesi günü saat 14:00 de orada olma sebebi.
  1 ... hailsatan
 10. 10.
  sen kocaeli'sin büyük düşün zirvesine gelecek yazarlar için ufak bir fiyat listesi arkadaşlar:

  nargile(meyveli-her çeşit mevcutmuş-)= 7,5 tl
  nargile(sütlü)= 10 tl
  nescafe= 3 tl
  türk kahvesi= 3 tl
  çay(ince belli bardak)= 75 kuruş
  çay(ince belli büyük bardak) = 1 tl
  çay(fincan)= 2 tl
  çay(kivi,muz,oralet,kakao...-yine ince belli büyük bardak-) = 1 tl
  2 -1 ... johnnyturhan