Türban taktığı halde hiçbir halttan geri durmayan kadın kadar tutarsızdır.
Buna kendi tercihi diyenler oğullarına soruyorlar mı sünnet ettirirken.
eşimin de örnek teşkil ettiği kadın türüdür. ben agnostik bir herif olarak sözlükte yazı yazarken kendisi namazını eda ediyor şu an. hatta kendi kendine kuran okumayı da öğrendi, üstelik mealini de her akşam okur ve hayatına uygulamaya çalışır. o bana karışmaz ben ona! gerçek bir müslümandır. seviyorum onu!

kuran okumaya başlama hikayesi de yobaz bir kadın yüzündendir. mukabele esnasında söz konusu yobaz, eşimin kuran'ı tutma biçiminden ötürü kendisini azarlamış. ilkokul mezunu dahi olmayan bu yobaz, üniversite mezunu, fakültesini 3. olarak bitirmiş bir bayana şekilcilik yaparak kendisini izole etmiş ama yıldırmamıştır. ben olsam direkt ateist olmuştum. kısacası takdir edilesidir bu bayan.
kapanmanın sorumluluklarını henüz taşıyamayacağını bilen ancak dini sorumluluklarını da yerine getiren kadındır. Olması gerekendir.
etrafımdaki çoğu kadın. çok yakınlarım belki de. gayet normal insanlar. bok atılacak bir yanlarını düşünemedim. siz bulursunuz zaten.
Zaten başörtüsü, namaz kılınırken camiye saç teli düşmesin diye kullanılmazmıydı? Yorum farklılığı, biraz da allahın bize verdiği nimetlerin değerini bilmeme durumu, daha da açarsak, böylesine güzel şekilli bir kafamız, güzel saçlarımız varken bunu allah yaratmışken, verdiğini reddetmek neden?
Neden bizi doğuştan saçsız, kafasız yaratmadı ki?
işte bazı şeyleri sorgulayıp, doğruya ulaşmak gerekiyor. Ama biz koyun piskolojisiyle yaşıyoruz kardeşim, biri "aaa binanın tepesinden adam atlıyor" diyor oraya bakıyor 10 dakikada 100 insan durup o tek kişinin baktığı yere bakıyor ve bu sayı gittikçe artıyor...
bilemeyiz belki açık bir bayandır ya da normal başörtülüdür, namaz kılan herkes illa ki türban takacak diye bir şey yokki...belki eşarp takmıştır,belki de açıktır ama namazını da kılıyordur..
islam'ın 5 şartından biridir namaz kılmak. Başörtüsü ayetlerde geçer, farzdır ama islam'ın 5 şartından biri değildir.
Lütfen hangisinin daha değerli olduğunu ölçün de öyle karşılaştırma yapın.
iş olsun diye namaz kılar.
Namaz kılan kadının türban bağlama gibi bir zorunluluğu yoktur. namaz kıldığı halde türban bağlamayan kadına şaşılacak yada ayıplanacak bi durum da sözkonusu değildir. ayrıca türban takılmaz bağlanır.

(bkz: kaskmı lan bu)
illa takmak mı gerekiyor? türban takamayan insan inançlı olamaz mı? hey gidi zihniyetini sevdiklerim ya.
annem.. kaç yıl oldu bilmiyorum 5 vakit namazında niyazında kendisi..hiç kaçırmaz.. sadece hastalığı nedeniyle * oruç tutamıyor aldığı ilaçlardan mütevellit..
ama dışarıya çıktığı zaman daha bir kere olsun değil türban başörtüsü bile kullandığını görmedim..

bir keresinde sormuştum.. takmayı düşündün mü diye verdiği cevap herkes dinini kalbinde yaşar evladım olmuştu..
dinin bir emrini yerine getirirken bir emrini yerine getirmiyordur. saygı duymak gerekir.
Dinini en samimi bicimde yasayan kadindir.
devlet memuru kadındır. saçı dışında her yeri örtülüdür, kıyafetleri boldur. annemdir...
namaz kılarken türban takması gerekmez. herhangi bir baş örtüsü yeterlidir.

(bkz: türban)
hayal ettiğim Türk toplumunun bir üyesi olan kadındır. takdir edilesi kadındır. dini görüşünü göze sokmaktansa olması gerektiği gibi yaşayan, örnek alınası kadındır.
dışarıda türban takmayıp ama evde namazını kılan kadındır, ancak namaz kılarken türban takması gerekir.