1. 1.
  bir yerdeki insan sayısı.
  (bkz: populasyon)
  ... aabi
 2. 2.
  çin'in dünya birincisi olduğu alan.
  ... system error
 3. 3.
  son kaynaklara göre : (google'ye nüfus yazınca). Türkiyenin nüfusu 73.914.260
  ... bekqrath
 4. 4.
  ilk sırada çin ardından hindistan gelmektedir .
  ... rasheed
 5. 5.
  insan sayısı. nüfusun yarısını erkek, diğer yarısını da kadın oluşturur. bu oran hiçbir zaman değişmez. olağanüstü durumlar, cinsiyete dayalı kürtaj vs de dahil her şey olsa da doğa her zaman için dengede tutar.
  1 ... selia
 6. 6.
  artacağından endişe duyulan ve kaynak kaygısını insana aşılayan insan sayısı.
  açıkçası insan nüfusunun öyle genişlemeye gideceğini düşünmüyorum. Kaynakların yok olması halinde duruma göre felaket simülasyonu yaparsak eğer bu, tamamen yok olmak anlamına da gelebilir. . . Burada mevzu bahis birazda biyolojik sistemin dayanıklılığı. Mesela geçenlerde okuduğum bir yazıda zehirli bir mantar türünün mutasyonlaşmasıyla(evrime inanmayanlar için YARATILMASIYLA diyim ! )şuan dünyadaki amfibilerin %70i yok olmuş durumda ! panama yağmur ormanlarında amfibi yok neden biliyormusunuz ? zararlı kimyasalların yer altı sularına karışması sonucunda bu mantar türünün evrilmesinden dolayı.. ! dünyanın en büyük gölü çad gölü bir kaç 10 yıla yok olucak zaten şuan dünyanın en büyük gölü falan değil kurumama savaşı veriyor o kadar. Açıkçası yukarıdakinin bitiş şekli umurumda değil canı cehenneme... aklıma son bir söz geliyor "3. Dünya Savaşı'nda hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı'nda taş ve sopalar olacağını biliyorum. Einstein".
  ... congolos
 7. 6.
  beslenme ve su sorunları nüfustan değil israftan kaynaklanıyor. günde 12 milyar kişilik gıdanın üretildiği dünyada 2 milyar aç insan varsa nüfusun 500 milyona indirilmesi bile hiçbir fayda sağlamayacaktır.
  ... dandanakandadamdanakanadam
 8. 8.
  2050 yılında 12 milyara ulaşacağı tahmin edilen dünya üzerindeki insan adedidir.

  pişt, sen de bu adette 1'i ifade ediyorsun. üstelik zengini, fakiri vs. hepsi nüfus sayımında 1 kişi sayılıyor. yani parayı verip beni 10000 say diyemiyorsunuz. en azından nüfus sayımında dürüstüz. ne kadar paran olursa olsun benimle bu konuda eşitsin. *
  bugün ailemle (bkz: paranın gereksizliği)ni tartışırken babamın söylediği "nüfus arttıkça rekabet artacak, yer kapmaya bak." lafı kafamda bir yıldırımın daha çakmasına sebep oldu: bencil insan, üreme ihtiyacı hissettiği için bu nüfus durmadan artacaktı ve işin sonunda sefiller topluluğuna dönüşmekten başka çare kalmayacaktı. kaynak inanılmaz bir hızla tükenecek, tekrar üretim yapılamayacak duruma gelecek, geri dönüşüm yetersiz kalacak ve sonunda dünya insana yetmez bir hâl alacaktır. insanlar birbirini yiyecek duruma gelecektir.

  peki çözüm? (bkz: nüfus kontrolü) yaşasın!
  o zaman bu kadar üremenin tersine adam öldürelim, bu sayede kitleler sefil halde kalmasın, ama kölenin üzerine de çıkamasın.
  ... centrual
 9. 9.
  insan nüfusunda büyük bir düşüş gerekli hale geldi.
  1 ... baris sever
 10. 10.
  SAyı arttı. Kalite düştü. Konfor hastası üniversite mezunları üniversitelerde kalabalıklar oluşturmaya başladı.

  Uğraştığı tek bir işi dahi başaramayanlar başkalarından mükemmelliyet beklerler. Ben türkiye'deki üniversitelerin analarını sikiyim.

  Gezideki bombok gençlikten bir bok olmayacak. Hiçbir potansiyelleri yok. Kahrolsun bazı şeyler diyen davasız ruhsuz bir gençlik. Ruhsuzluğun vasıfsızlığın dibine vurmuş ruhsuz bir gençlik.

  Hayatımda en nefret ettiğim şey boş kitlelerin oluşturduğu lanet kalabalığa karşı zerre kadar sempati besleyen herkes medeniyete ihanet etmiştir.
  ... b l a c k