bugün

mıymıntılı hallerde sesler çıkaran kişidir. hiçbir dediği anlaşılmaz ve hep arka planda kalır.
ağzına iki tane vurulası insandır. konuşmayla konuşmama arasında yaptığı eylemle uyku getirir, sinir bozar, bunun kapatma düğmesi nerede diye düşündürür.
(bkz: hoop hacım ne diyosun ya)
bir de 45 yaş üstü menopoz edebiyat hocası ise hiç çekilmez, hayır bir şey anlattığını hissederek soru da sorabiliyorlar yazılılarda utanmadan...
kısık ses, hem de tane tane... yemeği de yavaş yer, yeşil yandı mı pıt diye de geçemezler. ağzı burnu dağıtılası ölü balık tarzı yaşam süren insan.
anneme göre grb 050904. bana göre çikolata.
konuşmaya üşenir gibi bir hali olsa da anlaşılmaz bir şekilde susmayı da bilmez.
ıııı ıııı ıııııı... tarzı konuşan insanın, bir alt gıcık versiyonudur.

''ıııı'' dan laf açılmışken bahsetmemek olmaz; (bkz: mesut yılmaz)
türk telekomdan arayan adam ve kadınların, günde 1 milyon kişiyi araması ihtimali var elbet ama bunun dışında kampanyanın aslında para tuzağı olduğunu abonenin anlamaması için geliştirdikleri konuşma tarzını örnek gösterebiliriz.
(bkz: mıymıntı)
(bkz: feyyaz uçar)
konuşurken bir de iki üç parmağını dudakların önünde gözü rahatsız etmeyecek biçimde tutar bunlar ki ses hiç duyulmasın. *
hayatını ikinci planda sürdüren insanların tavırlarındandır. iki dudağının arasında, iki lafı bir araya getirmeye acizmiş gibi konuşurlar. bu kişilerle anlaşmak zordur. ikili ilişkilerde daha rahat davranabilmeleri için yardım almaları şart olan insan tiplerindendir. aşılabilecek bir durumdur, yeterki bir çaba gösterilsin. yoksa sinir bozar, tahammül edilemeyen,karşısındaki kişi tarafından kaale alınmayacak olan bir insan olur hayatı boyunca.
başlıktan olsa gerek yazılanları mıy mıy yazılmış gibi okudum çok sinir bozucu ekranı kapatasım geldi *
hayattan bezmiş insan.
ders esnasında "hayata çevrimdışı butonu" olsa da bassam dediğim hoca türü.
o nasıl anlatıştır
bir cümle yarım asırdır
kosmos belanı vere
sen git atını yarıştır.
ses tonu incedir genelde.
sabır gerektirir dinleyebilmek için; sonuna kadar.

bakışları bile öyledir.
bi mıy mıylık akar.
bana denk gelmesini istemediğim insan. tez canlı olun lan biraz !*
özgüven sahibi olamamanın verdiği eziklikten olsa gerek.
azına yüzüne tokat atılası insan modelidir. çevremizde çokça vardır.
Aferedersin sözlük ama amına koyulası insandır. hele ki telefondaysa hiç çekilmez bu insan tiplemesi.
dinlerken resmen yorulduğum, lan kuracağı cümle bitse de kurtulsak dediğim insan tipidir.
dilini damağını siktiklerim, ulan seri ol söyle aq.
Şuan karşımda şöyle bir konuşan olsada bütün sinirimi ağzını burnunu yırtarak çıkarsam.
Okurken bile bir fenalık geldi.