bugün

arada böyle doğruları söyleyende çıkıyor, şimdi pembe götlü modernistler topa tutar adamı ama adam doğru söylüyor, bu ülkenin yarısı araplaşmak için herşeyi yapıyor, din arabistan'ta ortaya çıkmış,kurucusu arap,kitabı arapça yani ne olacaktı ki, japon mu olacaktınız.

bu arada ben Türküm Anadilimde Türkçedir Arapça Arapların dilidir.

https://twitter.com/ajans...tatus/1777753034195443883
Kendini Arap hisseden, araplaşmış kişi iddiası.
arap kökenli bir ateist olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki arapçanın islamla bir alakası yoktur. arapça arap kökenlilerin anadilidir. kaldı ki tüm arapları müslüman zanneden hecin develerine sesleniyorum lübnan'ın yarısı hıristiyan araptır. ha keza hatay'da bir çok hıristiyan arap vatandaşımız yaşamaktadır.
Arap olmayan müslümanların kabul etmekte çok zorlandığı islamın ana kuralı. Emparyalizmin ana kuralıdır dilini dayatmak. Sonra islam arap emperyalizmidir diyince kızıyorlar.
arapça müslümanların değil arapların ana dilidir. aslında arap olmadığımız halde cennette arapça konuşmak saçma. ben şahsen türkçe konuşmak isterdim cennette.
doğru önerme. islam arap dinidir. sami kültürünü yansıtır. cihatçılık da arap emperyalizmidir. islam coğrafyalarının çoğu araplaşmıştır. evrenin en mükemmel insanı bir arap. diğer sözde mükemmel insanlar da arap. gerçekleri kabul etmemek gerçekleri yok etmez.
inşallah zeka seviyenizi gerçek hayatta bu kadar belli etmiyorsunuzdur.
on yaşındaki çocuklar bile size götüyle güler. ana ne demek anadil ne demek onu da mı bilmiyorsunuz lan ahaha.
Herkesin anadili kendi dilidir. Alman müslümanları vardır, anadilleri almancadır. Kuran böyle bir şart koşmamıştır, kuran'a ekleme yapmak şirktir, şirk koşan da kafirdir.

Bu kadar basittir.
Arap yalayicilarin uydurdugu savsata.
iyi ki ateist olmuşum anadilim türkçe kalmış.
Lübnan da Kur'an-ı tab eden yayın evlerinde tahkikat yapan hıristiyan arapların, -ancak Kur'an Arapçası öğrenerek bu işin üstesinden gelebildikleri bir gerçektir. Kur'an Arapçası kadar(hattâ fevkinde), "Kur'an Türkçemiz" de "(imanlarına nifak bulaştırmamış) Mü'minlerin" ana-dilidir?
lan oğlum, kafatasçılar, size burdan ekmek çıkmaz.
meseleyi siyasi zemine çekip aslından uzaklaştırmak beyhude bir gayrettir. zira din siyasi tartışmalardan uzaktır. dini siyasete alet edemezsiniz. çünkü din siyaset üstüdür. geç bunları hoca. islam düşmanlarına, dinsizlere, masonlara, paganlara hizmet etme hoca..

bir alim kolay yetişmiyor. sadece müfessir -açılımı tefsir- alimi olmak için 80 tane ilmi 80 küsur şubesiyle bilmek gerekir. bunun için ömür yetmez. nerde kim o kaabiliyette? hani? geç onu sen hoca. alim olacak olsaydım arapçayı değil, kuran arapçasını öğrenirdim. gerek var mı? yok benim için. yeteri kadar tercüme ve meal yada çeviri var. yapan yapmış zaten. yüzlerce tefsir hadis fıkıh âlimi ve kitapları var. ecdat çalışmış. önemli olan bunu tatbik edip yaşamak. yaşayabilmek. zira emir ve yasaklar açık seçik ve net. herkes alim olacak diye bir kaide yok. mevcut ulemanın kıymeti bilinse kafi. sen ilminle amel ediyor musun ona bak. herkes bildiğinden sorumludur. bilmediğini de sorup öğrenmek zorundadır. hayatını yaşayacak kadar ilim farzı ayn. fazlası değil hoca..

sen bildiklerinle amel etsen yeter müslüman. allame olmana lüzum yok. cahil olma yeter. bildiklerinle amel et kafi. Allah senden bunu istiyor. bırak ulemalık taslamayı millete hava atmayı geç hoca. sen asıl hadis inkarcılarıyla uğraş, sünneti reddeden münafıklarla uğraş. mezhepleri kabul etmeyen ehli sünnet düşmanlarıyla din düşmanlarıyla mücadele et. allahın ayetlerini az bir paraya satan, manaları anlamları hükümleri değiştiren, kitabı peygamberi ve sünneti devre dışı bırakmaya uğraşan, esasında dışarıdan beslenen, siyonizme hizmet eden prof görünümlü, ilahiyat tandanslı din düşmanı yol kesici alçak, namussuz şerefsiz haysiyetsiz şahsiyetsiz satılık kiralık hainlerle uğraş. eğer gücün yetiyorsa tabi hoca...
Arapça yanlız orjin arapların dili değil evrensel bir dildir bugün fasa kadar konuşulması faslılarin orjinal arap olduğu anlamına gelmez ki türkçe ve ingilizcede evrensel bir dildir ama mesela bir farsça küŕtçe çince değil.arapcayida evrenselleştiren islamdir yoksa bugün lüblanda suriyede aramice konuşulacakti belki misirda kiptice libyada berberice vs vs ama müslümanın ana dili demek bugün bize zorla dayatilan internetteki ingilizce dayatmasi gibi birşey ben ayşeyi ayse yada aisha yazmak istemiyorsam ibadetimide elhamdurillahi rabbil alemin yerine alemin rabbine hamd ederim diye yapmak istememde ne sorun varki.sorun faşit kafa zihniyeti nasıl insanlara zamaninda zorla türküm dedirttiler okullarda buda ayni kafa oda ayni kafa tabi anliyana.