bugün

Fazla içince bayıyor. Kakaolu süt candır ama maalesef ben kestim bu içecekleri. Ya kefir ya sade maden suyu benimkisi.
ilk olarak kim hangi akıla hizmet muz ile sütü birleştirdiyse tarihte, teşekkür ederim.

Sabahları gluk gluk güzel gidiyor güne başlarken.
Muza alerjim var ise.
Muzlu süte alerjim olabilir mi.
adana'da şalgam haricinde sembol olmuş bir diğer içecek. büfelerde yapılan ve bildiğim kadarıyla muz ile sütün blenderden geçirilmesiyle hazırlanan içeceğin kremayı andıran kıvamını güzel bir şekilde tutturmuşlar.
Ballı ve tarçınlıysa mmmmh. şifa niyetine içilir.
Eğer muz ve süte ilave olarak bal da eklenirse muhteşem hale gelecek içecektir.

Yazın soğuk, kışın sıcak sütle yapılarak içilir. Ek olarak üzerine tarçın da konulabilir, evet.
görsel

Thats fucking beautiful.
Muzlu sütün en alâsı, Adana' da, Kazım büfe' de içilir.
Tost çeşitleri de efsanedir.
Bekle beni Adana!
blendarda yapıldığında harika olan bir içecek.
Gece gece canım çekti bak. Az şekerli şöyle rondoda iyice çekilmiş, köpürtülmüş bi muzlu süt.

Edit. Az şeker, az bal, az tatlandırıcı her neyse. Kimse kimsenin muzlu sütüne karışamaz, kimisi o şekil içer kimisi bu şekil.
kazım büfe.
Mükemmel bir içicekken kutuda hazır satılanlarının sakız tadında olması rezaleti vardır bir de.
sütün içerisine blendırdan geçirilen muzun konulması ile oluşan içecek. güzeldir.
bana çocukluğumu hatırlatan içecek. annem, abim ile bana bir sürahi yapardı rondoda. yalancı boza, çakma boza diye içerdik. çok güzeldi. ve günler de güzeldi.
Düşüyor mu böyle?

Özellikle badici arkadaşlar eklesin lütfen kız yanıyor.
MuZlu biranın yanında yavan kalan içecek.
çok severim. tarifini veriyorum kıymetimi bilin.

malzemeler......................
1 yemek kaşığı bal

1 adet muz

1 su bardağı soğuk süt

1 avuç ceviz

yapımı..........

blender dan cevizi geçiririz. toz haline getirmeyin ağza gelsin biraz.

cevizi yana koyduktan sonra, muzu 3- 4 parçaya ayırıp içine atın sonrasında bal ve sütü ekleyin. isterseniz biraz buz da ekleyebilirsiniz daha soğuk olması için. blender dan geçirin ve büyük bir bardağa boşaltın. cevizi ekleyip içebilirsiniz. afiyet olsun.
Favorimdir.
bal fındık ve cevizsiz içilmemesi gereken içcek.
köfte ve patates kızartmasını kıskandıran bir ikilidir.
Hayat felsefem. Mutfaktada muz duruyor yeminle iftar saatini sabirsizlikla bekliyorum.
Kazım büfede içilir.
200 gram 1 kutuda yaklaşık 30 gram şeker bulunduran içecek.

besin ögeleri dağılımı 35 gram karbonhidrat, 5 gram yağ , 7 gram protein. toplam 213 kalori.
kalori dağılımı % 65 karbonhidrat, % 22 yağ, % 13 protein. kaçamak olarak arada içilebilir ama genel olarak kalori dağılımından karbonhidratın aşırı yüksek olması kilo almanıza sebep olabilir ve kan şekerini dalgalandırarak atipik yeme bozukluğuna neden olabilir.
Baya uzun süre içmedikten sonra içince Mutlu eder. Bisküvi üzerine küçük bir miktar dökünce daha lezzetli kılar.
Belki inanmayacaksınız en az 1.5 senedir MUZlu süt içmiyorum. Az Önce evde muzlu süt buldum bir içim dedim.
Cidden çok mutluyum yaa şu anda üstümdeki bütün stres felan gitti, çok özlemişim beee. cidden bugün daha iyi geçemezdi, sebepsiz yere mutlu oldum, Ve halende mutluyum. Leen mutluyum len cidden mutluyum.

Edit: Muzlu süt yardımında bulunmak isteyen pm

bkz:şaka

2.Edit: Hayatımda daha önce bukadar küçük şeyle mutlu olduğumu hatırlamıyorum.