bugün

dehşet bir at yarışı sunucusu. ismail baki tuncer in sesiyle daha da bir komik olmuş. atların isimlerine örnek olarak,

parmak çocuğun laneti,
çiçek kokladım alerji yaptı,
annem beni caminin önüne bıraktı,
sen üstüne alınma ortaya konuştum,
bıyıklarımı ameliyatla aldırdım...
en hoş tarafı, skecin doğaçlama olması.

*'künefeyi sıcakken yedim, göğsümden samsun kaşarı çıktı' da yerini alıyor...

*son at olarak ferdi tayfur dinlemesiyle nam salmış bir safkan, 'güvercin gibi uçarım mahmut paşada gibi satarım' da yerini alıyor.

*'atlar altın günü yapıyorlar' komiserler kurulu daha ortada yok.

*15 incisi düzenlenen 'eltim bize geldi kapıyı açmadım' koşusu tam 300 hektarlık daha yeni yanmış ormanlık alanda yapılacak. sonuncu olan at piranalara yedirilecek, tatlı niyetine de jokeyi piranalara atılacak. bunu izleyen atlar birinci gelmek için kıyasıya mücadele edecek. evet seksenlerde pirana diye bir film vardı... gerçekten fenaydı.

*şimdi de midem kalktı ve (donggg)... start verildi koşu başladı. 'timsahım diye bana acımayın' şimdi ön saflarda kendine bir yer açtı! 'arabulucuyum ama parama bakarım' onun yamacına yapıştı! şimdi iki at diğer atlardan ağımsız kendi başlarına yarışmaya başladı. bi daha start veriliyor(donggg) arkalarına 'ahtapotum ama kollarım yok' geliyor. onun da yanına 'e o zaman ahtapot değilsin kalamarsın lebraam' yanaşıyor. bu iki ata bi daha start veriliyor, bu iki at birleşip voltranı oluşturuyor!....
*16 da son hazırlıklarını tamamladı, eğeri takıldı, gözü kapatıldı, sütü içirildi ve yerini aldı... 'taylar yeni uyandığı için sağa sola şaşkın gözlerle bakıyorlar' ve 'gözüme meteor kaçtı üflesene bi' şaha kalktı ve zıplamaya başladı. bunu gören diğer atlar da şaha kalkıp zıplıyorlar... itfaiyenin araya girmesiyle çözülüyor... 3 numaralı 'zevzek' ve 5 numaralı 'yok artık lebraam' tutuklanıp bayrampaşa cezaevine götürülüyor...

*akabinde tüm safkanlar start hakemi emrine girdiler, start verildi koşu başladı. günün son ayağı 16 ıncı banu alkan koşusu başladı. atlar cümbür cemaat çıktılar ve bu arada 'yok artık lebraam' kurtuldu ve dönüp koşuya tekrar katıldı. kısraklar şimdi son 16 bin metrekareye kafa kafaya giriyorlar. bu esnada yok artık lebraam kesin yetişiyor! çok ilginç yavru bir tay çıktı ve koşmaya başladı. taya 'matruşka' ismini koydular. matruşka şimdi diğer atlara yetişti ve 50 boy da fark koydu afedersin! yok artık lebraam da kalktı o da yardırıyor şimdi! matruşka kaçıyor! 'polyannanın baltası' koptu geliyor! 'kol böreği' de sular seller gibi akıyor şimdi. matruşka kaçıyor kol böreği geliyor! matruşka kaçıyor ve kol böreği matruşkayı yakalayı ağzını burnunu dağıtıyor...

*resmi olan sıralama 4-4-2
16 ncı banu alkan koşusunu, safiye soymanın atı 'tedirgin kemençe' kazanıyor...

kaynak:muzaffer sondörtyüz