bugün

mutluluğun formülünü bulduğunu iddia eden zeki girişimcinin formülü söylemeden önce soracağı soru.
bir soru.

mutsuz musun?

haydi gel, beraber mutsuz olalım.
Yoo değilim hatta mutluyum ki bazı aklımda kalanlar döküldü bugün ağızımdan bir çift kulağa.
Bir soru.

Mutsuz musun?

Birlikte mutsuz olalım mı?
cevabı çok önemlidir. bir süre önce kendi hayatıyla mücadele eden, durmadan sorgulayan, hayatımdaki insanları olduğu gibi kabul edemeyen biriydim. ne mutlu oluyordum ne mutlu ediyordum. artık vazgeçtim. daha olumlu, daha olgun davranmaya başladım. mutlu muymum bilmiyorum ama artık daha huzurluyum.
Evet içimde tarifi imkansız bir mutsuzluk, umutsuzluk var. Kahkahalar atarken bile mutsuzum. Sebepsizce mutsuzum. Bazen en güzel anın hemen ortasında aklıma gelen ufacık bir saçmalıkla mutsuzum. Olduğum gibi davranamadigim için, kendimden her geçen gün daha da uzağa kaçtığım için, kabullenemedigim her ufak ayrinti icin... evet ben kocaman ve tertemiz üstelik de sebepsiz mutsuzum.
Çok uzun bi dönem geçirdiğim mutsuz zamanları sanki şimdilerde telefi ediyorum gibi. Olumsuz bi çok şey var ama yine de mutluyum. Ama öyle aman aman bi mutluluğum yok ama iyim yani.

Bilmem anlatabildim mi?
evet.. mutluluğumu bekliyorum..
kesinlikle mutsuzum, tabi bunun en büyük sebebi yabancı bir şehirde kendinden tamamen farklı kafadaki insanlarla aynı ortamda bulunmak. eminim ki bir çoğunuz bu hissi iyi biliyordur.
Yolda herhangi birini çevirip sorsaniz yüzde 90 evet cevabı alacağınız bir soru. Mutlu olmak için ne bıraktılar ki elimizde...
Toplumumuzda herkes bu kadar mutsuz ise her gece ve gündüz arkadaşlarıyla eğlenip 32 diş gülümseyerek fotoğraf paylaşanlar kim? Yoksa biz mi? Maskeli halimiz mi? Fotoğraflarda yüzümüze mutlu görünelim diye mi maske takıyoruz yoksa gerçek hayatta mutsuz görünmek için mi maske takıyoruz? insanları anlamak zor.
Bilmiyorum. Bir suredir onu yani mutlulugu anlatamiyorum insanlara.
şu an bu yazıyı okuyan yazara sorulan soru.

mutsuz musun?

o halde yanıma otur, birlikte mutsuz olalım.
hiç olmadığım kadar.
Hem de baya bi.