bugün

şiiler tarafından çok savunulan ancak yasak oluşuna dair hz.ali ra nin rivayetleri bulunmasına rağmen genede helal kıldıkları zina uygulamasıdır.

işte bu kişiler biz hz.aliyi çok seviyoruz derler ancak sadece slogandır dedikleri.
ben iran'a gitmiş ve çevresi iran'la içli dışlı olan bir ortamda yaşıyorum iran'da bile muta yaygın değildir. Allah'ın Helal kıldığını haram kılmamak için şiiler bunu Helal bilir. Hiçbir şii muta meraklısı değildir. Bir şii olarak bunu söylüyorum. Etrafımdaki herkes şii bu böyledir etrafımda kimse muta yapmıyor. Iftira atıyorsunuz vebal alıyorsunuz yapmayın biz hakkımızı Helal etmiyoruz.
Bir hadisin nesh edilmiş olması bu hadislerin buhari ve müslimde olmaması gerektiğini göstermez. Bilakis olur, olmalıdır. Buhari ve müslimde rasulullah sav in mutayı bizzat kendi ağzıyla hayber günü yasakladığı ile ilgili hadis de var. Onları okurken bunu atlıyo musunuz. Dediğim gibi hadis usulu bilmeden yorum yapmanız pek sağlıklı olmuyo. Hatta komik oluyo. Nesh edilen hadisler de sahih kaynaklarda yer alır.
takiyye was here.
kaynak gösterince de bin takla atıyorsunuz ben muslim'den kaynak getiriyorum. Vay efendim bu hadis nehyedilmiş o zaman kimse buhari ve muslimdeki bütün hadisler sahihdir demeyecek.
Hak hukuk olaylarına girilmezse çok süper olucak. Hakka girmekten Allaha sığınırım. Kimse bi şahsı göstererek bu muta yapıyo şu yapıyo demedi. Ben iranda ve hatta türkiyede uygulandığını biliyorum ve bunu söylüyorum. Türkiyede bunu uygulayan şahısları da biliyorum. Üstünü örtmenize gerek yok.
Hadis terimlerinden habersizlerin bu kadar savunmaması gereken uygulama.

Sahih nedir, nesh nedir bi bakın rica ediyorum.
Sahih olan haber nesh edilmiş olabilir. Zaten nesh edilmiş haberler ancak sahih olabilir. Biraz ilim, mantık lütfen.
ben yapılmıyor demedim yaygın değil dedim. Bana muta çocuğu diyenlere de hakkımı Helal etmiyorum.
Hadi tanımda yapalım sözlüğe ayıp olmasın.
Sünni kaynaklarda ömer tarafından kaldırıldığı yazan nikah türü.
biri de demiyorki "siz allah'ı mı kandırmaya çalışıyorsunuz?" diye.

bidattır.
bazı yazar kardeşlerimiz konuyu ilmi olarak çok güzel şekilde açıklamış olduğu halde hala bu zina uygulamasına helal diyen şiicikler var,

aynı zamanda takiyye bunların imanlarının olmazsa olmazlarıdır.
“Kadınlardan biriyle muta yaptığınızda ücretlerini kararlaştırdığınız şekilde
verin.” (Nisa: 24) Bu ayet Şia’ya göre mut’a
nikahı hakkındadır. Mut’ayı zina olarak görenler
Peygamber Efendimiz (s.a.a) in onun defalarca
yapılmasına müsaade ettiğini unutmasınlar. Denilebilir ki Peygamber Efendimiz (s.a.a) zinayı
tedrici olarak kaldırmak istediği için mut’ayı
birçok kez serbest bırakıp yasakladı. Zina daha
Mekke döneminde isra suresindeki “Zinaya
yaklaşmayın, çünkü o pek çirkindir kötü bir
yoldur” (32. ayet) ayetiyle kesin bir ifadeyle yasaklanmıştır. Kesin bir şekilde yasaklanan bir fiilin Medine
döneminde tedrici bir şekilde kaldırılmaya
çalışıldığını iddia etmek doğru değildir.
Yukarıdaki mut’a ayetinin Mearıc veya
Mü’minun Suresindeki ayetlerle neshedildiğini
söylemekte doğru değildir. Çünkü bu iki sure Nisa suresinden önce Mekke’de nazil
olmuşlardır. Konu hakkında detaylı bilgi için
Mizan tefsirine bakılabilir. Yalnız şu kadarı söylenmelidir ki, Şia’ya göre
mut’a nikahı yaparak boşanan kadının iddet
bekleme dönemi vardır. Bu husus Şia fıkıh
kitaplarından bakılabilir. Bu konuyu gündeme
getirenler sanki her Şia ömründe sürekli mut’a
nikahı yapıyormuş gibi düşünür. Dört evlilik de caizdir. Ama etrafımızda dört hanıma sahip
insan göremiyoruz. Mut’a nikahı pratikte hiçte
yaygın olmayan, ama Masum imamlarca caiz
olduğu bize bildirilen bir nikah türüdür.
Alıntıdır.
ilkel arap icatlarından biri.

türklerin de kendi içinde mezheplere ayrılıp ciddi ciddi bunu tartıştıklarına inanamıyorum.
nisa 24 ile muta'yı meşru kılmaya çalışanları göstermiş başlık. nisa 24'ün açıklamasını mehmet okuyan'dan dinleyin;

https://youtu.be/pY-WkRbTxIA
ayetlerin kelimelerini değiştiren şiicikleri bize gösteren zina uygulanmasıdır.

bunların allah korkusuda yoktur, ayeti bilerek değiştirmek nedir.
nisa 24 te mutayla alakalı en ufak bi işaret gören beri gelsin. Ayet gayet açık savaştaki esir kadınlardan ve bunların mehirlerinden bahsediyo.

Israrla rasulullahın mutaya izin vermesinden bahsediliyo. Daha ne kadar anlatılabilir acaba. Hayberden sonra uygulanmış ya da izin verilmiş tek bir muta uygulaması var mıymış?
islami vizite.
Felekten bir gece .
Zinayi zina gibi göstermeme.
aslında insanların anlayamadığı, erkeklerin cinsel sapkınlığını yatıştırmak amaçlı yapılması iyi olacak bir eylemdir.
Sapikligin kilifidir. Helal dairesi neyinize yetmiyor. Helalinden bir kadinla evlenin dürüst bir hayat yasayin.
Sikmeden önce bas nikahı, siktikten sonra boşa. Böylece günah sayılmıyor. Ne güzel oh mis. Müslüman kafası.
Bir zamanların caiz görüldüğü ama daha sonraları yasak kılınan evlilik türü.
Günümüzde daha çok ıran tarafinda bu evlilik türü yaygındır. Kadın erkek bir A4 kağıda sözde evlilik akdini yazıyorlar. Yani evlilik akdinin ne zaman başladığını ve ne zaman biteceğini-boşanma- belirtir bu sözleşme niteliğindeki kağıt.
(bkz: defne samyeli)

peşin edit: bugün de tutturamıyorum, yine yanlış yere yazmışım.
haramdır. açıklaması nikahlı orospuluktur. iran'da yaygındır.
kafalar mis gibi.
Doğuda çok yapılır bu muhabbet...
güncel Önemli Başlıklar