bugün

kaynaklara göre 19/20yy'da yaşamış bir komutan.
Özellikle CHP tarafından suistimal edilen cumhur başkanı.

Atatürk'ü anlayan henüz bir kemalist görmedim. Kaldı ki kendi partisi bile Atatürk ün karşı olduğu zihniyet tarafından kuşatılmış.
Geleceği iyi gören büyük düşünen türk milliyetçisi atamız gerçekten gurur duymalıyız.
Sayili buyuk savaş dehalarinandir. Yunan ordularini 26 agustosta baslattigi Buyuk Taarruzla 30 Agustosta bozguna ugratmis olup 18 eylul de ulkede tek bir yunan askeri kalmamıştır.
Kendi gücünün ve baskalarinin gucunun sinirlarini bilen ve bu sinirlari zorlamaktan cekinmeyen bir lider. Doktrinleri bir ulkeyi kurtarmistir
''chp genel sekreteri recep peker chp ile ilgili bir vesikayı atatürk'e imzalatmaya getirdiğinde atatürk vesikanın üzerine 'partim' sözünü yazar. peker 'paşam niçin chp yazmıyorsunuz?' diye sorar. atatürk de 'ne bileyim sonuna kadar chp'nin benim partim olarak kalacağını?' diye yanıt verir.'' Belki o gün neyse de şu an cuk diye yerine oturan sözdür.
Türkiyenin ebedi lideridir.
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu. Ne fazla ne eksik. .
t: 19-20. yy da yaşadıgı rivayet edilen bi komutan.
automatic diyor madem atatürk çok iyidi neden çıkmadı atatürk 2?
Kelimelere sığmayacak kadar değerli başkomutan.
Her zaman kalbimde yeri olan. Fikir babam, liderim, atam...
kimlerin elinde boğuluyorsun sen bugün..

oysa sen göğe bakan gözlerinle yıldızları seyreder gibi bakardın fotoğraflara, güneş kadar aydınlık gündüz ve yarattığını gelecek günler gibi.

görsel
Keşke şu an hayatta olsaydın. Paşam.
izinde yürüdüğümüz, unutturulmaya çalışıldıkça daha da içimize işleyendir..
bu adamı sevmeyen ölsün be.

https://www.youtube.com/watch?v=lEfoXlHgUbQ
cumhuriyet halk partisinin kemiklerini sızlattığı lider. adamların liderlerine bile rte sahip çıkıyor. sizler haketmiyorsunuz gazi kemali. siz hdp nin tekeline girmişsiniz. onlar ne diyorsa onu yapıyorsunuz. bu adam kalksa yüzünüze tükürür.

görsel
Özellikle şu günlerde mumla aradığımız liderdir.
hatalarıyla dolu bir tarihi vardır. mesela bugün hiçbir avrupa ülkesi halkının yaşam tarzına müdahale edemez. buna rağmen atatürk'ün en büyük hatası, halkın kutsalı olan dini kendi yorumladığı şekilde halka empoze etmeye çalışması ve tepki toplamasına rağmen bu tutumunu ısrarla devam ettirmesidir.

dincilerin giyim kuşamına karışmak bu tepkiyi büyüten nedenlerden biri olmuştur. modernleşme adına tüm bunları yapması bana doğru gelmiyor.
Yaşasaydı dün akşam oynanan fenerbahçe beşiktaş maçı ile alakalı iki takımı da çağırır “sikerim oynuyacağınız oyunu” der, iki takımı da tokatlayıp gönderirdi.
Bir kere, adamın adı "Atatürk".
Türk'ün kendisinden kuyruk acın var. Türk lafını duydunmu alerjin azıyor, tüyü dökülmüş uyuz it gibi kaşınıyorsun. Kuyruk sokumun sızlıyor.
Ee tabii Türk'ten bu denli sızı kapınca, haliyle Ata'sını da sevmiyorsun...

Sonra O dahinin sadece adı değil, safı da Türk... Duruma el koymasaydı ne güzel geçinip gidiyordunuz dini ve Gayr-ı Milli unsurlarla Türk'ün sırtına yapışmış keneler misali.

Yedi ceddin de askerlikten muaftı. At sırtında Türk'ün üç kıtada anası ağlarken, sizler sofu ayaklarında tekkelerde miskin miskin yatıp günü gün ediyordunuz.

Kiminiz ümmet ayağında arada kaynarken, kiminiz de azınlık ayağında sırtınızı emperyal güçlere dayamıştınız. Onların kıyağıyla vergisiz, emeksiz, zahmetsiz saltanat sürüyordunuz.
O dahi adam hepinizin tekerine çomak soktu diye düşmansınız ona.

Ölüsünden bile ödünüz kopuyor. 17 sene, üç kıtada Osmanlı’nın askerliğini yapmış komutana Osmanlı edebiyatı üzerinden laf sokmaya çalışıyorsun.
O yedi düvele karşı, 'milletim' derken milletinin önüne gururla 'Türk' eklemeyi eksik etmeyen adam gibi Adam’dı.
Sen üç tane oy korkusuna 15 senedir o millet dediğin şeyin adını söyleyemiyorsun.

onu eleştirmeye sizin gibi namussuzların tıyneti yetmez.
gece boklu badeli götleri açıkta kalıp, olmadık rüyalar gören iblis ve de çok yalancı yobazların sabah sabah laf ettiği ulu önderimizdir.

ha it havlaması, ha yobaz sıçmığı...
Kurduğu cumhuriyette bu kadar arkasından konuşulduğunu duysa üzülürdü sanırım.Bedenler geçici,fikirler bakidir.
--spoiler--
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir."
--spoiler--
KRALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
yedi düvele meydan okursun da reis, bir coğrafyanın kaderine meydan okuyamazsın işte. diyerek sitem ettiğimde bana vereceği cevabı çok merak ettiğim lider.

her rakı sofrasında muhabbeti içimde uktedir.

lan neler vermezdim.
Entryleri gördükçe Attila ilhan ın 'yaraya tuz basmak' kitabındaki yüzbaşı cevdet'in sözünü hatırladım.

"...bak kurban. Biz enayi bir nesiliz. Bildiğin enayi . Mustafa Kemal'in temennilerini hakikat bellemişizdir: Adam ulaşın demiş, biz muasır medeniyet seviyesine ulaştığımızı sanır, dünyayı hor görürüz. Şu japonun harpten çıkmış haline bak bizden kaç gömlek yukarıda. Ondan paha biç. Toplu iğneyi bile ithal edip radyoda alafranga çalmakla mı bunlardan baskın olacaktın sen?"

Hadi bir örnek de bıçağın ucundan gelsin:

"...asker olarak yaman bir devrim yapmıştınız albayım. Haklı, tarih bakımından gerekli, ama parti olarak ihanet ettiniz bu devrime. Ülkülerinizin bütününü gerçekleştirecek yerde mustafa kemalin ölümünden sonra işi tatlısu faşistliğine döktünüz. Gençlerde devrimci ruhu öldüren kim? Aydınları sanatçıları kısıtlayan? Basının evcilleştirilmesi ne zaman başladı? Menderes'ten önce. Daha inönü partinin başındayken. Menderes ve partisi on yıldır iktidardaysa neye borçlular bunu? Diktaya ve siyasal baskıya karşı kendilerini özgürlük ve demokrasi şampiyonu olarak yutturmalarına değil mi?..."

Daha Kemal tahir e değinecektim ama erindim.

Edit: yazım yanlışı
Ölene kadar insan görünümlü iblislerle mücadele etmiş gazi komutan.