bugün

bildiğin terörist dizide bile şimdiye kadar delikanlıca hareketi görülmedi. karı kızla iş yapıyor pkk'lılara küfredip bu adam komik diye gülenlere şaşırıyorum.
--spoiler--
kurduğu isim ve sıfat tamlamaları on dakka süren şahsiyettir. bizim bildiğimiz zincirleme isim tamlaması arabanın kapısının kolu. bu bi başlıyor" emperyalist sistemin çarkları arasında ezilmiş gompredor " falan demeye, bitmek bilmiyot
--spoiler
bir de kadıköy de gördüğüm kadarıyla küpeli müpeli bi adam bu muro. enteresan tabi..
gerçek bir insan.
o bir karakter oyuncusu.
o gerçekten rolünün hakkını veren ve kurtlar vadisi'ne renk katan bir oyuncu.
yine ortalığı yarım yarım yarmıştır. gözlerini ufka dikerek "burada lenin'i saygıyla anmak zorundayım" demesi olayı bitirmiştir. gülmekten ardından ne dediği duyulamamıştır.
devrim gunlugu tutacak kadar ideolojisini ozumsemis, emperyalist guclerin usagi olmayan ve kapitalist carkin dislileri arasinda ezilmemis karakterdir.
ülkenin yarısının ismi.

dizideki muro ise hüsnü bey'e üç numaralı bakışını attıktan sonra çok karizmatik bir poz vermiştir.
"ii cek bakalım" dedikten sonra muhtesem arabaya yaslanma pozu vererek izleyenleri *yerlere yatırmış karakter. keske her örgüt elemanı bunun gibi olsa içlerinde azıcık insanlık olsa dedirtmektedir.
kim olduğunu sözlükten öğrendiğim tırtlar vadisi karakteri. tanımı geçelim sadede gelelim. efendim ömrüm hayatım boyunca bu diziyi tek bölüm izledim, bi de ırak versiyonu geçen tv'de gösterdiler onu izledim. akşamüstü bir alışveriş merkezinde televizyon bakıcaz*, tabii bu akşam kurtlar vadisi akşamı olduğu için her yerde bangır bangır gösteriyolar. tam çıktığımız sırada karakterin biri "burjuva murjuva" diyerekten birine ayar veriyordu, yüksek sesle "ulan bu tırtlar vadisi ne zamandan beri ideolojik masaj yapıyo, sınıf mınıf bilinci ne ayak" dedim ve çıktım, beyaz eşyacı ters ters baktı bana. olsun. sonra gündemi takip ettiğim sözlüğe geldim. baktım, bi tıkladım iki tıkladım kendimi bu başlıkta buldum. tabii bu dizi aslında hep ideolojik masaj verirdi ama sinifsal mesajlar pek vermezdi. simdi söyle bir düsününce bu karakter uyusturucu satiyor, pkkli hem de sosyalist. hangisi lan bu adam? senarist olacak insan evladı kendince tüm tü kakalari bir araya toplamis, 3 in 1 atari kaseti yapmis, haliyle eğlenceli de olmuş. seyircinin beynine işte bu sosyalistler hem teröristtir, hem de uyuşturucu satarlar masajı yapılıyor. bu adam kadın ticaretine de başlarsa şaşmayalım*. aferim lan, iyi düşünmüşsün.
memati baş'in limanına gidince dışarı çıkarak özlemişim dağ havasını diyerek derin nefesler almıştır. umarız dağlara tekrar çıkmaz, polat da onu öldürmez. bu karakter bu filme lazım.
"beni manipule etme çetin" lafıyla yarmış başarılı kurtlar vadisi karakteri.

burjuva karşısındaki ezikliğini/gizli özentisini söylemlerine pelesenk etmiş, köylülük/doğululuk sıfatını aynı söylemlerle terketme çabasındaki kürt kişi.

bir yerlere gelmiş kürtlerde genelde bulunan türklüğe kinli özenti saplantısının ekran yansıması.
-çeto sen düşünen sosyal bir hayvansın.
kurtlar vadisi de insanı güldüren ve diziye olan bağımlılığı arttıran karakter.
sıh lan kafasına repliğiyle gönüllerde taht kurmuş,kurtlar vadisini sitcoma çeviren başkan(!).
dizinin ileriki bölümlerinde doğru yolu bulup terörist faaliyetlerinden vazgeçmez ise, toplum psikolojisine pkklıları gayet sempatik insanlar olarak yerleştirecek tehlikeli karakterdir.
''devrimci günlük'' diye başlayarak günlük yazan tek kurtlar vadisi karakteri.o kadar fırıldağın içinde bunu yazmaya vakit bulmasına şaşırıyor insan.
bu kadar komik olmasi dizinin konseptine pek uymasa da izlerken inanilmaz keyif aldigimiz karakterdir, mustafa ustundag sagolsun.
teroriste bile guler olduk anasini satayim.
pkk yı sosyalizm çerçevesinde işleyen karakterlerden biri daha.*
o ki veresiye defterine günlük tutan, kapitaslist düzenin çarklarına meydan okuyan, lenin hayranlığıyla yaşayan, manipule edilmemiş kv' nin dikkatleri üzerine çeken karakteri.
kurtlar vadisini bana sevdiren iki karakterden biri. acaip komik bir herif yahu. inşallah polat biraz geç öldürür de bizde biraz fazla gülmüş oluruz.
Bulut'un da rolünü azalmasıyla beraber 3,5 bölüm sonra bıraktığım kurtlar vadisi pusuyu tekrar izlememin kesinlikle tek sebebi! Şimdi bir de alexander the great çıktı ! bakalım ondan da ümitliyim, umarım sonu kirve gibi olmaz da, güldürmeye devam eder dizi. Aksi halde hakikaten çekilmiyor polat'ın dangalak tripleri. Forza Muro!!
şehladır kendileri. bazen kime baktığı anlaşılamamakta.
kurtlar vadisi gibi milliyetçi bir dizide komünizm'i kötülmek için yaratılmış,fakat esprileri izleyiciler tarafından komik bulunup sempati kazanmış karakterdir.
son bölümlerde iyice maymuna çevrilmiş karakter. tahminimce raci şaşmaz pkk yı bu şekilde aşağılamaya çalışıyor. aferin ona zekice..
güncel Önemli Başlıklar