bugün

aynı anda bir çok şeyi yapabilen demektir. klişe olanı, yürürken sakız çiğneyebilme..
programların yanında aynı anda birden fazla işi yapan kişileri de anlatan kelimedir. sanırım geleneklerimiz ve kültürümüzün etkisiyle ülkemizde kadınlar bu alanda daha iyidir. bir annenin işte çalışmasına rağmen eve gelip yemeği hazırlarken telefonda konuşması ve aynı anda da çocuğuyla ilgilenmesi bu tanıma girmektedir.
hakkında ilk defa iphone gibi telefonların tanıtımlarında haberi olan kitlenin saçma sapan benzetmelerle anlatmaya çalıştığı olay.
Tam olarak odaklanma problemine mi yol açtığı yoksa odaklanma probleminden mi kaynaklandığına emin değilim. Aynı anda tek bişeye odaklandığımda hem dikkatim çok çabuk dağılıyor hem de zamanımı boşa harcadığımı düşündüğüm için verim alamıyorum. Artık hiç bi işi tek başına yapamıyorum, en az iki duyma görme kabiliyetleri izin verdikçe üçe bile çıkabiliyor aynı anda yapmaya çalıştığım şeyler. Bunlar hem kısa vadede (aynı anda dizi izleyip, ders çalışıp, biriyle sohbet etmek gibi) hem uzun vadede (yeni bi hobiye, yeni bi dil öğrenmeye, yeni bi spora aynı zaman diliminde başlamak gibi) aynı şekilde oluyor.