bugün

trailer'i şöyle olan gönlümün efendisi, çocukluk sevdam oyun!

https://www.youtube.com/watch?v=bxFoRCvEjUA

mortal kombat xl ı bi çırpıda bitirmiş bi adam olarak dört gözle bekliyorum. şu anlık 23 nisan'a ön tarih vermişler, bekliyoruz!
Scorpion'un Fatality her oyunda daha da güzelleşiyor.
official story’si paylaşılmış oyun. ama o müzik ne öyle amk.

https://youtu.be/LX6iU733-TA
X'de Cassie Cage'den tiksinen biri olarak 11. oyunda çok sevdim kendisini. X de hem o iğrenç saçından hem de gelir gelmez Shinnok'u indirmesinden dolayı kendisinden nefret etmiştim ama 11 de tipi çok çok iyi olmuş.
Allahına şu oyuna Reiko, Jarek, Fujin gibi karakterleri de getirin. Şu ana kadar oyunda en beğendiğim karakter Cassie Cage oldu.

Edit: Armageddon'da ki Kart Race modu gelse ne efsane olurdu be.
Cassie ve Johnny cage fatality hareketleri beni kahkahaya boğmuş oyundur.
https://www.youtube.com/watch?v=7tZSHK3XKOQ

Çıkış videosu yayınlanmış, sevenlerine de gerçek mortal kombat müziğiyle gelmiştir. Ve ayrıca baya geniş bir kadrosu olacağa benzemektedir.
hikaye modu berbat olan oyun.
Ya diyebilirsiniz şimdi, Mortal Kombat hikayesinden ne bekliyorsun falan diye de, aşırı olaya hizmet eden şeyler olsa da bir bütünlüğe sahip, birbirini tekrar eden şeylere sahipti. Karakter havuzunu fena kullanmayan, o darmadağın ve vasat hikayesini iyi bir sunumla anlatıyordu. IX'da da eski oyunları bi' toparlayıp "babuş burdan devam ediyoruz artık" demişlerdi. X'i çok hatırlamasam da en azından cesur hareketlerde bulunup ciddi anlamda birşeyleri yeni yerlerine taşımış.

Peki bu oyunun hikaye modunda ne oluyor? Kocaman bir hiç. Olan biten o kadar manasız ki... Bir takım karakterler girip çıkıyor, herkes kafasına göre birşeyler yapıyor, birileri saçma sapan upgradeler yapıyor falan. Karakter havuzu olabilecek en manasız şekilde kullanılmış, birşeyler için savaşılıyor ama neden, karakterler dahil kimsenin olan bitene dair bir fikri yok. Oyunun sonu desen apayrı bir facia.
Zaten 3 senede bir yeni oyun çıkartıyorsunuz nerdeyse, elinizde de işe yarayabilecek konseptler ve zibilyon tane karakter var. Tırt anime gibi hikaye yazacağınıza bari eli yüzü düzgün birşeyler yazsanız. Ne bileyim abi Sub Zero ile Scorpion çok güzel bir sinerji mesela, Kung Lao, Kitana ve Lui Kang tarafı güzel bir sinerji yine, ve bunların farklı farklı bağlantıları da var, ne bileyim Kitana ile Jade var bir tarafta, ordan Millena sokuşturabilmişsiniz zamanında. Yazık yani bu malzeme ile çıkarılan bu hikayeye.

Evet gerçekten Mortal Kombat için yaşlandım, oynanışını geçtim artık hikayeyi nereye götürecekler diye merak edip ona bakıyorum sadece.
CODEX hala kıramadı şaşırttı. Bundan önce çıkan oyunlar aynı gün kırıldı.
fitgirl iş başında ayrıca oyun konsolda 30 fps çalışıyor.
Rez alın bir dahaki kombat pack'a John wick,ash williams gibi karakterler gelecek.
RoboCop'un eklendiği oyun.
Tam 90 lar gençliğine hitap eden oyun terminatör/t-800, RoboCop, Rambo, spawn gibi 90-80 lerin film,roman ve çizgi roman karakterleri yanı sıra 1995 de çekilen mortal kombat filmindeki oyuncuların ses ve modellemeleri oyuna eklemişler.

Gidip az nostalji yapayım.
yapacağınız oyunu sileyim deyip 80 gb boşa mı indirdim amk deyip silemediğim oyun.

para ile karakter satma işini çok fazla abartmış bir oyun para verip sadece origin mortal kombat filmindeki sonya raiden ve cage kostümü için para verdim hoşuma da gitti genelde sonya blade kullanıyorum sonic wave atınca 3 kere atarsak karşıdakinin kaburgasını kırıyor daha fazla hasar veriyor ama sonya oynaması zor bir karakter köşeye sıkışınca veya karşıdaki rakip chrouch block yaparsa dövmenin imkanı yok ki zaten rekabetçi modu bok gibi bir oyun 1 lvl lik oyuncunun karşısına 40 lvl lik adam çıkartıyorsun olmaz böyle iş yapay zekayı bi şekilde dövüyorum ama.

indirime girdiği zaman sindel cadısını alacam bakalım o nasıl dövüşüyor.
güzel oyundur.

ancak asla bir injustice 2 değildir.
Hatundan dayak yediğim oyun. Ulan 10 kere oynadık 1 kere yenildik ama hala dalgasını geçiyor zalimin kızı.

Not: bilerek yenilmedim, harbiden yendi.