bugün

küçük şeyler sevindirir ruhumu, hayal bile edemezdim ben bunu. daha mutlu olamam!!!
trt nin istegi dogrultusunda büyük olasılıkla eurovision yarışmasına katılacak olan türk rock grubu.
insanların sürekli ona buna benzettikleri, çalıntı yaptığını iddia ettikleri bana da kabul edin artık işte türkiyedeki en iyi rock grubudur dedirten, bilinçli aklını kullanmayı bilen daha da önemlisi hayır demeyi öğrenebilmiş dört tane birbirinden değerli insanın oluşturduğu kanımca hep ötesi olabilmeyi başarabilmiş grup
son albümleri büyük düşlerle özlemimizi gidermeyi fazlasıyla başardılar sağolsunlar
hatta burağı bayağı özlemiştik çok memnun olduk duyunca sesini*
ama bu mor ve ötesinin ilk çıktığı zamanları da deli gibi özlemediğim anlamına hiç gelmez
özelliklede bu cambaz şarkısından beni tiksindirmeyi başarabilmiş* hayran kitlesi var olduğu sürece
aah ah nerde o yalnız şarkı, 23, beyaz, mucize, şarkıcı çocuk, hayat, bir, gece, son giden, balıklar yani kısacası bırak zaman aksın, şehir ve gül kendine albümleri...
küçük sevgilim şarkısı şiddetle tavsiye edilen son yılların en iyi rock yapan grubu...
(bkz: rock mı mor ve ötesi mi)***
ingilizce sarkı yaparlarsa dunyayı sallayabilirler. o potansiyel var.
türkiye'nin en iyi ve derinlikli rock grubu. Son derece üretken, temiz, aklı fikri yerinde adamlar. Nazar değmesin.
Türkiye'de iyi iş yapan savaş karşıtı bir rock grubu.
mtv türkiye açılış partisinde pussycat dols'un alt grubu olarak sahne almış muhalif rock grubu.*

[edit:] bahsedilen konserde davulun üzerine filistin bayrağı yapıştırmışlardı ki sosyal mesajın dibine vurduklarının göstergesidir. ayrıca (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
eskıden cok eskıden dınlebılen bır grup olan mor ve ötesi piyasalasmaktan kurtulamayan bir grup olmustur.
cenk&erdemikilisinden cenk in söylemiyle mor ve öteki teki.
(bkz: Dünya yalan söylüyor)
Yaptıkları kaliteli müzikle ve politik duruşları ile bir hayli seveni olan grup.
youtube da gezerken denk geldim. tam yil veremeyecegim fakat 97-98 yillari olmali hatirlarsiniz , eko tv vardi bir zamanlar orada cok calardi. ne`den mi bahsediyorum? mor ve otesinin cikis sarkisi ve klibi. bildigim kadariyla kendi okullarinda , bogazici universitesinde el yordamiyla cekildi klip.
iste o klip ;
http://www.youtube.com/watch?v=QrzdIAyk2jg
askerlik yıllarımın grubudur. dünya yalan söylüyor'u dinlerken 170 km hızla giderek kışlaya teslim olmuştum.
şarkılarının her sözünde bir mesaj veren gruptur.
31.12.2006 sabahı yayınlanan makina'da kendisinin -berrak tüzünataç'ın akrabası olduğunu ciddi ciddi düşündüğüm, (çünkü okan böyle bir kıyağı kimseye yapmaz)- özlem adlı stüdyo seyircisiyle, kördüğüm adlı parçada düet yapan gruptur. kız müthiş detonedir ve

durdum, durdum, kendime güzel bir ağ ördüm
kimse bilmez, kimse bilmez
bu bir kördüğüm

zaman yok mekan yok
hiç birşey yok,
yaralı bir melek var
evi yok. . .

kısmı başladığında kızı şutladırlar. *
iyi müzik yapıyorlar.çokta cesurlar.dün akşam makinede izledim.darbe diye bir şarkı yapmışlar.
şehir albümleri çok güzel olan türk rock grubu
komünist olma ihtimalleri olmayan grup. tamam kabul, sosyalist takılıyorlar. ancak komuüstlerin çoğu amerika düşmanıdır, emperyalizm e karşıdır. harun tekin her ne kadar bunu savunsa* da elinde baba parası ile aldığı amerikan malı fender stratocater gitar ı ile hiç de inandırıcı durmamaktadır.

müzikal anlamda ise dünya yalan söylüyor la başarılı bir çıkış yaptılar ve türkiye de rock müziğin patlamasına sebep oldular. iyi mi kötü mü bilimez ama ortalık rocker lardan geçilmez oldu. ayağına converse giyip, duman ve mor ve ötesi dinleyen herkes rocker oldu.*
(bkz: bir sözlük yazarının sitemi)
bi aralar dumanla karslastırılan ama kanımca onlara yetisemiyecek olan grup.
(bkz: mor ve berisi)
müzikalitesi son dönemde son bulmuş,gay oldukları rivayet edilen bir rock grubu..
(bkz: mor ve otesi)
(bkz: yesil ve berisi) *
Sular yükseliyor1996/Şehir1996/Bırak zaman aksın1999/Şarkılar bir oyundur2000/Gül kendine2001/Savaşa hiç gerek yok2003/Yaz2003/Söz vermiş şarkılar2004/Dünya yalan söylüyor2004(onları cidden bilinir kılan albüm oldu)/Büyük düşler2006...çok iyi işlerde,toplumsal boyutlu işlerde ve iyi albümlerle yeralmaya çalışan,
sonrasında rock müzik gruplarının türemesine sebep oluşturmuş kaliteli bir grup..