1. 1.
  saatlerce sürecek olan yolculuğun bitişine az kalmışken sabaha karşı otobüsle ya da özel aracınızla durduğunuz öncelikle tuvalete yönelip sonra serinlikte bir yudum çayın zevkini tattığınız yer..
  ... compassrose
 2. 2.
  sigara içenlerin kendilerini atmak için her benzin istasyonundan ve dinlenme tesisinden geçerken heyecanlandığı, buhranları dindiren çay sigara eşliğinde soğuk havalarda bile montsuz araba kapısı açıldığı an fırlanası mekan.
  ... portakalli irish cream
 3. 3.
  mola yerinde garip bir duygu kaplar insanı,hele ki öğrenciysen.istanbul-Zonguldak yolculuğunu ele alacak olursak;bir tarafta bırakmak zorunda olduğun memleketin vardır ve sana 3 saat uzaklıktadır.Diğer tarafta gitmek zorunda kaldığın şehirde olacaksındır 2 saat sonra.Okulun,arkadaşların,geleceğin,ailen,maddi durumun vs.Bir sigara yakar ve bunları düşünürsün mola anında.Bir şiir yada bir şarkı vardır kafanın içinde ve mola süresi boyunca orada kalır.Gittiğin yere ulaşınca herşeyin geride kalacağını bilir ve öyle binersin otobüse,şunuda bilirsin ki tüm bunları bir daha düşüneceğin yer dönüş yolundaki mola yeridir.
  1 ... forrest
 4. 4.
  (bkz: uzun yolda mola yeri hüznü)
  ... becherovka
 5. 5.
  birbirini tanımayan 20 kişi otobüsün yıkanmasını izlerken sigara içerek büyük bir ritüeli yerine getirirler bu soğuk yerde.
  ... mi vida loca
 6. 6.
  Bol sulu mercimek çorbaları margarinli lor peynirli gözlemeler bol karbonatlı çaylar ve pek tabi... kıvrak bilek hareketleri eşliğinde sarı kauçuk çizmelerle otobüsleri yıkayan emekçi kardeşlerimiz hele o hortumu hızlıca alıp fırçanın ucunda bulunan çıkıntıya takmaları camdan akan köpükler yarı uyur halde külü düşmek olan sigarayla onları seyretmek.. orgazmik anlar yaşatan yerlere verilen genel ad.
  1 ... pandaman
 7. 7.
  Önünde bolca otobüsün durduğu içerde pişmaniye ve konya şekerlerinin satıldığı yerdir. Burdan ağaçlı tesislerine ve bazen önünde duran ferrariye selam ediyorum. Ferrasini süren bey otobüs çok güzel gelsene.
  ... tas edemeyen medusa