bugün

Maalesef ki modern olayım derken gevşekliğe doğru yol almasıdır.
Hic bi zaman modern olamadim bilemeyecegim.
gericiler tarafından anlaşılamaması ve kötü gözle bakılması en büyük problemimiz. az öteye.
gericiler tarafından anlaşılamaması ve kötü gözle bakılması en büyük problemimiz. az öteye.
Mutlu olamamak yaptığı işin insana haz vermemesi.
Duygularimiz ve hislerimiz git gide sıradanlasiyor ve buna engel olamiyoruz malesef.

Halbuki tanidigimiz her insana anlamli bir deger yuklemeliyiz.

Hayat sevince daha güzel.
düşünce özgürlüğü.
Doyumsuzluk.
iletişimsizlik. Veya kötü iletişim.
biraz deli olmaları.

Modern Times

https://youtu.be/HPSK4zZtzLI
Yalnızlık.
Sürekli kategorize edilmek istenmesi.
smartphone bağımlılığı.
Beğenilme ihtiyacı. Sürekli biri beni beğensin hissi.
Tüketim hastalığı bu hiç şüphesiz sonun başlangıcı oluyor insanın bitmek bilmeyen istek ve arzuları.Dunyada insanların bir kısmı açlık susuzlukla mücadele ederken diğer kısmı nefsini tatmin etme mücadelesi vermesi insanligimizi gözden geçirmemiz gerektiği gerçeğiyle karşı karşıyayız.
Modern olduğuklarını sanıp aslında taş devri kafasında olmaları. 21.yüzyılda hâlâ kadına şiddet varsa hâlâ kadın bir eşya, bir cinsel obje olarak görülüyorsa modernlikten bahsetmek mümkün değildir. Burada ki amacım cinsiyetçilik yapmak değildir. Hatta daha evrensel düşünürsek herhangi bir canlıya şiddet uygulamak büsbütün barbarlıktır. Bir diğer deyişle "sözde modern özde barbar insanın en büyük problemi" sevgisizliktir.
Belli kalıplara girmeden, toplumun onu kabul etmemesi.

Bu sebep yüzünden hemen hepimiz kalıplar ve kimlikler oluşturuyoruz kendimize. Ne kadar çok kimliğimiz olursa o kadar çok uymak zorunda olduğumuz kural ve yüklendiğimiz sorumluluk oluyor.
alınıp satılabilir şeylerin bir parçası olması ve böylece hükmettiğini sanıp hükmedilmesi..
Türk insanı için konuşuyorum.Modernliğin bir şeyin en pahalısını alınca olduğunu sanması.
Modernizmi çıplaklık olarak algılayıp buna karşı çıkanları linç etmek. Yazıktır.
iletişim, empati, anlayış, sevgi, menfaat vb.
Fakir ya da zengin.Derdinin bitmemesi.
Modernmi ay götümm..
Umursamazlık ve farkında olmamak.
yalnızlık bence insanların yanında bile yalnız olmak düşüncelere dalmak ve yetinememek hep daha iyisini bulma telaşıyla anı kaçırmak.