bugün

insan dedikleri kanalı hem android hem ios işletim sistemlerine ait uygulamaların kullanımı hakkında videolar paylaşmakta. Her hafta yeni inceleme videosunun yayınlandığı kanal a'dan z'ye uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veriyor.
bir anlamda telefon.
Biraz korkunç bir şey. Niye sürekli sayfa altında çıkıyor?

Sol framede de çıkmıyor.
En altta sürekli çıkan bakkaldır.

Bir değişik geldi bana.
görsel
sabit olmayan anlamına gelen sözcük.
sevilmeyen sözlük biçimi. evet.
Başlik aratilamiyor. Uludağ sözlük mobil bile yazamiyorsun 2. Kelimeye gecilmiyor.
insan olan bi link koyar suraya

http://m.uludagsozluk.com/
An itibariyle ezikligimin tescili Damga.
eger bu uygulama surecek olursa gelecegin butun bilgisayarlarinin mobil olacagindan mutevellit her entryde cikacak hadise. sonrasinda eger bir entrynin yaninda mobil yazmiyorsa o yazar geri kafali ve gelenekci gorulecek. neyse bu entry de tabletimden girilerek bir ornek teskil etmektedir.
Iphonedan yazdigim bu enyrynin yaNinda da yaziyorsa ayip ediyor. Mobil vAr mobilet var bu ayrimi iyi yapmak lazim.*
telefondan girilen entrylerde, entry giriliş tarihi ve saati yanında belirtilen sözcük.
sözlüğe internet üzerinden girildiği vakit entry bilgilerinin kenarında yazan şey.
Sözlüğün bugu olduğunu düşünüyorum. Sözlük ben iphone 4s ile giriyorum entryleri mobil ne lan via iphone 4s yazacak orda akıllı ol.
Eski dilde, seyyar manasına gelir. Seyyar hastane, taşınabilir mobil hastane demektir.
sözlüğe telefon vb. aygıtlarla girilen entrylerin tarihlerinin yanında yazan hede.

edit: yalan mı lan?
türkiyede bildiğim kadarıyla sadece yağ üreten firmadır.Yağları fena değildir. Türkiyede eğer benzinliğini açarsan paraya para demezsiniz diyedüşünmekteyim.
Türkiye pazarından BP ile birleşmesinden birkaç yıl sonra çekilmiş akaryakıt şirketi.Dünya üzerinde Exxon Mobil olarak yaşantısını sürdürüyor.Sentetik yağların kralını yapar.
Hareketli, taşınabilir.