1. 1.
  erâk agacinin dalindan, bir karis uzunlukta kesilen parçadan yapılır
  6 ... rapter
 2. 2.
  doğal diş macunu.
  4 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  colgate in misvak özlü diş macunu yapmasına ilham olan nesne.
  2 -1 ... say
 4. 4.
  müslüman diş fırçası.
  9 -1 ... nebula
 5. 5.
  bilim ve teknoloji ilerlese de beyinlerin ilerleyememesi neticesinde halen bazı kesimler tarafından kullanılmaya devam edilen diş macunu yerine geçen malzeme. bu tip insanlar bir yerlerine birşey olduğunda en lüks hastanelere koşturup son model cihazlarda tedavi olmaya ise kesinlikle hayır demezler.
  5 -26 ... devedikeni
 6. 6.
  konu beyinlerden çok , yine bilimle alakalıdır. Misvağın beyazlatıcı gücü, şuanki diş macunlarında yoktur hatta birçok diş macununda misvak özü bulunur.
  (bkz: colgate misvak)
  13 -1 ... maksat muhabbet
 7. 7.
  misvak denilen bitkisel özün dişmacunlarında kullanılması gayet normaldir, yine bilimin çatısı altında. fakat gidip de köşedeki dükkandan doğal misvak alıp da kullananlardır bu işi yanlış yapan, aslında yanlış yapmak değil bağnazlık yapmaktır. ha eğer doğal misvakın dişlere daha yararlı olduğu iddia ediliyorsa koskoca bir dişmacunu sanayisi boşa çalışıyor demektir.
  1 -8 ... devedikeni
 8. 8.
  hz.peygamberin tavsiye ettiği,kullanılması sünnet olan bir ağaç parçası.biz müzlümanlardan bu konuyla ilgili bir girişimci çıkmayan fakat amerikan bir firmanın dişmacununda kullandığı ve müslümanların bulunduğu hedef pazara girmeyi düşündükleri ürün.
  6 -2 ... rukal
 9. 9.
  bilim ve teknolojinin bu kadar ilerlediği bir devirde mutlaka kullanılması gereken diş temizlemekte kullanılan ağaçtır.

  bu günki diş fırçalarının yapımında kullanılan sentetikler, petrol menşei li katkı maddelerive diş macunu yapımında kullanılan asit türevleri katkı maddeleri düşünülürse evet gerçekten kullanılması gereken hadislerde işaret edilen bir ağız sağlığı koruyucusudur.

  siz inanmayın teknoloji zırvalarına azıma asitik asit, fosforik asit, formaldehit sürmenin meraklısı diğilim, bırakın gerici yobaz dinci desinler 60 yaşında bile sağlıklı kimyasal bulaşmamış dişlerim olsun istiyorum.
  12 -3 ... imgelerle konusan adam
 10. 10.
  MiSVAK VE YARARLARI

  - Misvak, ağız için temizlik, Allahu Teala'nın rızasına sebep ve gözlere de ciladır.

  - Misvak ağız için temizliktir ve Aziz ve Celil olan Allah'ın rızasına sebeptir.

  - Misvakta on hassa vardır: Ağzı tatyib eder, diş etlerim güçlendirir, göze cila verir, balgamı giderir, dişin çürümesini önler, sünnete uygun olur, melaikeyi sevindirir, Rabbi razı eder, hasenatı artırır, mideye sıhhat verir.

  - Misvak kullanın. Zira misvak ağzı temizleyen ve Rabbin rızasını kazandıran bir alettir.Bu hadis-i şeriflerde misvakın faydaları zikrediliyor. Misvak kullanmak, ağa için temizlik ve hoşluk sebebidir. Fırçalanmayan dişler sararır. aralarında ve diplerinde gıda artıkları birikir. Bunlar ağız kokusuna ve diş cürüm îlerine sebep olurlar. Diş etlerinde iltihaplanmalar olur. Misvak kullanmakla dişlerin çürümesi ve diş etlerinin iltihaplanması önlenir. Misvakın gözlere canlılık vermesi ve balgam söktürücü etkisi kimyasal özellikleriyle ilgilidir.

  Allah-u Teala güze! olan şeyleri, temiz olan şeyleri sevdiği için; peygamberinin tavsiyelerine uyulmasını sevdiği için, misvak kullanılmasından hoşnut olur. Melekler de temiz olan şeyleri severler ve kötü kokulardan rahatsız olurlar. Onun için on!ar da sevinirler.

  - Misvak, erkeğin fesahatini artırır.Fesahat, güzel konuşmak demektir. Sesin oluşumunda dişlerin de fonksiyonu olduğu için, temiz ve bakımlı dişlerin sesin güzelleşmesine katkıda bulunacağına işaret ediliyor.

  - Niçin sararmış dişleriniz i!e huzuruma giriyorsunuz? Misvak kullanınız! Bu hadis-i şerifte ağız ve diş bakımı yapmayanlara bir azarlama var. Kendilerine zarar verdikleri gibi, çevredeki kimseleri de kötü görünüşleri ve ağız kokularıyla rahatsız edeceklerine işaret ediliyor.

  - Şu dört şeypeygamberlerin sünnetlerindendir: Sünnet olmak, koku sürünmek, misvak kullanmak, evlenmek.
  Peygamberler insanlığın rehberleridir. Peygamber Efendimizden önceki peygamberlerin de ağız ve diş bakımına önem verdikleri, misvak kullandıkları ifade ediliyor.

  - Misvak ve cuma guslü her Müslüman için gereklidir.
  8 ... darkwalker