bugün

misafirlige gidilen evde sifonun calismamasi paronayasina sahip bunyelerde gorulen problem.

+ ya calisirsa?
Başlangıçta girilen tuvaletin sifonunun sağlamlığı, tuvalet fırçasının varlığı ve konumunun yeteri kadar salondan uzaklığı test edilmediği zaman türlü çeşitli olumsuzluklar yaşanabilir.

Daha kötüsü her şey iyi gidiyorken yaşanacak sorunlardır. Mesela tuvalet fırçasının kırılması, siz içeri girdikten sonra kapının önünde başlayan hareketlilik veya ilk seferde tam randımanlı çalışmayan sifonun yeniden dolumunun yavaşlığı bunlar arsında sayılabilir.
misafirliğe gidilen evin tuvaletine gitmek için tarladan geçmek zorunda kalmak.
benimsediğin tuvalet kültürünü her yerde kullanamama. sıvı el sabunu ve tuvalet kağıdının kalitesiz oluşu, yada daha kötüsü hiç olmayışı.
sırf şu sorun akla gelince ister istemez tuvaleti gelir zaten adamın. üff çok kötü gerçekten...
yerini sormak, kullanım alanının temizliğini kontrol etmek bakımından zor olan ama bir açıdan tuvalet kağıdını bolca harcayabilmenin güzel olduğu durum
-ooo kamil hoşgeldin hoşgeldin geç, buyur...
-hoşbulduk rıza abi nasılsın? öpiim yenge...
-geç içeri geç geç...
-rıza abi geçmeden bir lavaboya kadar uzansam ben?
-tabtabi. koridorun sonundaki kapı.
-sağol abi.
-..........................
-ay rıza tüp mü patladı!?
-yok hanım kamildir o.
-ay kamil mi patladı!?
-ehe bi'nevi...
özellikle misafirlikte kullanılan tuvalette gerekli temizlik malzemesi yoksa büyüyen sorundur.
misafirlikte tuvalete giren paranoyak genç:
paranoyak genç:şu şey gizli kameraya benziyor yahu.
yan daire:tak! tukk!!
paranoyak genç:acaba evi seri katillermi bastı?!?!
en büyük sorunu ses sorunudur. helede tuvalet odaya veya insanların çok olduğu bir yerdeyse vay haline. yapılan işlem sırasında çeşitli şekil şemali alırsın, sesin dışarıya çıkmaması için harcanan çaba görülmeye değer taktire şayandır. musluğu sonuna kadar açmak fayda etmiyor bilgilerinize. sen ne kadarda musluğu sonuna kadar açıp ses frekanslarının dışarı çıkmadığını sanıyorsan yanılıyorsundur. en iyisi en yakın bir cami tuvaletine teşrif gerekmektedir.
en zor kısmı misafirlik tuvaletinin ağzının ortasına zıçmadan önce mekanın koordinatlarını almaktır.
utangaçlıktan doğan problemdir, relax olmak lazım bazı yerlerde, yoksa sonu felaketle sonuçlanabilir.
klozet yeine alaturka tuvalet varsa, siz kabızsanız ve hava soğuksa haytınız gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçer.*
bazen sorunun sadece tuvalet kağıdı olması bile büyük bir şanstır.
(#9867318)
ses çıkacak,birisi elini yıkamaya gelecek diye rahat rahat ses çıkararak boşaltım yapılamaz.
iş bittikten sonra tuvalet kağıdının olmaması can evinden vurur.
ama en kötüsü sifonun çalışmıyor olmasıdır.sonra uğraş o tasla,hortumla orayı temizlemeye.
sifonu bozuksa büyük problemdir, iki saat kova ve su ararsınız.
(bkz: tuvalet seni kullanmadığı sürece sorun yok)
delikte kapak varsa suyu açmanın basket sesini engelleyemeyeceği durumdur.. bi basket denemesi falan yaparsanız ortalıkk da değişik bir koku hakim olur.. bayaa bi zor durumdur.. gidin evinizde edinnn efeendim dicem ama eve gidinceye kadar da patlarsınız aman aman
Nedense böyle bi fobim var. En az 5 yıldır tanımıyosam gittiğim ev sahibini asla kullanamıyorum. Zordur.
acımam, geldiyse yaparımla atlattığım sorundur. tüm çamaşır sepetini döküp su doldurmuşluğum vardır o ayrı.
Sorun morun değildir benim için.

Kesinlikle kullanmam.
Acil durumlarda müsade isterim. Bi lavaboyu kullanabilir miyim diyerekten. Bunda Çekinecek bir durum yoktur. Velev ki kolaylık gösterecek olmasalar dahi. Kendim de bu konuda hassasımdır. Evime gelen misafir de hizmet edilmesi vacip olan allahın (cc) misafiridir neticede. Evvel allah sorun teşkil etmez.
Kullanmak sorun değilde sıçarken osurmamaya çalışmak sorun.
Kiminin eleştirdiği, kiminin yadırgadığı, kiminin hayranlık duyduğu ve kiminin özendiği rahatlığımdan dolayı yaşamadığım sorundur.
şimdi size altın bir bilgi vericem yiğidolar toplanın. diyelim misafirlikte tuvalete gittiniz patır patır allah ne verdiyse boşalttınız ama koku dağılmıyor ne yaptıysanız. işte burda devreye kibrit giriyor; 2 kibriti tuvalette yaktığınız anda kokudan eser kalmıyor.