bugün

doksanların sonu milenyumun başına denk gelen zamanlardır.
Slm, asl, nbr, f, m'in anlam bulduğu en parlak dönemini yaşadığı yıllardır.
1998 yılının son çeyreğinde tanıştığım mirc programını yaklaşık 2008'e kadar kullandığım dönemdir. irc server'larına bağlanabilmek için yapılmış en iyi arayüz programı, bir diğer ismiyle scrit'i mirc'tir.

içten içe "ne günlerdi be" dediğim başlıktır.

o zamanlardaki en popüler serverlar:

aidata *
Superonline *
doruknet
prizma

Yabancı serverlar olarak

undernet
dalnet

ve daha niceleri..

Editbüdüt: ilaveler yaptım.
asıl yılları mirc kanalından yapılan yarışmaların hepsinin cevabı google'da bulunduğu yıllardır.
dalnet e girilmezdi resmen. Bir kanalda op olmak baya önemli birşeydi.
superonline ve ttnet server'larında 2002 ile 2008 yılları arasındaki süreç pahabiçilemezdi.
zurna kelimesinin bir enstrümandan çok daha ötesi olduğu yıllardır.
zurna.net helper liğinin o zamanlar neredeyse bir spor bakanı olmak kadar taşağa sahip olma durumuydu.

(bkz: o eleman bendim)

(bkz: spor bakanı olan değil)
Müthiş zamanlardi.Az mı helperlik sopluk opluk yaptık be.help kanalina girenlere voice verirdik hey gidi hey.
csden 5vs5 mac cekildiği yıllardır. çok da uzak değildir.
kendi adima konusayim, manita dusurmek icin genelde zurna ya girerdim. bazan izmir istanbula girdigim da olurdu. dalnet onemli bir servis saglayiciydi aklimda kaldigi kadariyla. mirc te olmadigimiz zamanlar genellikle, red alert takilmisimdir veya halflife ta crossfire oynamisizdir kuzenle. bir de midnight madness isimli bir araba oyunu vardi, simdiki gta nin atasi diyebiliriz. hey gidi yillar amk..
En iyi zamanları ilk başlarda superonline ve daha sonrasında da ttnet ile son bulmuştur.

Zurna.net Ve mynet herhangi bir kategoriye sahip olmamakla birlikte sadece dağılan ortamların biraraya toplanmasına her ne kadar yardımcı olsa bile Moderasyonun kıskançlığı ve egolomanyak kişilikleri sayesinde son bulan güzide eğlenceli yılları ihtiva eder.

Ayrıca sohbet kanallarının en babaları için şunları söyleyebilirim mesela;

#felsefe
#Edebiyat
#metal
#cadde
#taksim
#nonserviam
#rock
Gibi kanallarda sağlam kişiliklerin bulunduğunu hatırlarım. Sağlam edebiyatçı, felsefeci ve müzisyen şahsiyetler ve hatta hoş sohbet ateist veya muhafazakar userler.

Canım çekti la. Hemen bir /Server yapalım da kimler varmış bakalım hehe. Eskilerden bazıları hala takılıyor benim gibi bazen. iyidir iyi.
boyunsakal ve köşeli olmanın prim yaptığı yıllardı.
msn adresi alındığında ise hepimzin sevgilisi ve hatta bir çoğumuz.

http://galeri12.uludagsoz...B1lda-kalanlar_870587.jpg
Bana göre 99 ve 2000'li yıllardır. O zaman çevirmeli modemler 56kb bağlantı hızları olmasına rağmen internet cafelerin'de yaygınlaşması ile vazgeçilmez bir iletişim ve eğlence aracı olmuştur. Şu anda bile eski nostaljiyi yaşamak için bu tarz irc kanallarını kullanan, sohbet eden insanlar azımsanmayacak kadar çok. Şunu da belirtelim hala radyo - dj konsepti var ki bana asıl dayanılmaz gelen de bu.