bugün

çoruma has bir yemek.
barsağın içine bulgurla yapılan iç hazırlanıp doldurulur. iki tarafı iple bağlanıp, haşlanır. afiyetle mideye güp güp ettirilir.
mumbar dolması da denilir. iç anadoluya özgü bir yemek türüdür.
güneydoğu anadoluya özgü bir yemektir. kibe ile yakinen ilişki içersindedir. yörede kibe-mumbar dolması diye mönü ( menü yazıldığıda olur) listelerinde yerini almıştır.
anadolu'nun her yöresinde yapılan bir yemektir.
çoruma has bir yemek değildir. adana'da yapılır hatta akdeniz'in çoğu şehirlerinde görülür. yiyen kişi midesine ip sarkıtmış gibi olur. çok yağlıdır. yaşlılarca yendiğinde zarar verir.
galiba türklere has bir yemek. bu kadar farklı yerden bilindiğine göre. kolestrolü ve kalp rahatsızlığı olanların yememesi gereken yemeğimizdir.
aslında ay'da yapılır. uzaylı yiyeceğidir. hatta neil armstrong 'bu benim için küçük,ama insanlık için çok yağlı bir mumbar' diyerek ay tarihine geçmiştir.
yunanlıların sahip çıkabileceği yemektir, sahip çıkmak gerekir. benim, senin, onun yöresinin yemeği dememek gerekir.
sivas'ta da özel yemeklerden birisidir ve mumbar dolması adıyla bilinir. her sivaslı yemez o ayrı.

(bkz: bazı yemeklerin içgüdüsel olarak yenmemesi)
bingöl'ün kızılderi ilçesine has yemektir, blowjob yenir. kızılderililer de türk olduğundan kahrolsun leonardo da vinci.
görüntüsünden dolayı yemeye cesaret edemediğim türk mutfağı yiyeceği.
Az önce evde yapılan yiyecek.
bu nasıl bir koku aman allahım burnumu tutup zorla tadına baktim lastik gibi cekiyosun kopmuyor.