bugün

Cehapenin ne kadar demokrat olduğunun göstergesidir.
Milli olmayanindan korkacaksin!
Anayasadaki "paraya dönemin cumhurbaşkanının resmi basılır" kanununu uygulamış milli şef.
(bkz: ismet inönü)
muhafazakâr milliyetçi kafa ile fosyalist (sosyal faşist'in bencesi) kafayı şaşırtıcı şekilde ortak bir noktada buluşturan adamın resmî ünvânı.. bu iki kafa bir de kürt fetişizmi konusunda aynı noktada buluştuğu için inönü'ye duyduğum saygıyı bir kat daha artırmaktadır.. bastığı kuyrukların saplandığı bedenleri görünce "millî şef" tanımını daha bir hak ettiği gerçektir..
görsel
(bkz: recep tayyip erdoğan)
rte tarafından yine yine yine diktatör ilan edilen devlet adamı. şaşırtmadınız efendim. sıkıştıkça ismet inönü.
inönü savaşları sırasında korkudan samanlıklara saklanan adam. kendisinin bir adet bile savaş kazanmışlığı yoktur. bazıları da görünür maddesinden çok gizli maddesi olan lozanı bunun başarısı filan zanneder. bir de lozan şehrine sadece gitmek eylemi üzerinden (anlaşmadan filan ayrı olarak) bunu yüceltmeye çalışırlar. araştırmadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gerçekten çok kötü.
bazı cibiliyetsizlerin ismet inönü için hala kullandığı ünvan. birilerine köpeklik etme isteği oldu mu insanın içinde böylesine bile ediyorlar.
almancası için (bkz: führer)
kime özenildiğini anlamak için bıyığa bakmaya gerek yok anlayacağınız.
bir kürde verilmiş lakap.
allah bu milleti böyle tiranlardan muhafaza etsin diye dua etmemizi sağlayan bir ademoğlu.
şöyle seslenilesidir: şefim çek oradan iki porsiyon!. başka anlamı yok benim için.
1. ve 2. inönü savaşlarında yaptığı beceriksizlikler ve mütareke devrindeki amerikancılığı lise tarih kitaplarında yazmayan faşist diktatör inönü'nün kendisine layık bulduğu sıfat.

ha bir de inönü savaşları sonrası yaşanan bir kütahya eskişehir savaşları rezilliği vardır ki, memleketin toptan elden çıkacağını fark eden mustafa kemal paşa ipleri ismet'in beceriksiz ellerinden alır.

sonra bu beceriksize hayat boyu boynunda asılı dursun diye utanç abidesi olarak "inönü" soy adını verir.
sanılanın aksine mustafa kemal için değil ismet inönü için kullanılan lakaptır.
http://www.kervantekstilm...esimler/Onizo_Kor_Mil.jpg
Aynı adla anılabilmek için bütün mukaddesatını satabilecek biri tarafından gün içerisinde hakeret edilmiş, ölmüş gitmiş arkasından atıp tutulan kişi.
ismet inönü'nün lakabıdır. Ebedi şef için (bkz: Atatürk)
belki efsane olarak anılacakken atatürkten çok sonra ölerek bu şansı yitirmiştir.
5816 sayılı yasa olduğu müddetçe bahsedilen o eleştiri mümkün olamayacaktır. zira herkes bilirki baskıcı, faşist, despotizmle yönetilen ülkelerde kişilere kanun çıkar. madem söylenildiği gibi zatı mühterem türk halkının vüjdanında kendini kabullendirmiş ve büyük bir sevgiyle anılmaktaysa neden kendisini bu halktan korumak için yasa yapılmıştır.
işin en ilginç tarafı da yasayı demokrat partililer yapmış ve o dönemin Chp'lileri yasaya karşı çıkmışlardır. bugün nedense anılan yasaya dokunlulmasını dahi zat-ı şahanenin manevi mirasına hakaret olarak algılamaktadırlar.
inönü'nün, atatürk'ün başarılarını hazmedememesi ve kıskanması sonucu, kendisine, yine kendisinin zoruyla verilen unvan.
ilginç şekilde faşizmle özdeşleştirilen lakaptır efendim.

padişah erdoğan'dan daha lümpen bir lakap olamayacağını düşünen bir insan olarak soruyorum sizlere; madem milli şef, führer, duce, bilmem hangi faşistin lakabıyla özdeşleştirilmeye çalışılan bir ünvan, bir sonraki adımda ne yapacaksınız, kimse saldıracaksınız?

sıra ulu önder'e mi geldi?

maçası sıkan arkadaşların bundan sonraki yorumlarını merakla beliyorum.*
(bkz: başbuğ atatürk)
(bkz: milli şef inönü)
milli şef atatürk diye anılırken nedense bazı kitleler tarafından zamanında inönü ye çevrilen ünvan. neden acaba? nedeni gayet açık...