bugün

milli istihbarat teşkilatına girmek için herhangi bir sınav ön koşulu yoktur. Kpss veya sair sınavları var diyenler yanılıyor. Herkes mit ajanı olabilir, b derecede veya a derecede seçilecek ajanlar zaten üstün özellikleriyle dikkat çeker ve ona teklif edilir. Mit ajanlarının ekserisi iyi üniversite tahsili gören ileri düzeyde diller bilen içişleri personelinden müteşekkil. bu kurumun yanından bile geçmeyin! Türk sandığınız adamların çoğu iyi aksansız türkçe bilen cia cılardır. Benden söylemesi.
değişik araçlar kullanan teşkilat.

çok önce oldu bu olay. gece üç gibi mit kampüsünün önünden geçiyordum. ana nizamiyeden bir araç ben oraya yaklaşırken çıkıyordu. odtü'de arkeolog bir hocamız vardı. onun bir aracı vardı böyle eski püskü dökülen bir şey. hatta o aracı kazıdan çıkarmış diye dalga geçerdik. neyse, nizamiyeden çıkan da böyle bir arabaydı, station eski model ama markasını çözemediğim. beşyüz metre filan vardı aramızda. bilenler bilir, nizamiyeden sonra ilerde yol biraz daralıp viraja girer. orda rahat geçeyim diye kampüsten çıkan aracı geçmek için hızlandım. 140la filan gidiyorum bu arada. ama ne hikmetse o döküntü arabaya yetişemedim.

nasıl değiştirdilerse aracı dışardan bakınca dökülüyor ya bu dediğimiz alet zıpkın gibiydi.
ciddi ciddi ne iş yaptıklarını merak ettiğim istihbarat örgütümüz.
arap yarımadasının göbeğinde dünyaya kafa tutan israil'in mossad'ına bakıyorum * bir de mit'e. ne bilim.
(bkz: cemaati mitlimin)
süper bir teşkilattır.

bir diğeri;
(bkz: spor toto teşkilatı)

bu iki teşkilatın aslında birbirinden farkı yoktur şu dönem itibariyle.

personel sayısı ne kadar bilemiyorum şu an ama bu teşkilatın kalorifercisinden müsteşarına kadar herkes henry kissinger'in "diplomasi" adlı kitabını okumalı ve şehit haberlerini seyretmelidir.

ha ama suç milli istihbarat teşkilatı ve personelinde değil...suç, bu güzide teşkilatı sivilleştirip, çerkes kadroları tasnif eden ve yerine badem bıyıklıları yerleştiren siyasilerin...

bravo...istihbarat konusunda andorra istihbaratı kadar işe yaramıyorsunuz...
her yerde gözü kulağı olan kurum. enteresan bağlantıları var, ilginç görüşmeleri var.

http://vimeo.com/28936085
eğer iddia edilen ses kayıtları gerçek ise, ava giderken avlanandır.

(bkz: pkk ile devletin görüşme kaydı)
maşa gelmiş maşa gidecek zavallı bir istihbarat teşkilatıdır. ne zaman "yerli" bir istihbarat teşkilatımız olacak merak içindeyim.

amma dünyada ikinci sıradadır operasyonel bağlamda.
dünyanın en gereksiz, en boş istihbarat teşkilatıdır. yemin ediyorum kapatılsın, kenya istihbaratı bile daha iyidir. lan pkk ile gizli görüşmeler bile yapmışlar sıfatınıza tükürmek istiyorum ama siz ondan bile anlamazsınız.
son saldırılar sonrası titreyip kendine gelmesi gereken teşkilat. 200 küsür it, ellerini, kollarını sallaya sallaya sınırdan geçip eş zamanlı 8 noktaya saldırı düzenliyor. bu saldırının organizasyonu planlanırken hiç mi kontra-espiyonaj yapılmıyor. anlamıyorum. tsk kadar onların da sorumluluğu var.
pkklılarla görüşme yapan şahsın müsteşar olduğu kurumdur. bu saldırılar üzerine gider yine bluşup espri yaparlar konusurlar.
başbakana bağlı boş bir kurumdur.

işte arada sırada gider çay içerler pkk' ile sonra tutar bülent arınç ve başbakan bunları normal şeylermiş gibi yutturur millete.

sadece bugün yapılan saldırılar değil bu zamana kadar şehirlerde yapılan tüm saldırılar, kaset skandalları, ortadoğu burnumuzun dibi olduğu halde isyanları görmemeleri vs. ciddi ciddi ne işe yaradıkları merak edilen kurum.

ergenegoncu ve kaçmak gibi teşebbüsü olmayan insanları arar bulurlar lakin.
bi boka yaramayan istihbarat örgütü.
enerji bakanı taner yıldız'ın önerisi dahilinde mesai sabah 6:00' da başlasın ve cumarteside çalışılsın dediği işi ilk başta uygulaması gereken kurumdur.
çok merak ediyorum ne yapıyorlar , nasıl bir çalışma anlayışı var ki bu kadar şehit verebiliyoruz ve bu kurumun haberi yok? yada varsa neden bu kadar şehit verebiliyoruz...
gerçekten anlaşılması zor bir durum bu.
maaş alan görevlileri, memurları olan teşkilat. ama ne için aldıkları belli değil.
üzüldüğüm bir kurumdur.
ülke çıkarları için çalışan, kısaca mit denen, 1951'den sonra abd hizmetine giren, şu an yetiştirip-büyüttüğü akp ortaklığı ile son hamleye hazırlanan teşkilat.

(bkz: dp)
(bkz: adnan menderes)
(bkz: nato)
(bkz: zzzzz)
terör ile mücadele için önleyici tedbirler açısından olmaz ise olmaz kurum olan istihbarat örgütünü terör ile mücadele değil de müzakere için kullanılması ve üstelik yapılan görüşmelerin çarşaf çarşaf basında yer alması ile ciddiyet ve güvenilirliği zedelenen kurum.

sahi ne iş yaparlar?
gizli görüşmeleri bile saklayamayan örgüt.

hele, ülkemizde malum olan terör yapılanmalarını basit bir muhabir bile bilir ve terör faaliyet alanlarını hatta çalışmaları açığa çıkarır iken, bunlar "şimdilik eylem yapmayın, sivil anayasa ile istediğiniz olacak, bağımsızlık-vergi vermeyiz açıklamalarınıza bile fırsat verdik.
uygun ortam sağlandığı zaman da apo dışarı çıkacak" diye yalvar yakar müzakere masasında pkk ile pazarlık yapılır iken istihbarat o' masa da ne iş yapıyor du? bilinmez.

sahi ya?
müzakere masasında ne yapıyorlardı?
öğrenmek isteyen, ahmet altan a sorsun.
sadece pideci, simitçi, kantinci değil; şarkıcı, türkücü, popçu topçu da çalıştıran milli istihbarat teşkilatı
Hayallerimin teşkilatıdır. Mitçiler genelde polis kimliğiyle dolaşır. Sürekli maceradir hayatları.
sanılanın aksine filmlerde ki gibi 007'cilik oynamazlar.
ilk kural asla değişmez olanıdır.
ne olursa olsun.
''kendini belli etme.''
milli istihbarat teşkilatının sadece adı vardır ülkemizde. kendilerini her türlü ifşa ederler. içlerinden bir çoğu bir çok kişiye bilgi satar/sızdır sonra bunlar 1.mit raporu 2.mit raporu 3.mit raporu diye yayınlanır. ülkemizde olan ama işleyişi diğer teşkilatlarda olduğu gibi kofti olan teşkilattır.

mit hakkında bilmediğimiz ne var? hiç bir şey yok. çünkü mit yok türkiye'de.

bursa'da olan teşkilat merkezleri çekirge'de evimin arka sokağında. onu bile biliyoruz yani.
yapılan ikili anlaşmalar gereği sadece yurtiçi görev(!)lerde bulunurlar. yurtdışı gorev(!)lerinde onlara cia ve mi5 gibi kardeş(!) örgütler yardım edecektir.

bu sebeple gerek asala gerek diğer işlerde türkiye aciz durumlara düşmüştür.

kendini insanını koruyamamanın ne anlama geldiğini hala daha kavrayamayanlar da mevcuttur.
türkiye nin gizli servisi. türkiye de istihbarat sorunu yoktur, istihbaratı değerlendirme sorunu vardır.