bugün

aslı milletvekilleri de kpss'ye girsin 70 alamayan köyüne dönsün olan muhteşem facebook grubu.

ç bu gruba üye olanların çoğu kpss'ye girmiş ve hayatını zehir etmiş kişiler. aynı eziyeti vekillere de uygulamak istiyorlar. içinizden komünistler, aptallar diyebilirsiniz ama 550 milletvekilinden 100 tanesi o sınavdan o puanı alsın ben de bikini giymezsem şerefsizim. *
sistem hatalı evet ama bu sistemde ısrar eden denyolar daha hatalı. artık kim o denyolar siz karar verin. ben sözümü ortaya atarım alınan alınır. *
şimdi bazı arkadaşlar* çıkıp "kpss bir ölçü müdür, sen milletvekillerini nasıl eleştirirsin bu şekilde1" diyecek olabilir aman ha bu ölçüyle biz insan eğiten öğretmenleri, düzeni sağlayan polisi, sağlığımızı emanet ettiğimiz hemşireleri seçiyoruz. ama diyeyim!
ortada meclis kalmaz.
meclise sokayim sana bir sey olmasin, ayri.
cogu daha düzgün anlamli bir cümle kurmaktan aciz oldugu icin sinavida muhtemelen gecemezler.
büyük ihtimalle aşağıdaki haberdeki gibi yollarla bir şekilde barajı geçmeleriyle sonuçlanacak istek.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/10519669.asp?gid=229
aynı mantıkla seçmenlerin de kpss'ye girmesini gerektirecek durum.
hatta ayrıyetten milletveilliği aday adaylıkları açıklanırken, sadece vekil adaylarının gireceği, mss(milletvekili seçme sınavı) yapılsın.
Şark illerinin büyük diğer illerinde küçük bir bölümünün sınavdan çakıp meclise en fazla üç haneli en küçük sayı kadar ineğin dahil olmasına neden olacak önermedir.Bu insanlar zaten milletin kara lastikle yırtık donla gezdiği yıllarda zor şartlarda (istisnalar hariç tabi)okumuş kpssnin kralını geçmiş insanlar.Maksat bunları meclisten silmek istiyorsak benim önerim (bkz: KPDS)
kesinlikle girmeliler, çünkü ne bileyim adam aşiret oylarıyla vekil oluyor sıçayım böyle demokrasiye...
görsel
10 vekilden 9'unun 70 alamayacağı kpss sınavıdır.
baraj 50 olur. *
o sınavı geçebilecek milletvekili yok gibi bişey.
Kesinlikle çok mantıklı bir fikir benim senin iradeni temsilen oraya çıkanların bazı yerlede aşiret ağası ya da çok zengin olmaları ile aldıkları oy hep aynı terane dünde aynı bugünde kpss girse ne olucak dedim.
olması gerekendir. seçimlere girebilmek için kpss şartı getirilmelidir.
olması gerekendir. seçimlere girebilmek için kpss şartı getirilmelidir.
mantıklıdır. konuşmayı bilmeyen, para gücüyle milletvekili olan zavallıların sayısı o kadar çok ki...
efsane bir fikirdir. vekillerimizin birçoğu rezil rüsva olacaktır.
geregi yoktur. Söyle ki her yil zaten bir milyon civarinda kisi giriyor. Bu sayiya 550 kisi icinden sorulara önceden sahip olan bir kisim kisi daha eklemenin geregi yoktur. Hangi kisim oldugunu siz biliyorsunuz zaten. Ha hakkiyla yapilan bir sinavda daha anayasada hak ve özgürlüklere yönelik hangi maddelerin yer aldigini bilmeyen vekillerden bir basari beklenemeyecegi aciktir o ayri.
aslında kpss soru kitapçıkları, cevap anahtarıyla beraber milletvekillerine girsin.
Sınavda bildikleri küfürleri yazarlardı tabii birde bildikleri
tüm yalanları.
önce üniversite sınavına girsinler ondan sonra kpss'yi düşünürüz.
Bırakın milletvekillerini yakınları girmeden kadro alanlar var.
gitsinler de görsünler ebelerinin fotoğrafını.
vekillik bu ülkede babadan oğula, kayınpederden damada falan geçiyor.

kpss hoştur ama bizena.
Bence kpss yeterli değildir. Dahada zorlu olması gerekir. Şu anki durumda hayalin ötesine geçilemeyecek bir durumdur.