bugün

askerin uyarısına karşın halkın sokağa değil evine gitmesi gerekmektedir. bu gibi durumlar olmaması için asker zaten evlerine gitmesini istedi, sokağa çıkma yasağı ilan edildi. benim asıl tepkim şudur;

milletin suçlu ve vatan haini olması gözlerinin kapalı olması durumudur. başımızdaki gereksizin isteği, söylemi veya emri ile milletin sokağa çıkması hainliktir. keza onun yaptığıda hainliktir.

askeri askere vurduramayacakları, polisi askere vurduramayacakları için halkı sokağa çağırdılar. çağıran kişi halka çapulcu diyen bir kişi. şu an bu durumda olmamız halkın suçudur, halk vatan hainidir.

o asker emri almış ve emri uygulamış. rütbelileri kast etmiyorum. rütbesi olmayan er, erbaşları kast ediyorum. onların hiç bir suçu ve günahı yoktur. olamazda. onlara saldıran, bu olaylara göz yuman ve bu olayları süre getiren kişiler vatan hainidir.
Ne yapacaktık iki uc kişi varken ülkeyi mi birakacaktik. Hazmedemiyorsan yaşama bu ülke de. Mazlum insanlar mı kaydedilecekti. Genel kurmay başkanı esir alınmış sen hala asker diye zirvaliyorsun askerin babası orada sen neyin saksakciligini yapıyorsun.
millet, sokaklarda darbeci faşistlere karşı efsane bir direniş göstermiştir.

hain olan, darbeciler ile savaşarak şehit olan insanlara oturduğu yerden küfreden psikopatlardır. hiçbir askerin kendi halkına ateş açma, onları parça parça etme hakkı yoktur. adamın götünden kan alırlar.