bugün

michael curtiz rejisinde joan crawford'un devleştiği 1945 tarihli klasik. "ömre bedel kadın" adıyla bilinir.
http://www.imdb.com/title/tt0037913
başrolünde Kate Winslet ablamızın oynadığı yeni dizi. gayet sağlam bir yapıma benzer.
kate winsletin güzel mini dizisi. izlenmeli epeyce güzel. özellikle son bölümü insanı kendinden alıyor. kate winslet orta yaşlı haliyle bile yine güzelliğiyle etkiliyor.
kate winslet'in devleştiği mini-dizi.
allahım bu kadar mı güzel rol yapılır hayran kaldım kadına.
her yaştaki güzelliğini bir kenara bırakın o duygu yüklü sahnelerdeki mimikleri ve ifadeleri insanı büyülüyor resmen.
yapım ise cidden sağlam. bi kere kadro sağlam.
ama en çok senaryo sağlam.
bir kadının azmi odaklı mini dizinin fonunda da buhran dönemi var.
daha derinlere baktığınızda ise anne-kızın ilişkisini görebilirsiniz.
ama ne ilişki, daha ilk dakikalardan kızın kibirini sezdiğimden midir nedir her anne *-kız * dialogunu gergin bi şekilde izledim.
nitekim final de beni yanıltmadı.

velhasıl süper yapım. süper oyunculuk.
zaten kate winslet bu rolüyle emmy almıştı.
cnbc-e de gösterilmeye başlamış mini dizi.
kate winsletin hastasıyız zaten diğer karakterler de muazzam iş çıkarmışlar fakat bu kadar dram fazla yahu.

--spoiler--

--spoiler--

veda orospunun önde gidenisin bil istedim.

--spoiler--

--spoiler--
izleyip de kate winslet e aşık olmamak mümkün mü.
o nasıl bir tatlılıktır efendim.
bir kadının hayata tutunma mücadelesi ve başarısı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi dedirten dizidir.
bir kadina o elbiseler bu Kadar yakisabilir. hele o sac bir yüze bu Kadar yakisabilir.

--spoiler--
en ahlakli bölümü 4. bölümdü. her yalniz kalindiginda da sevisilmez ki efenim.
--spoiler--
2011 yapımı 5 bölümlük mini dizi, 7.7 imdb puanına sahip. 1 golden globe ve 18 ödülü var, kate winslet bu dizi ile emmy ödülü almıştır görsel

--spoiler--
Hikayenin esas karakterlerini kate winslet, guy pearce ve evan rachel wood canlandırıyor. nedendir bilmem, yıllar önce ilk bölümünü izleyip bırakmıştım. Sonra bitirdim, güzel dizidir fakat insanı sinir etme potansiyeli büyüktür. Veda isimli minik orospuyu boğmak istiyorsunuz, anası olacak kadın boğmaya yelteniyor ama kıyamıyor. Oysa 14 yaşında iken öldürseydi hiçbir sorun kalmazdı. Hoş zaten, mildred başına gelenleri hak etti. Küçük kızı öldüğünde iki damla gözyaşı döküp çekti gitti, sanki her gün çocuğu ölüyor kadının, o kadar sakin ve normal karşılıyor. Allah korusun benim başıma gelse, bir daha iflah olmam hatta intihar ederim.

Ara sıra sinir krizi geçirsem de, kendimden az buçuk bir şeyler bulmuştum. ilk bölümünde mildred garsonluk yapamayacağını söylüyor, hatta o ortamdan tiksindiğini ve asla çalışmayacağını dile getiriyor ama zor şartlar yüzünden mecbur kalıyor. Ben de bir zamanlar, asla çalışmam dediğim işlerde mecburen çalıştım. insan "asla" dememeli, çünkü kaderin ya da her ne boksa, başına ne çorap öreceğini bilemezsin. Konudan iyice kopmadan sonlandırmak istiyorum. Oyunculuklar, mekanlar, kıyafet/makyaj vs hepsi çok başarılı. Özellikle kate'e dönem kıyafetleri ve saç stili çok yakışıyor, ve guy pearce o tuhaf ince bıyığına rağmen çok çekici.
--spoiler--

Aynı zamanda 1945 yapımı hoş bir filmi bulunuyor.