bugün

En taşaklılarının shure markasından çıktığı sesi yükseltmeye yarayan alet.
bülbül misali şakıyan ben, elime şu aleti alınca tribe giriyorum. uzatmayın kardeşim, benim sesim gür. iiiiğğğhhhhhaaaaaaa
Aydınladım.
Mikrofonlar dışarıdan aynı gözükse yapı ve özelliklerine göre değişik adlar alırlar. Mesela şerit mikrofonlar vardır. iki mıknatısın arasında ipince bir alüminyum folyodan oluşur. Şerit mikrofon yapımı:

https://www.youtube.com/watch?v=SHkOkqnJjy0
sabahları kürsüye çıkıp bahçede toplanan öğrencilerden birine andımız okutturan ilkokul öğretmenim yüzünden hakkında travmatik anılarımın bulunduğu cihaz. bu yüzden nikah masasında evet diyeceğim anı bir türlü gözümün önüne getiremiyorum.
tek girişli bilgisayar için mikrofon almanız gerekiyorsa hata ses kartındadır. mono girişli çıktıları ise karaköy meydanındaki pasajdan bulabilirsiniz tek yer orası.

başıma geleni size anlatayım da bu tarz durumla karşılaşırsanız bilginiz olsun:
geçenlerde yeni mikrofon aldım. bayağı da pahalı bir şey. ama bilgisayarda tek giriş vardı, hem hoparlöre hem de mikrofona ait. ve mikrofonu oraya takınca bilgisayar mikrofonu hoparlör zannetti ve bilgisayarın sesini mikrofondan duydum. inanılmaz bir durum yani, böyle komedi görmedim ben. neyse bu yüzden ertesi gün tekrar aldığım yere gidip bi aparat almam gerekti. neyse onu da aldım. eve geldim ve aparatla da çalışmadı.
ses kartı lazımmış.
bu da demek ki bazı mikrofonlar ses kartı olmadan çalışmamakta.
en iyi mikrofonlar almanlar tarafindan yapilmistir. hitler zamaninda hitler' in sesi her yere ersin diye altin teller kullanilip yapilmislardir.
(bkz: miryokefalon) *
onuncu nesil yazar. çok heyecanlı. gez dolaş bakalım.
Insan seslerini oldugu gibi vermeyen alet. Laptop mikrofonuyla kaydettigim sesler oldugu gibi cikarken studyo mikrofonunda sesler nasil o kadar siradanlasabiliyor anlamiyorum.
mısırlı genç yönetmen ahmed abdalla'nın canon eos 7d makine ile çektiği, istanbul film festivalinde altın lale ödülü alan vizyon filmi. mısır'da yükselen devrim seslerini konu alır.
yüzyıllardır "ses se se se se... birki ki ki ki..." efektiyle test edilen elektronik aygıt.
görsel
bazı insanlara kendini kaybettiren icad. yaydığı manyetik bir alan olmalı diye düşünüyor insan, düşürdüğü halleri gördükçe.
geçen hafta aldığım ve gözlük kabını tekrar gözlük kabı olarak kullanmama başlamamı sağlayan alet..
tutuş şekline göre işlevi değişebilir.
http://galeri.internethab...allery.php?id=60&no=2
ing. microphone.
ses sinyallerini, elektrik akım ve gerilim değişimlerine çeviren cihaz. bu işi diyafram sayesinde yapar. diyafram a gelen ses diyafram a çarpar ve diyafram sese göre ileri geri hareket eder.
ses frekansını elektro manyetik dalgaya çeviren cihaz.
şu teyzenin telefon sandığı şey;

http://www.youtube.com/watch?v=iWS9E8TJC6s
(bkz: yuzun yarisini kapatan takoz mikrofonlar)
(bkz: kare mikrofon)
(bkz: hani şu elimizde tuttuğumuz)
sarki soylerken koltuk altina sikistirilan sey. hemen akabinde eller arkada saga sola sicranir veya eller cirpilarak "elleri gorelim elleri" diye bagirilir. bir izlese kendini sonradan, kesin her seyi ardinda birakip bir koyde ciftcilige baslar.
üstüne konuşunca sesi yükseltmeye yarayan
ve
şarkıcı olup röportaj veren hemen hemen herkesin küçükken saç fırçasını ikamesi olarak kullandığını iddia ettiği alet.