bugün

Facebook'ta 11.423.242 hayrana sahip olan kişi.

http://www.facebook.com/h...?#!/michaeljackson?ref=ts
soy ağacı bu şekildedir http://www.mjturkfan.com/...ler/kutuphane/mj/aile.jpg

kaynak: mjturfan
Maalesef ölümünden sonra çıkan hayranlarıyla dolup taşmaktadır güzel türkiyem. Dikkatimi çekti heryer fake mj fanlarıyla dolup taşmaya başladı. Öldü, 1 hafta heryerde thriller, billie jean dinlediler bu fake fanlar. Şimdi napıyolar ? Hiçbişey...

Sözlüklerde bile öldükten sonraki 1 ay içinde ne kadar çok entry yazılmış zat-ı thriller için. Şimdide 1 tane yazsanıza, klawyenizemi yapışır sözlük ? MJ fanları yine yazsanıza, şöyle muhteşemdir, böyle şahanedir, böyle şükeladır diye. Yazık... Artı MJ' in gerçek bi fanı öldü diye kesinlikle ağlamaz çünkü felsefesini anladıysanız zat-ı thriller' ın, ağlamak yerine gülümsemeniz, dünyayı yaşanabilir bi yer olarak kılmanız için kendi çapınızda çalışmanız lazım... Yazık size fake fanlar ne diyim...
her geçen gün daha da özlenen kral.
görüntülerini izlemeye yürek dayanmaz. eskiden o heycanlandıran görüntüler şimdi ayağınızı sıkan bir ayakabı gibidir. giyersiniz ama sıkar, canınızı acıtır. bu iç acısıyla cesurca bikaç videosu izlenir sonra dayanma sınılarınıza yaslanır ve görüntüleri kapatırsınız. iyiki vardın be michael.
bugün ölümünün 3. yıl dönümü olan yüce insan. üşüyoruz reis, ay pardon kral. üşüyoruz kral!
hayatı boyunca beyaz olarak yaşamasına rağmen, şahane zenci gırtlağına sahip olan büyük sanatçı. nasıl oluyor ben de anlamadım.
döneminin 2 önemli michael'inden biri diğeri ise jordan.
dünyaya gelmiş gelecek en büyük yıldız seni çok özlüyorum.
Fake fanları hala dinliyormudur acaba michael' i ?

Beni, islamiyete ( gerçekten ) bağlayan kişidir MJ ! Neden mi ? Eğer islamiyet doğru ise, cennet cehennem var ise, hepimiz adem ve havvanın çocukları isek, hepimiz kardeş isek... Michael Jackson benim kardeşimdi. Abimdi o benim. Şimdilerde, cennette merhumlara ve nicelerine, ne güzel konserler veriyordur abim. üzülmüyorum ama ben, belkide dünyada aradığı aşkı, saflığı gerçekten orada buldu. Gidince görücez bizde. Belki, sırf bu yüzden ölmekten korkmuyorum.

işbu entry sonlanmak zorunda, gözümden istemsiz akan yaşla seni birkez daha reverans eşliğinde selamlıyorum abicim, selamlıyoruz, selamlayacağız. Kendine lütfen iyi bak.
amerikadan çıkan belki de en büyük şarkıcı olmasına rağmen salak amerikan halkı tarafından değeri bilinmemiştir. 80lerde müthiş popülerken 90larda popülaritesi düşmüş ve 2000lerin başında adı sapığa ve deliye çıkartılarak söndürülmek istenmiştir. ama ölümüne kadar adı bile anılmayan adam ölümünden sonra tekrar ünlenmiş ölüsünden bile para kazanılmıştır. onun gibi bir dansçı çok zor gelir.
Tanım : Bir davaya inanmadan ''sanat'' yapılamayacağını kanıtlayan adam.

Earth Song dinleyenler bilir, 1995 yılının history albümünün bir parçası... Bir insan, bir davaya bukadarmı inanır, bukadarmı bağlanırda, kendi malı olmayan, ''umursamasa bile rahatlıkla parasıyla yedi ceddini uzayda yasatabilecek bir insan bu'' dünyayı bu kadar savunup, korumaya çalışıp, böyle şarkı yazar. insanın içini titretir MJ. Amerikadan çıkan en büyük şarkıcı değildir, dansı hiç değildir, sanatkar hiç hiç değildir. Joseph *, bir ilahtır, müziğin tanrısıdır. -dikkatinizi çekerim pop müziğin değil- Bir insanın sevmeyenleri, ona taciz davası açacak kadar aşağılıksa, ona benzemeye çalışmak için bu iddiaları bok parçası gibi michael'in üzerine savurduysa, o savuran götün, onu doğuran çok (!) sevgili annenin ve olacak çocuklarının problemidir. MJ belkide bu dünya için çok naifti, benim için Atatürk gibiydi oda. Belki beni kurtarmadı, ama müziği kurtardı, bana bir parçada olsa kaçış duygusu verdi.

Tüm dünyaya yaptığın iyliklerin için teşekkürler diyerek, bu entryi bitiriyorum michael. Sana burdan entry girmeye devam... Beni biyerlerden okuduğuna eminim.

edit : tanım var silik atmayın, yazıktır günahtır, mübah değildir, abestir.
--spoiler--
propofol davası görüldü ve ilk duruşma tarihi açıklandı : 14 haziran.

tıbbi bir dava olduğu için uzman bir jüri seçimi ve detaylı raporlar gerektiren inceleme süreci böylece iki buçuk ayda bitirilecek.

davanın görülmesine joe, katherine, jermaine ve janet da katılırken murray'le yüz yüze geldiler.

duruşma tarihi açıklandıktan sonra hakim, savunmayla ayrıca tekrar görüştü.

savunma tarafı, murray'in kısıtlanan tıbbi ehliyetinin tekrar açılmasını istedi ve hakim bunun tekrar inceleneceğini söyledi.
--spoiler--

mjturkfan dan alıntıdır.
RiTMiN, SON iMPARATORU.
efsane'dir.
gelmiş geçmiş en iyi sahne şovlarından birisi için;

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=oOC8VuF38IE)
Tanrı bükreş' i ziyaret etmiş bir zamanlar dedirten...

http://www.youtube.com/watch?v=qaarvhcdlno

Efendim bir mahlukat, tanrının yapabileceklerine, onun gücüne bu kadar mı yaklaşabilir ? MJ bunu yapabilmiştir işte. Tanrıdır, müziğin kralıdır, sanatçının ahlaklısıdır, temiz yaşamaya çalışandır. Dünyaya şans vermek için bizleri bir araya getirmeye çalışan, naif bir adamdır. Kısacası o müziğin peygamberi(!) bizlerin ilahıdır.
marleyin üstünde çorapla moonwalk yapmamızı sağlayan,öne eğilirken anlımızı yardığımız güzide popstar.
slashle give in to me şarkısı her dinlediğimde beni öldürür.

(bkz: bak orgazm oldum açmayın şu şarkıyı)
Seni özledim, gerçekten özledim. Ama sevinçliyim, huzurlusun be abi...

Michael Jackson: Beni sevdiğim kızdan yediğim ayarların etkisinden kurtaran, yine aynı kızın yanaklarımda bıraktığı yaşları sadece ses tonuyla silebilen naif bir insandır. *
You Are Not Alone şarkısını sanki sadece benim için söylemiş, bende ona you too diyorum her You are not alone sonunda. Sonra hafif bir neşeleniyorum, man in the mirror açıp, kendimi değiştirebileceğimi, birşeyler yapabileceğimi, düşünüp kendime kızıyorum. Evet haklı michael, öylece otururken insan kendine kızmalı. Çünkü birşeyi değiştirebilir, yada birşeyler yapabilir. Ondan sonra hayat bu kadar kötü değil, 9 aydır ağlıyorum, kız hala takmıyor diyorum ve billie jean açıp yeteneksiz ayaklarımla moonwalk' lar, lean' lar yapmaya çalışıyorum. Becerebiliyor muyum ? Tabiki hayır, onun estetiğinin, seksapelinin 10' da 1' ini bile yakalayamıyorum. Çabalıyorum, çabalıyorum ama olmuyor. Sinirlenip biraz yatışmak için earth song dinliyorum, black or white dinliyorum ve akabinde duş alıyorum. işte michael jackson budur. Benim günümü kurtaran superhuman' ımdır. Abim o benim, beni hiç tanımasa bile...

Sana yürekten you are not alone diyebilmek isterdim. O yalnızdı çünkü. Kocaman dünyada, 2 çocuğu ve Diana' sı vardı. eski karısı ? Mirasından mahrum bıraktı michael onu. O kadar ahlaksız bir kadındı çünkü. Babası içinse michael' ın bir sözü babasını çok iyi tanımlıyor. Demişki michael ;

Babam tam bir yöneticilik dehasıydı, ama benim asıl ihtiyacım olan bir babaydı...

Annesi pasif bir kadındı, michael' ı doğurmak dışında başka bir katkısı olduğunu söylersem ne kadar doğru olur bilmiyorum. Varsada ben bilmiyorum.

Michael Jackson entry' min sonunda gözümden süzülen yaşların klavyeye sızdığını görüyorum. Çalışmayan sağ alt gr tuşum dahada kötü oluyor ve yürekten bir hee hee çekip, entry' i sonlandırıyorum.

edit : kalbimin derinliklerinden bu kadar. eksileyenlere özür, söz bidaha kötü entry yok.
ölmeden 1 yıl önce yazdığım şu entry ile kendimle gurur duymamı sağlayan efsane:

demek ki onu sadece öldükten sonra değil, her daim yaşamışım... ölmeden önce de her efkarlandığımda şarkıları ile kendimi avutuyor, ona laf atanlara kızıyormuşum... kral, senle büyüdük, senle yaşlandık, sen ise yaşlandırdın gözlerimizi. senin kliplerini açtık üzüntülü zamanlarımızda birazcık moral bulmak için.. iyi uyu...senin gibisi gelmez, gelmeyecek....
hayatımın her gününü etkileyen pop yıldızı. düşünüyorumda onun şarkılarını ve onu düşünmediğim gün yok gibi * ve buna onun ölümünden sonra her gün o şarkıları dinledikçe kliplerini izledikçe içimin o derin sızlamasıda eklendi.
Sözlükte bile gerçek fanları bulunabiliyorsa *gerçekten büyüklüğünü bir kere daha bize ispat etmiştir zat-ı muhteşem. Demekki MJ Neymiş ? Sözlükte bile gerçek fanları, sevenleri olan biriymiş. Saygıyla anıyoruz... ( tekrar, tekrar ve tekrar :( )
'' Müzik evrenseldir, müziğin dili olmaz ! ''

Evet, loveliness ne demektir bilmiyorum. Kabul sözlük ben cahilim!

Ama michael bunu öyle bir söylüyoki sanki ben bir çevirmen kadar ingilizceye hakimimde, anlıyorum tüm sözleri. Müziğin evrenselliğini kavratıyor iliklerime kadar tekrar. Onun resminin olduğu sweatshirt' ü gururla giyerken michael dinliyorum, yüzüm gülsede gözyaşlarımı içeriye akıtıyorum. Michael bunları görse ...

O, kendisinin ölümüne bile ağlamamızı istemezdi çünkü. Michael' ı anlayabilen, yaşam felsefesini kavrayabilen herkes bilir ki, ağlamak hiçbirşeyin çözümü değil. O gitti, öldürüldü. Yaşamına haince son verildi. Naif insanların birini daha kaybettik. Ben Atatürk' e her gün üzülürüm. Onu kaybettiğimiz için, onu hayal kırıklığına uğrattığım için...

Ben birde michael' a üzülürüm. Onu daha fazla canlı izleyemeyeceğim için... Sadece şarkı söylerken değil, ağaçlara tırmanırken, batman motifli golf arabasını kullanırken, we are the world sarkısını superbowl' da heal the world ile birleştirirken yaptığı o mükemmel ötesi şovları tekrar izleyemeyeceğim için, ben üzülürüm her gün michael' a.

Atatürk ile michael aynı kefeye konur mu ? Konur. ikiside tanıdığım en dürüst insanlardır, en naif insanlardır. Yaşamayı gerçekten onurla, şerefiyle başarabilmiş insanlardır. Kitleleri arkasından faşizm yapmadan sürükleyebilen insanlardır. *

Michael, seni özlüyoruz, hemde her gün. ingilizce bilmesekte, loveliness ne anlamasakta sen '' king of pop '' sun.

Tanım : Pop müziğin efsane ismi.
ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın onu tanıdığıma ve onun popüler olduğu dönemde yaşadığım/büyüdüğüm için mutluyum..

2019 gençliğe selam olsun, king of pop'u kaçırdınız..bir daha da böylesi gelmez gençler..
yine kendisini özlediğim melek.