bugün

doğru olmayan iddia. sevelim ya da sevmeyelim michael jackson çocukluğumuzdan beri tanıdığımız bir yıldızdı. ününü ise girilen entry sayısı ile ölçemeyiz. örneğin john travolta başlığına sadece 26 adet entry girilmiş. bu da onun ünsüz olduğunu göstermez.

edit: başlık başıma.
pop yıldızlarının ve dünyaca tanınan ikonların uludağ sözlük'te girilen entry sayısı oranında popülerite kazandığını düşünen zihniyetin son sçışıdır. akıl parayla değil tabi...
michael jackson dünyanın en çok tanınan yıldızıdır. anadolu da kendisi için gıyabi cenaze namazı kılınması yada filipinlerde cezaevinde show yapılması da bunun göstergesidir.

bu sevgi gösterileri her zaman yapılıyordu ancak basın bunları göstermek yerine "michael çocukları taciz etti", "burnu düştü" gibi şerefsiz haberler yaptığı için, hayranları dışında kalan insanlar bu sevgiden, ilgiden haberdar değildi.

michael hep sevildi, hep kral muamelesi gördü ama hayranları da kendisi de tribünlere oynamadılar.
ahahah "kaynak; göt" ibaresi en çok bu tespite yakışır sanırım. daha iyisini görmedim zira. ulan bahsettiğiniz kişi maykıl ceksın ya. ne sanıyosunuz bilmiyorum ki. adam 300'den fazla ödül almış naçizane ömründe, bilmem kaç rekor kırmış, tüm zamanların en çok satan iki albümü olan ve dahi konserlerine en büyük kalabalıkları -resmi rakamlara göre- toplamış birinden bahsediyosunuz ama neymiş; öldükten sonra ünlü olmuş. asdsadsad. krize gircem yeminle. kimden bahsettiğinizin farkında mısınız olm?

bu, gelinim olur musun? yarışmasına katılıp adana'da eroinden ölen ata değil. anası da semra değil zaten. maykıl ceksın lan. dünyayı divane etmiş, bir devire damgasınıu vurtmuş biri. neymiş? sözlükte ölmeden önce 200 entry'si varmış, ölünce 400 küsur olmuş. kaynağa bak, çay demle.

akıl, izan herkese lazım aga. parayla satılsa alıp dağıtacam yeminle.
ancak tevellütü 1995 civarı olanlarca savunulabilecek bir iddia.

Adam vaktinde dünyayı salladı yahu. Aldığı altın Plakların, sattığı konser biletlerinin, yaptığı turnelerin, reklam kampanyalarının haddi hesabı yoktur. Aktif döneminde albüm çıkarması yılın sanat olayı olurdu. Dünyaya videoklip denen şeyi o öğretti desek yeri vardır.
fuat'tan gelsin sayın troll'ümüze;
(bkz: oh yeah man)
"tespite koyim sana bir şey olmasın" mevzusudur.

benim başlığımda 300'e yakın entry var demek ki, ben michael'dan daha ünlüymüşüm.

düz mantık, düz mantık olalı böyle saçmalama göremedi hocam.

ha beyzademizin amacı sazan avcılığı ise de zevkle sazan olurum aga.
şuursuz insan söylemidir.
yüz milyonlarca albüm satan tek insandır. popun gelmiş geçmiş en sağlam adamıydı. onun gibi popçu bir daha dünyaya gelmez sanırım.
bir ünlü öldükten sonra her zaman hit yapar, ki bırak ünlüyü her şahıs çevresiyle hit yapar.

2kere2 = ?
(bkz: mağaradan ne zaman çıktın)
sanatçının öldükten sonra, albümlerinin, t-shortlerinin kapış kapış satılması.
(bkz: 2000 doğumlu yazarlar)
michael jacksonı hayatında bir kere dinlememiş olan fakat ölümünü duyunca "tüh allah kahretsin, canımın yarısı gitti, ben şimdi kimin şarkılarını mırıldanacağım" diye yakınan denyoların sebep olduğu durumdur.
80'lere nail olamamış, onun en güzel zamanlarını yaşayamamış, şarkılarıyla büyüyememiş yeni nesil gençliğinin sığ bakış açısıdır. asla da doğru değildir.
Rusya öldükten sonra adamın ölüsüne 3 milyar dolar verdi. asıl manyaklık ailesi kabul etmedi.
bu cümleyi kullananların elinde ehliyet olduğu gerçeği
(bkz: eyvahlar olsun)
klişe bir iddiayı micheal Jackson'a yakıştırmaya çalışan yazarın girdisi. micheal jackson zaten çok tanınan biriydi.
ölmeden önce de ünlü olduğu gerçeğini değiştirmez. iki kere ünlü olmuş oldu bu vesileyle.