bugün

antwerp'te 21 maçta 17 gol atmış.
ya milletin çoğu topcudan anlamıyor.
bu adamın kumaşı iyiydi.
ha belki fener gibi büyük takımlar hemen sonuç ister haklılar ama kalabilirdi ve çok faydalı olurdu.
çalışkan ve yapılı adamdı. yıkılmıyordu.
görsel
bu senede çok şükür bir yere gitti yedeklerde görmeye tahammülüm yoktu.
(bkz: michael faraday)
(bkz: serbest çağrışım)
halı sahaya çağırmak için iki kere uzun uzun düşüneceğim fenerbahçe forveti. kiralanmış.
Fenerbahçenin kurtulduğu at kuyruğu gibi sahada dolaşan ne bok yemeye alındığı belli olmayan son dönem futbolcusudur.
nürnberg'e kiralanmış.
1 ay sahalardan uzak kalacak olan futbolcu.
görsel
Bakın ptt 1.lig değil Türkiye 2.liginde herhangi bir takımda ilk 11 başlaması şartlara bağlıdır.
2. Ligde top oynayacak kadar yeteneği yok. Evet.
adamda baskı var, kondüsyon var. golde var.
görsel
https://pbs.twimg.com/media/Dwp0wsxX4AE_EQc.jpg
Gol makinası diye aldık tost makinası çıktı. milyon euroları çar çur edip ciyakladığımız fiyasko.
Elmanderi andırıyor tarz olarak belki biraz daha kazma hali tabi..
derinleştireyim konuyu.
gol atmak nedir?
gelen topu kaleye sokacaksın. %80 i tek vuruştur.
orta halli hangi futbolcuyu santrafor oynatırsan oynat o tek vuruşun çoğunu gole çevirir. al sana gomis. tamam gomis, kendi çabalarıyla da gol atan biri ama çoğunlukla tek vuruşla atmıyor muydu.
şimdi bu adam da sağlam adam. yıkılmıyor. gerekirse önde baskı yapıyor. yılmıyor. boş koşularla arkadaşlarını markajdan kurtarmaya çalışıyor.

helal sana yılmaz çocuk. böyle devam et . bu taraftar seni anlayacak.
tek handikapı, erzurum a önerilme meselesi ve comolli nin transferi olması.
onlara da kulak tıkadı ve çalıştı.
bize böyle adam lazım.
Daha önce de yazdım, gene yazıyorum. Bu adamı ilk başta ben de çok eleştirdim ama herkesten yürekli, herkesten adam. Çünkü adam koşuyor, mücadele ediyor, formayı terletiyor. E goller de atıyor. Varsın teknik olmasın. Ama kesinlikle profesyonel. Adam tek başına kar soğuğunda idman yapıyor, diğerleri tatilde. Helal olsun sana sarışın çocuk.
ben çok seviyorum bu çocuğu. bir tane olumsuz hareketini görmedim şu ana kadar. şahsen takımımda arda gibi yetenekli ama karaktersiz adamlar olacağına böyle adamların olmasını tercih ederim.
hakkında eleştri yapanların hepsi medyadan fikir kopyalıyorlar. medya nedense sevmedi, adamı. yapılan eleştiriler şunlar.
-adam koşuyor
-gol atıyor ama yeteneksiz
-koşuyor, gol atıyor ama fenerin santraforu olamaz
-çok profesyonel ama teknik değil.

lan oğlum eleştiriyomusunuz övüyomusun farkında değilsiniz.

bak bu adam beslensin en az 15 gol atar, ikinci yarı.

adam kar yağarken bile tek başına tesislerde çalışıyor.
hakkı yenen futbolcu.

büyükşehir belediyesporda olsaydı fark yaratırdı. kıymeti bilinmiyor işte eki eki.
ilk başta ben de baya bi eleştiriyordum kendisini ama ''koşuyor da yeteneksiz'' diye eleştirilmesine artık karşı çıkıyorum. ulan diğerleri daha yetenekli de ne oluyor? gerçi diğerleri de çok yeteneksiz. ve onlar koşmuyor bile amk. bu adam en azından sırtındaki formayı terletiyor, elinden geldiğince mücadele ediyor. formanın hakkını vermeye çalışıp savaşıyor. ve takımın en golcü ismi. kimse kusura bakmasın ama bu takımda eleştirilmesi gereken son kişidir frey. diğerleri dönsün bi kendine baksın. savaşmayanlar da o kutsal formayı daha fazla işgal etmesin siktirsin gitsin.
yanlış iş yapan futbolcu, atletizme yönelmesi gerekirken futbolcu olmuş. sadece koşu ile olsaydı bu işler iyi şeyler yapabilirdi. tuncay şanlı da çok iyi koşardı ama onda yetenek vardı. bunda yok.
Frey çok yetenekli değil ama istek var. Öte yandan slimani denen hıyar tam bir karın ağrısı.
Küme düşmeme mücadelesi veren takımlar için iyi futbolcu.

istek, koşu falan bunlar önemli şeyler. Hele ki küme düşmemek için verilen bu çabada değerli bir performansı var. Yeteneksiz ama bu çapta takılan takımlar için bulunmaz nimet. Takımı şu an 15.sıradadır.
ileride futbolcuları tek cümle ile özetleyin deseler şunu derim:
"ama adam koşuyor"
maç boyu deliler gibi koşmaktan başka hiçbir şey yapmıyor, çok net kazma. ama doğru zamanda doğru yerde olmayı bildiği için golü atmayı da biliyor.
yani kendi kapasitesinden maksimumu çıkarmayı biliyor. o yüzden takdir ediyorum.
heee türkiye'nin büyük değerlerinden biri olan fener buna layık mı, onu herkes biliyor zaten.