bugün

Bundan daha saçma çok az şey var. Mgtow denen rezilliği benimsemek yerine saf ve sünepe bir oğlan çocuğu olmak daha mantıklı. Yav güzel kardeşim, dünya düzeninin, ilişkilerin olayını çözmüşsün, ne diye kendini bunlardan kısıtlayıp mahrum edersin ve gidip böyle bir felsefeye bağlanırsın hahah.
benliğini öteki üzerinden inşa ederek var olduğunu sanmış kişilerin amerika'yı yeniden keşfetme girişimidir.
Bu olay tamamen "kendi işine bak, aşık olma, aldanma ve çak-geç" olayıdır.
Red pill ile alakası yok denecek kadar az.
Bi ara bu kafadaydım sonraları bununda içini boşalttılar, kadın düşmanı bunlar falan dediler.
Bu ülkede her şey boka batmaya mahkum aq nabalım.
bakmayın dışardan "müzmin os1"ci diye laf edenlere. gerçi bizim millet kimin neyi ve kimi siktiği konusunda yorum yapmayı çok severler ama olsun her yerde bir konuyla alakalı yerli yersiz konuşanlar mutlaka olur.

gel gelelim kişisel durumuma, bu olayı 2017 de son sarsıcı ilişkimden sonra ele almaya başladım, mutlak fikir kendini geliştirmek üzerine, ne kadar geliştirdim tartışılır ama en azından kendime bolca zaman ayırabildim.

fotoğrafçılığa başladım, bu meret bayağı pahalı bir hobiymiş ama çok zevkli bir şey. keşke daha önceleri fırsat bulsaydım diyorum. lightroom u kurcalamama vesile oldu, yazılım yazılımdır öğrenmekten zarar gelmez. baktım en pahalı *mcık bedava *mcık; düzenli bir ilişkide yaptığım masrafın haddi hesabının olmadığını fark ettim. para birikmeye başlamıştı otomatikman. kollara yapıştırdım dövmeleri miis, öldüğümde mezara götürebileceğim tek şey dövmelerim olacak.

araba aldım, evet lan bildiğin gittim araba aldım, götümde donum yoktu neredeyse birikim artı işyerinin taşınması sebebiyle çık gir yaparak aldığım tazminatı borsada değerlendirerek çok güzel bir araç aldım. (bkz: opel adam)

saç ektirdim, vallahi efsane oldu. at kuyruğu ile salına salına geziniyorum, efsane rahatlattı.

kendimi nasıl geliştirebilirim diye düşünürken dil kursuna karar kıldım ancak bu sefer önceliklerimden pek sıra gelmedi, tam geldi derken işsiz kaldım. 10 aylık bir periyottan sonra iş de buldum ancak bu sefer de pandemi vurdu. olaylar biraz düzelsin dil kursuna da gideceğim, ingilizce lazım aga.

ama gel gör ki canıma tak etti, böyle nusret in eti tokatladığı gibi göt tokatlamak, pussy üzerinde sörf yapmak istiyorum. karısızlık canıma tak etti resmen. tamam para birikti falan da karıya kıza para yedirmek istiyorum lan ben. doyasıya harcayamadığım parayı biriktirsem ne olur. borsada parayı artırdıkça artırıyorum da finalde evde eşofmanla oturuyorum amk. pandemi de işin içine girdi iş iyice boka sardı, artık böyle sarsılarak boşalmak istiyorum. evet çıldırdım, kadınsızlıktan, 31 çekmekten çıldırdım. pandemisinin amına koyayım hardiskte yer kalmadı.

işin özeti, kararında yapın; sizi siz yapan insani güdülerinizi inkar etmeyin. benimki tamamen mevcut şartların bir sonucu. yoksa eskortlara "oynayın ulaaan" çektirirdim ama kabak çekirdeği yiyoruz evde anasını sikecem artık.
öncelikle şunu bilmek gerekiyor. insan nedir? insan diğer canlılara göre bilgiyi en iyi kullanan canlıdır. insanlık bilgiyi kullanma sanatıdır. bu yüzden her doğan "insan" insan değildir. insan olabilmek için sadece "homo sapiens sapiens" genlerine sahip olmak yetmez. bu sadece ön koşuldur. doğduğun kültür, coğrafya, aile durumu vb. bir çok değişken ancak sen şanslıysan seni insan yapabilir.

günümüzde tahminimce homo sapiens sapienslerin sadece %10 u ancak insandır. geri kalanlık %90 lık kesim ezbere yaşayan farkındalığı olmayan, makinelerden farksız sadece insan olmayı taklit eden kitledir. bu oran, dünya nüfusu arttıkça daha da vahim olacaktır.

kutsal olan bilgidir, insan olmak bilgiye ulaşmakla başlar. şanslıyız ki en iyi bilgiye ulaşma aracı olan internete sahibiz. ya internet olmadan önceki yıllarda yaşasaydık? bilgiye ulaşan çok ufak bir azınlık olacaktık. internet sayesinde orta gelir grubundan biri bile insan olmayı başarabiliyor artık, ama internet olmadığı zaman orta gelir grubundan birinin bunu başarması çok zordu. yoksulların zaten hiç şansı yoktu. günümüzde yoksulların şansı yine düşük, internete dolayısıyla bilgiye ulaşma şansları çok düşük. bilgiye ulaşsa bile bu onun insan olacağı anlamına gelmiyor. çünkü sadece bilgide yetmez. önemli olan bilgiyi, diğer bilgilerle entegre, kombine etmek gerekir. günümüzde yoksullar internete ulaşsa bile sosyokültürel seviyelerinden dolayı insan olmayı çok çok azı başarabiliyor.

maddi durumun ne kadar iyi olursa insan olabilme şansın artıyor fakat sadece maddi durumda kurtarmıyor. ister sosyokültürel seviyen yüksek olsun ister maddi durumun yüksek olsun bunlar sadece senin bilgiye kolay ulaşmanı sağlayabilir, insan olmak için yeterli değil. daha önce dediğim gibi önemli olan bilgiye ulaşmak değil bu bilgilerle yapacağın şeydir. bilgiyi lego parçaları gibi düşünün, tonlarca ağırlığında veya büyük bir hacim kaplayan lego parçalarının bir anlamı yok önemli olan legolarla ne yapabileceğin. her insan olmayı başarabilmiş canlılar elde ettiği bilgilerle kendi dünyalarını inşa etmişlerdir.

hem sosyokültürel, hem ekonomik hem de evrimsel olarak kadınların bilgiye ulaşmaları ve bu bilgilerle bir şeyler inşa etmesi çok zor. bilim dünyası zaten bunu kanıtlar nitelikte. bu demek değil ki bir kadın her zaman bir erkeğin gerisinde olacak hayır. bir kadın çoğu insan olmuş erkekten daha iyi bir insan olmayı başarabilir ama bu sayılarının az olacağı gerçeğini değiştirmez.

sosyokültürel olarak kadınlar erkeklere göre daha çok ezbere yaşamaya zorlanıyorlar, yaratıcılık yok denecek kadar az. türkiye gibi geri kalmış ülkelerde kadınların ekonomik bağımsızlık kazanmaları daha da zorlaşıyor buda dolayısıyla bilgiden uzaklaştırıyor. evrimsel olarak ise kadın ver erkek ne kadar eşit yapılmaya çalışılsa da eşit değiller. bir erkek bireyin nöron sayıları, gri madde kütlesi vb. kadın bireylerden fazladır. buda beyin kalitesini yani zekayı veya aklı birebir etkiliyor ama her erkek her kadından zekidir veya akıllıdır demek zeki veya akıllı kadınlara haksızlık olur. sonuçta önemli olan arazinin büyüklüğü değil o arazide yapabildiğin hasattır. bunca zorluğa rağmen insan olmayı başarmış kadınlar, insan olmuş erkeklere göre daha fazla insanlık vasfını hakkediyorlar ve temsil ediyorlardır.

bu yüzden kadınların çok ufak bir kısmı kutsalken büyük çoğunluğu makinelerden farksızdır. bunca ezbere ve taklide adanmış hayatlar için verilecek çaba israftır, ziyandır. bu söylediklerim insan olmayı başarmış erkekler için geçerlidir.
mantıklı bir ideoloji ama çok fazla bununla yaşarsanız gay olur kafayı sıyırırsınız. sonuçta her kadın paragöz değil kendi ayakları üzerinde duranlar sa var. hepsi zengin koca aramıyor.
avacılıkta kullanımı itibarı ile "maximum gross takeoff weight" in kısaltması.
feminizm adı altında erkek düşmanlığı ve kadın ayrıcalığı isteyen mahlûkların ve dahi erkekleri araç gören kadınların insanlığın kodlarıyla oynaya oynaya erkekleri mecbur bıraktıkları akım.

bakın, mgtow'ın kökeni 2001'e dayanır. tabiî her şeyde olduğu gibi bunda da yarım asır geride güzel ülkem. neyse... ilk duyduğumda henüz gençtim, çok saçma gelmişti. "ulan, her canlı gibi üremek için varız biz de" diye düşünmüştüm. eh, genciz. daha seksin tadını da yeni alıyoruz falan aklıma yatmadı tabiî. ama geçen yirmi yılda şunları anladım:

1- kadıncı akımlar erkekleri iki aşırıya itiyorlar. bunlardan biri mgtow diğeri ise maâlesef kadın düşmanlığı ki bu ikincisi ülkemizde sıklıkla gördüğümüz gibi "kadınları katledelim, tecavüz edelim" gibi de değil; uzun vâdede çok daha tehlikeli. kadınları tümüyle metalaştırma üzerine kurulu. üstelik kadınların azımsanamayacak bir kısmı da bunu arzuluyor. hatta ileri gidip gerçekten de ciddî fiziksel zarar görmeyi isteyen kadınlar var.

2- birinci şıkkın nedeni günümüzde kadınların erkekleri tümüyle betalaştırma istekleridir. bu resmen bir iktidar savaşıdır ki kadınlar bu savaşı tümüyle gayrınizami savaş taktikleriyle, son derece sinsice oynamaktadırlar.

3- unutulmaması gerekir ki kadınlar her türlü bu savaşı kaybedecekler. kazandıklarını sandıklarında bile kaybedecekler çünkü o çok istedikleri betaları yaratmak için erkekleri iğdiş ediyor, erkekliklerinden ediyorlar. bu da mgtow'u yaratan şey. bu savaşı erkekler kazanırsa kadınlara olacak olan da kadınların metalaşmaları. yani ortada şöyle bir denklem var:

a) kadınlar kazanır: kadınlar da erkekler de istediklerini alamazlar.
b) erkekler kazanır: kadınlar istediklerini alamazlar, erkekler istediklerini alırlar.

4- kadınlar toplumdaki eşit birey olma haklarına erkeklerin izniyle kavuştuklarını o kadar hızlı unuttular ki... misâl türkiye... hanımlar, atatürk gibi bir erkek çıkıp size bugün kullanmakta olduğunuz hakları vermeseydi şu anda durumunuz iran ile suudi arabistan gibi bir yerlerdeydi. bunu batı dünyası için de örneklendirebiliriz. abd'de, birleşik krallık'ta, isviçre'de, fransa'da hep erkekler râzı geldikleri için bugün eşit haklara sahipsiniz. bugün yediğiniz haltlar tümüyle nankörlüktür ve sinsiliği bırakıp mertçe savaşırsanız hiçbiri elinizde kalmayacak haklardır. o yüzden bok yemeyin, oturun oturduğunuz yerde; bu savaşı kazanamazsınız.

5- mgtow bu savaşın vicdani retçileridir. savaşmak yerine "bokunuzda boğulun"cularıdır.

ekleme: kadın bir eski feminist** tarafından çekilen the red pill sansasyon yaratmış bir belgeseldir. cassie jaye'dir bu hanım. ve bu belgesel filme kadar her yerde sponsorluklar yağan hanımefendiyi feministler açlığa mahkûm etmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. filmin gösterilmesini engellemek için her türlü ifade özgürlüğü yasasını çiğnemeye çalışmış, söyleşileri engellemiş, sponsorlarını tehdit etmişlerdir. ve tüm bunları jaye kadınlara karşı tek kelime etmeden yapmışlardır.

izlemek isteyenler için türkçe altyazılı the red pill: https://www.youtube.com/watch?v=j6S8Px6BdDU
her erkeğin savunması gereken, feminizmden kat kat faydalı akım.
kadınlarla iletişim kuramayan tipsiz ve asosyal erkeklerin savunduğu akımdır. bunların çoğu günün birinde yine türk kadınıyla evlenecek ancak bu gibi yerlerde atıp tutarlar.
Tüm erkeklerin benimsemesi gereken fikir akımı.
Teknik olarak tüm insanlığın hatta.
işin özü kendin için yaşadır.
Alfalık özentisi ergen zetaların akımı.

Erkek, kadına muhtaçtır.
kadınsız yaşayamazsınız boşu boşuna tribe girmeyin hiç.

Aynen öyle.
bu bakış gerçekten bıktırdı.

men go their own way bu demek değil arkadaşlar.
kariyerinize, işinize, gücünüze odaklanın.
merak etmeyin kendini siktirmek isteyen kızlar gelirler der bu özetle.

tabi siz iki eliniz sikinizde gezdiğinizden anlamazsınız.
(bkz: incel)