bugün

(bkz: efsane)
yılların eskitemediği efsanevi grup.siz tavsiyem bi' kere de olsa konserlerine gidin ve eğlencenin tadına varın.yok böyle bi' coşku cidden.
geçtiğimiz çarşamba yıldız teknikte yaşama saygı konserinde sahneye çıkan grup. şarkıları oldukça geniş bir kesim tarafından ezbere bilindiğinden pek bir coşturmuşlardır. ancak konserden benim aklımda kalan mazhar ve özkan ikilisinin kafalarının oldukça dumanlı olması idi. konserden önce nasıl takıldılarsa artık, mazhar alonson bir ara şarkı söylerken düşecek sandım da korktum.
13.10.2010 tarihli konserinde yağmura rağmen çoşturan, zıplatan, ağlatan ve benzeri duyguları yaşamanıza sebep olan gruptur.
evet tüm bu karmaşık duyguları aynı anda yaşatır sizlere.
resmen beyninize reset çekilir, yandım yandım ile yalnızlık ömür boyuyu arka arkaya çaldıkları an komaya gireceğim sanarsınız. sonra birden ritim değişir rahatlarsınız kısmen. gene arada kısa kısa komalara soksalarda o ikili gibi acı vermez.
sonrada hiç bir şey olmamış gibi ali desidero çalarlar sizde hiç birşey olmamış gibi davranırsınız üstüne bide sudeyi çalarlar sizde tamamen affedersiniz ve koy ver gitsin modunda yağmurda raks edersiniz.
kısaca güzel bir konser verir sizlere bu güzel nadide grubumuz. az sürmüştür aslında saate bakınca daha erken dersiniz ama sölenmesi gereken her şarkıyı söylemişlerdir
kendilerinden artık bir albüm beklediğimiz efsane gruptur. grup elemanlarının geçmişte anadolu rock söylemişlikleri vardır.
bugün katü sahneye çıkıyorlar. orada olmak vardı.
http://on.fb.me/cgqqva
mfö batıya dönük bir gruptur. eserleri insanı ipek bir kumaş gibi sarar kavrar. duygulandırır fakat incitmez.

mfö dinleyesim geldi. (bkz: ah bu ben)
bu gece eskişehir'de 222 park'ta nefis bir konser veren efsane adamların efsane grubu.
bu kadar uzun süredir nasıl başlıklarının altına entry girmemişim ben de bilmiyorum. aşmış ve efsane desem yeterli olur herhalde onlar için. tam da güllerin içinden dinlerken.
kişiliklerini grubun içine çok iyi yediren elemanlardan oluşan grup. mazhar'ın sufiliği, fuat'ın romantizmi ve özkan'ın deliliği harmanlanıp ortaya sırıtmayan ve "değerli" bir şey çıkıyorsa bu onların egolarını birbirlerine adapte edebildiklerini yaratıcılıklarına ket vurmadıklarını gösterir. bilhassa 80'lerde ürettikleriyle efsane sıfatına layıktır. lakin hazır böyle aktiflerken sevenlerine bir albüm hediye etmeleri şık olur, bilinsin.
saba tümer'de döktürüyolar an itıbarıyla.
saba tümerde an itibariyle değil de çok daha önceden yayınlanan yayınla tekrar (banttan) döktürmektedirler kendileri. sarı laleler şarkısı ile kalbimizi parçapinçik eden hem acımasız hem sevgi dolu hem deli hem romantik 3 muhteşem adamdan oluşan müzik grubudur.
yalnızlar garı şarkısı arada kaynamış grup. oysa ne güzeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=WhCsTY8Iq6A
ne bileyim ben isimli şarkıları her dinleyişimde beni benden alan gruptur:

Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Eskisi gibi değilim şimdi değiştim
Kumarım yoktur kavga etmem
Her gece barlara gitmem

Ne bileyim ben
Ah ne bileyim ben

Bir kuş kanatlanır şu gönlümden
Çırpınır çırpınır da uçamaz
Gene bir davet çıkarsa senden
Dönerim bilirsin aşığım
Aşıklar kaçamaz
Aşıklar kaçamaz

insan olmak yetmez
Yetmiyor zaten
Süpermen süpermen olmak lazım bazen

Nasıl da yeniden aşık oldum ben
Bu sevda bambaşka avare eden
Ne bileyim ben

Şimdi benim Adım n'olur n'olmaz
Bu işler artık bana inan ki koymaz
Birinde az muhabbet, kiminde naz
Sende ne var, bende biraz
Ne bileyim ben
Ah ne bileyim ben

insan olmak yetmez
Yetmiyor zaten
Süpermen süpermen olmak lazım bazen
yıllar eskitemediği üç adam. hâlâ dinliyoruz azizim.
6 mayıs 2011 itibarı ile itü'de konser vermiş, itü'nün misafir ettiği en sağlam gruplardan biridir. gerçekten de seyirciyi nasıl coşturması gerektiğini çok iyi bilen bu üçlü, sahne performansının ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha göstermiştir.

aynı konser içinde, seyirciye ses egzersizleri yaptırmış olan grup, bundan en az seyirci kadar zevk almıştır.*
konser sonunda bir seyirciyle yapılan röportajda şu diyalog geçmiştir:
-sizce konser nasıldı?
+ambalaleyyyambaleyyo oollleyyaa!*
türk rock müziği tarihinin yerli the beatles'ı.
sahne performansı inanılmaz olan grup. asla hayal kırıklığına uğratmazlar.
Performanslarına hayran bırakan, özkan uğur'un her konserde ayrı döktürdüğü, türk müziğinin gözbebegi olan grup.
türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi grubudur. vokaller, sözler ve çılgınlıklar tartışılmamalıdır. en orijinalinden bize sevgilerini iletirler, biz de saygılarımızı sunarız abilerimize...
16 sene sonra ilk defa babamla konserine gideceğim mümtaz grup.
arayıp sormasanda unuttum seni sanma,dünya bir yana sen bir yana.
mazhar alanson'un güzel dansları için; (bkz: (vid #10138))
(bkz: yalnızlık ömür boyu)
türkiyenin en iyi grubu .
üç kafadar.
grup üyeleri sabetayist olan müzik grubu.
herkesin bir mfö şarkısı vardır.
işlerinde dünya'nın en iyilerindendir.