bugün

Arada önünden geçiyorum içim kıpır kıpır olmuyor yani öyle özel birşey yok.
Valla kim gidecek şehir dışına diplomamı bile almaya gitmedim.
Ki bahçesinde gezmesi kalsın.
eski bir anıyı eski bir arkadaş ve mutluluğu hatırlatıp hüzünlendirir.
insana garip hissettiriyor be müdür yardımcısını uzaktan görünce bi anlık gafletle sigarayi yere atmıştım.
nostaljik bir eylemdir.
Toplu gidilmesi gerekir. Bütün kıyı köşedeki anılar hatırlanır.
Geçmişe yolculuk yapmaya çalışmaktır.
Güzel veya kötü anıların olduğu o okul çokca özlenmiştir.
Duygusal Bi eylem.
yere tükürmeyen adam değildir.
rüyalarda yaşayan hayalperest tiplerin marifetmiş gibi sunduğu boş beleş bir eylem.
duygulu anlar yaşatacak durumdur. evet.
(#20512440).
salya sümük ağlatır.
en son 2 yıl önce bu aralar yapabildiğim. lakin bu aralar pek deneme şansım yok sanırım. kayyum rektör ataması sonrası karıştı oralar.
çaktığım kızlar geliyor aklıma...
Zamanın nasıl da acımasızca geçtiğini yüze tokat gibi vuran gerçekle yüzleşme anıdır. Bir an önce bitsin istediğin öğrenciliğin, aslında hayatının en güzel anlarını içerdiğini, tek sorumluluğun ders çalışmak olduğu, birey olma çabasının henüz başlamadığı, kimlik arayışı dönemlerinin baskın olduğu zamanlardır. ilk çalkantılı aşk, ilk dost kazığı, ilk depresyon.. öylesine bu günleri yad ettiğinizi düşünüyorsanız geçmiş olsun.
cep telefonunun olmadığı kadim zamanlar..liseden mezun olduğumuzda sınıfça sözleşmiştik. her yılın 19 mayıs günü saat 12 de okulun bahçesinde buluşacaktık. ertesi yıl 5-6 kişi gelmişti. öteki sene ben ve gürol dan başka kimse yoktu...
burada nasıl top oynuyormuşuz a.q sikim kadar bahçeymiş dedirtir genellikle.
başlığı görmek bile duygulandırdı beni. o günlere geri döndüm vallahi. bir de kalkıp şimdi okulun bahçesine gitsem herhalde gözyaşım pıt.
Yaşadığın şehrin dışında olunca pek mümkün olmuyor.Mümkün olsaydı duygusallaştırırdı kesinlikle.
geçen bizim liseye gittik almadılar bizi anlamıyorum yani öyle at hırsızı gibi tipimizde yok gayet medeni insanlara benziyoruz.
bütün gün şehri gezdikten sonra akşamında mezun olunan uni’nin önünde pembe bulutlar ve müzik eşliğinde sohbet edip eski günleri yad etmiştik.
üniversite değil ama lise için ben de içim içim yana yana dolandığımı bilirim. AHHH ahhh
Hüzünlü dakikalar yaşatır. Mezun olduğum ilkokula gider zaman zaman yaparım bunu. Bahçede oynayan öğrencileri izler çocukluğuma ışınlanırım.
bu konuda çok şanssızım. benim öğrenci olduğum zamanların ilkokul, ortaokul ve lise binaları; ayrıca üniversite kyk binaları yıkıldı. her ne kadar yerler aynı olsa da mazi demek biraz da eşya demek. o sebeple bu duygudan maalesef mahrumum.
Deprem tehlikesi nedeniyle; Türkiye'de hemen hemen bütün devlet okulları yıkıldı, yeniden inşa edildi.
Benim ilkokul ve lisem yıkıldığı için ben de bu hazdan mahrum kaldım.
Ak parti iktidarı döneminde gerçekleştirilmiştir.