islâm işbirliği Teşkilâtı 13. Zirvesi ev sahibi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan beyanı.

Iran ve Suudi Arabistan arasında Türk liderlerle beraber fotoğraf çektirerek başladığı zirve böyle devam ediyor işte.
Yurtta barış dünyada barış.
görsel
doğrusu budur zaten. böyle söylemek gerekir. sünnet ve kur an a uyun yeter. nihat hatipoğlu gibi dengesizlere abuk subuk sorular sorup durmayın. herşey din değil. azıcık düşünseniz iyi olanı yapmanız gerektiğini bilirsiniz. şu kur an ın mealini en azından bir kere bi okuyuverin be ölmezsiniz.
Müslümanlık mezhep değil kardeş öğren gel.
Şu ana kadar en çok katılımcıyla gerçekleşmiş olan ümmetsel hareketin kıvılcımı olabilecek bir organizasyon.
bu bugün böyle der yarın demedim der. bunun ipiyle kuyuya inilmez.
yıllardır mezhep savaşını körükleyenlerin yan çizmesidir.

2 gün sonra gidecekler gene mezhepçilik yapacaklar. inanmayın yani.
mezhepler bırakıldı yavaş yavaş dinden uzaklaşma başladı. dinin tamamen bırakıldığı günleri görmek ümidi ile.
mezhepçiliği bitirmek için hiçbir mezhebi benimsememek, mezhepçiliği bitirmiyor farklı bir mezhep kuruyor.

kuran müslümanlığı gibi.

bundan kaçış yok.
Bu mezhepcilik emevi fitnesidir.islam dogdugunda ortada mezhepmi vardi?Peygamber torununa bile acimadan kiyanlarin yoludur mezhepcilik.Hak yol tektir.
işte bu yüzden recep tayyip erdoğan güzel insan.
Duyduğum en marjinal ve doğru söz. Bu sefer oldu. Evet.
0:00 2:11
afedersin dön baba dönelim
yarın sisi yle öpüşürken foto da çektirirler.
Biliyorsunuz ki Kemal Kılıçdaroğlu alevi.

Kim dediyse doğru demiştir.
Ama yukarıdaki saçma tümceyi de unutmayalım.
Onu kim söyledi?
mezhebcilik fitne falan degildir.
imam safi imam hanefi nin yolundan gidenler kendilerine safiyiz diye hanifiyiz diye isim takmialardir. istersen kendine göre olani yap ama yanlis yapma vebalini ödersin.
arkadaşa dedim ki :

tayyeap mezhepleri bitirmeliyiz dedi dedim.

dedi ki:

mezhep dememiştir. Mezhepçilik demiştir.

bir daha dinledim.

mezhepçilik demiş. yani mezheplere bir sözü yok.
Sonuna kadar katılıyorum Musluman ve Türküm.
Sindirmesi zor ama doğru bir yaklaşım.
Birlik ve beraberlik çağrısı içerdiğinden olacak bazı dizaynistleri rahatsız etmektedir.
Olamaz sünnilik harici bidattır.

Günahtır dinden çıkarsın. (Evet ironi)
o zaman bu ne?

http://www.youtube.com/watch?v=Kzqvl55amWQ
aslında doğru, göriş ayrılıkları yerine kuranı okusalar, mezhep farklılıklarına gerek kalmayacak. kendi kendimizi yakiyiruz.
Ehli sünnet bir tarafa, diğerleri* bir tarafadır. yani ehli sünnet mezhepçilik yapmaz. mezhepçiliği yapanlar peygamber efendimizin ve onun sünnet-i seniyyesini terk edenler. tayyip erdoğan burada kelime oyunu yapmıştır ama girdiği yol dikenlidir, tehlikelidir.
Ne sagcıyım ne solcu gibidir.

Aslın da doğruları savunmak için bir taraf olmanıza gerek yoktur.

Kimse kimin doğru yolda olduğunu bilemez. Hak mezhep kime göre haktır?

Bu bile cevapsız bir soru. Allah hak demiyor. Peygamber hak demiyor.

Birileri çıkmış hak mezhep diyor. Sen kim oluyorsun da hak olup olmadığına karar veriyorsun.

Ama doğru yol bu diyor. Yahu nereden biliyorsun?

En doğrusu allah'ın yoludur. En doğru yol budur.
büyük güçlerin müslüman mezheplerini birbirine düşürmeye çalışmasını gören Cumhurbaşkanının satır arası sözlerinden olmuş. iranın şii yayılmacılığı yapmaya çalıştığı muhakkak. iranada bir göndermedir bu sözler aslında. bölgede şii ve sünniler bir arada gayet rahat yaşamaktaydı en azından birbirine sataşmazdı. bu işlerin başlangıcı amerikanın bölgeye geldikten sonra özelliklede bölgeden çıkma safhasında sunni camilerde sonra şii ibadethanelerde bombaları patlattırması ile oluşmuştur. daha sonrası cahillik ve kar topu gibi büyüyen durumlar. bölgeyi terkederken yangın yerine çeviriyorlar. biz birbirimizi yerken onlar başka işlerin başka çıkarların peşine düşecekler.
hak mezhep nedir ya?
siz dalga mı geçiyorsunuz insanlarla. peygamber efendimizin döneminde kullanılmayan mezheplere nasıl hak dersiniz?