bugün

şarkılarını full dinlediğim tek şarkıcı, grup, albüm vs.
doğru düzgün ender gruplardan biri. bizim ülkedeki gibi birbirlerine diss atmak için değil şarkıyı yaşatmak için şarkı üretirler.
seattle 1989 ve moscow 1991 konserleri harikadır.

seattle ın özellikle benim için yeri ayrıdır, her performans çok iyidir.

master of puppets ı izleyen bi insanın gaza gelmemesi imkansız.
Boş grup. Bomboş bir grup.
bizim metalci tişörtü satan bi abimiz vardı izmirde abinin mekanına tişört almaya gittik manowar guns n roses led zeppelin tişörtler felan var neredeyse bilinen tüm grupların tişötleri var arkadaş abiye sordu.

+ abi sizde metallica tişörtü varmı
- yok
+ niye yok abi
- metallica metal grubumu amk bizde ne arasın.

demişti ama haklıydı adam metallica çoktan davasını satmıştı rihanna hayranı olduklaını öğrendiğim zaman metallicayı silmiştim kafamdan.
nothing else matters en az bilinen şarkılarından biridir.
iron maiden ve motörhead'in önünde secde edecek olan şişme grup.
Bu bandı övenin amk dinleyenin kendisine saygısı yoktur.
Bok attığınız adamların adası var amk adası. Sizin götünüzdeki donda 8 tane delik var ipneler.
görsel
lise zamanlarımda internetin çok yaygın olmadığı dönemler fade to black şarkısına bayıldım. albümü alıcam araştırdım bakırköy sahilde üst geçitte satılıyormuş gittim aldım eve dönerken bir an önce yolun bitmesini istiyorumki dinleyeyim. bitmek bilmeyen yol nihayet bitti ve cd’yi taktım. aramam sormam bir daha yalvarsan bile allaha çıkmasa gecem sabaha aramam. cd’nin üstünde metallica yazıyo içinde best of ibo var. geri götürüp değiştirmiştim. ah ulan metallica 4 öğrenci biletim gitmişti senin yüzünden.
tarih oldu.
artık yeni şarkı üretebilmeleri imkansız.

sad but true.
kimse kusura bakmasın.
(bkz: jimmy tudeski istifa)
canlı performansları zik gibi olan grup.
kimse kusura bakmasın.
görsel
1 saat önce uyandım ve youtube dan 1 listesini dinlediğim rock grubu.
insanlık tarihinin en kafa siken müzik grubu demek istediniz sanırım. Bizim mor ve duman, dolu kadehi yüzyüzeyken ters tut, son feci adamlar gibi yerli ve milli gruplarımız varken ne diye gidip de böğürüp çığlık atan yabancı grupları dinlersiniz ki?
Güzel gruptur. Ama black albüm sonrası düşüşe geçmiştir.
Blackened acoustic versiyonu baya vasat olmuş. O kadar ki garage inc. Albümüne bile koymam.
coverlarını dinlemek daha hoşuma gider. özellikle şu yavrucaklar efsane uygulamış.

https://youtu.be/1boUYB9LFJY
Ben bu grubu 4-5 yaşlarımda abim sayesinde dinlemeye başlamıştım, abim şehit olmadan önce bana bıraktığı tek şey gitarı, bona metodu ve bu gruba olan sevgisiydi.

Bir süre boyunca bu beni büyürken o kadar etkilememiş, üzmemişti ve sürekli Metallica Cover'lıyordum onun bana bıraktığı gitarla gelişim süresince. Megadeth ve Dave Mustaine sevgimden Metallica sevgim daha ağır basıyordu.

Sonra nasıl olduysa Metallica - No Leaf Clover dinlerken bir anda yere yığılıp ağlamaya başlamıştım ergenlik döneminde bayağı bir metalhead arkadaşın yanında ve ne olduğuna anlam verememişlerdi.

Ben şimdi bunu neden anlattım? Bu grup benim aslında atlatmakta zorlanacağım bir şeyi atlatmama çok büyük yardımcı olmuş ve bu müzik türü beni ayakta tutmuş. Benim bundan haberim yokmuş.

Lakin şuan kendilerini popüler kültür oyuncağı olmuş, oldukça soft, sıradan bir trash metal grubu olarak görüyorum.

Tabii bunda 18 yaşımdayken gittiğim 27 temmuz 2008 yılındaki konserlerinde Lars Ulrich ve James Hetfield'ın birbirlerini duyduklarını nefreti negatif enerji olarak sahnede belli etmemeye çalışsalarda yaymaları oldukça etkili.

https://www.youtube.com/watch?v=hEMv3MbiSwk
Tam da şu anda gecenin ortasında whisky in the jar ve low man’s lyric ile kendilerine eşlik ettiğim.
Spotify sifresini sonunda hatirlayip s&m2’yi yayinlamislar.
ergenkene albümlerini ilkden sona doğru severdim. şimdi ortayaş bunalımında biri olarak sondan başa doğru gidiyorum ama zaten black albüm öncesini çok kafa çekmiyor.
bir gün nasip olur mu ki acaba konserde creeping death'in ortasında '' die die motherfucker diee '' diye haykırmak hayali bile muhteşem. gelmiş geçmiş en büyük müzik grubudur benim gözümde. ölene kadar aktif olmaları dileğiyle. çeşke ölümsüz olsalar hatta.