bugün

30. yılını kutlayan müzik grubudur. hakkında methiyeler düzmeye gerek yoktur, zaten herkesin bildiği üzere efsanedir.

edit: http://www.metallica.com/...-27-2011-thirty-years.asp
birilerinin, zamanında kafayı üşütmelerini engelleyen gruptur.
çok iyi gruptur fakat gelmiş geçmiş en iyi grup değildir.
süper gruptur 30. yılı mübarek olsundur lakin en iyi olması için judasları maidenları ve nicesini alt etmesi gereklidir ki bu saatten sonra imkansızdır.

ek: büyük mü değil mi tartışılıyor deyip sonra tartışmanın içine girip en büyüğüdür diye nokta koymak da garip olsa gerek.
müzik dünyasında ikon haline gelmiş isimdir.
james hetfield bu grubun unutulamaz elemanıdır.
hala iyi mi kötümü tartışması yapılan grup ne pis müzik muhabbeti varmış milletin aq.şu an faal dünyanın en büyük grubu işte daha neyin tartışması yapılıyor.
hala o daha iyiydi bu daha büyüktü muhabbetlerine konu olan grup. lan nedir sürekli bir kıyaslama bırakın tadını çıkarın a.q adamlar 30 yıldır her türlü ruh haline soktular bizi hala daha neyin peşindeyiz biz. kimine göre en iyi kimine göre değil ama her halükarda efsane müzik grubu!
metallica demek müzik demektir. Benim vazgeçilmezimdir. metallica bir tutkudur. Kimi için metal müzüğin başlangıcı, kimi içinse gitar çalmaya başlama sebebidir.
en sevdiğim gurup.

gothenburg konserini izlemekteyim şu an, tavsiye ederim.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485

linkte sorun varsa youtube açıp,

The Big 4 - Metallica LIVE in Gothenburg, Sweden 03.07.2011 [interviews, show, encore]

yazarsak çıkar.
(bkz: apaçinin metallica yorumu)
guitar hero oynarken şarkılarını çalmayı en sevdiğim grup. her ne kadar oyun olsa da onlardan bir parça gibi hissetmeniz çok büyük zevk verir. sonuçta metallica efsanedir.
gripin'den sonraki en iyi metal grubu.
tüm zamanların en iyi metal grubudur. yaptıkları her şarkının kaliteli ve kulağa kazınan cinsten olmasıyla ün yapmıştır. ayrıca, guitar hero oyununa en yakışan gruptur.
thrash metal yaparak başlayıp albüm çıkarttıkça tarzını yumuşatan, kalite düşüren bir gruptur. tabi ilk 4 albüm belkide şuana kadar piyasaya çıkmış en iyi metal albümleridir. severim sayarım saygım sonsuzdur ama birinin artık dur deyip kulaklarını çekmesi gerekiyor.
sürekli karşılaştırıldıkları megadeth ile berabere kalan, iron maiden'ı ise havada karada sikerten süper grup.
küçüküğümden beri babamın bana keyifle dinlettiği , gitar çalmaya başladığım ilk şarkıların sahibi , sanat kelimesinin karşılığı olan ihtiyar müzisyenler topluluğu. ve trash metal'in babası. seviyorum bu adamları.
küçükken bana abilerim dinleme onu müzik yapmıyor,eminemle düet oluşturdu derlerdi.şimdi düşünüyorum da ismail yk ile bile düet yapsalar o kaliteli müziklerin önüne geçemez..metallica ismini duyduğunda bile hangi ortamdaysan ona göre bir müziğini açmaktır.metallica candır.
her ne kadar ergen grubu olarak bilinsede yeri ayrıdır bu adamların.
heavy metalde kendini aşmış grup vokali 50 yaşındadır. maşallah sübhaneke.
bir iron maiden değil.
hiç kuşkusuz en iyi albümü and justice for all albümü olan gruptur. her açıdan kusursuz bir albümdür.
bir gripin hiç değildir.

ek: gripin gibi kendini kanıtlamış bir grupla, metallica denilen pek duyulmamış neydüğü belli olmayan bir grubu aynı kefeye koyup eksi oy verenler utansın!
görsel
metallica tek başına ayrı bir müzik tarzıdır.
the memory remains şarkısı yüzünden yeni yeni dinlemeye başladığım grup.

(bkz: yuh yıl olmuş 2011)

edit: neden eksiledin ki yani?