bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  Metal muzik arşivi. Kanımca Türkçe en iyi Metal sitesi. Saçma sapan kendini rock grubu diye tanıtan insanlara asla sans vermeyen, heyecanlı bir forum ruhuna sahip, hard'n heavy, nwobhm ve thrash ruhunu yaşatan site..

  http://www.metalfanzin.org
  2 ... metalbros
 2. .
  "Metalfanzinin amacı bugün özellikle 2000'li yıllardan itibaren metal müziği kirleten bir takım yeni akımlara karşı durmak, Rock'n Roll, Hard'n Heavy, NWOBHM, Thrash Metal, Speed Metal felsefesini, ruhunu yeniden kazandırmaktır.

  içeriğimizde Nu-Metal, Alternatif Metal olarak adlandırılan türlere yer verilmemektedir. Bunun için birtakım olumsuz görüşlerde almaktayız. Ama bu konuda aldığımız olumlu görüşler de olumsuz görüşleri sekize katlayacak derecede... Çünkü baktıkki bir gün Slipknot, Korn, Linkin Park, Evanescence, Limp Bizkit gibi saçma sapan şeyleri dinlemenin adı Metal Müzik dinlemek olmuş. Yeni nesil gençliği bu şekilde kandırmışlar. Ve bu gençlik MTV'yi açarak elinde gitarlarla çıkan her grubu Rock/Metal grubu sanıp bunları konuşmaya başlamış.

  Motörhead, Saxon, Judas Priest, Savatage, Accept, Diamond Head, Dio, Running Wild, Krokus, Wasp, Mercyful Fate gibi efsanelerden haberdar olmayıp ortalıkta Metal dinlerim diye geçinenler almış başını gitmiş...

  içeriğimizde özellikle Thrash Metal'i geniş kapsamlı tanıtmaya önem veriyoruz. Thrash Metal denildiği zaman istiyoruz ki insanlar geniş bir tür olduğunu ve bu türde yüzlerce baba grup olduğunu öğrensin. Birgün bir baktık ki Thrash Metal yeni nesil tarafından Megadeth, Slayer, Metallica'dan ibaret biliniyor. Bu kabul edilemez birşeydi. Bakıyoruz da bugün Thrash severim diyen adama Tankard, Sodom, Exodus, Razor, Voivod, Annihilator, Sacred Reich, Forbidden, Onslaught, Violence, Xentrix gibi grupları saymaya başladığınızda çoğunu duymadığını, dinlemediğini söylüyor. işte Metalfanzinin amacı bu vahim duruma son vermektir.

  Punk tartışması çok yapılır. Genelde Punk kötülenir. Çünkü yine yeni nesil kitle Punk'ın ne olduğunu, dünyada hakikaten Punk yapan grupları tanımamakta, bilmemektedir. Oysa ki Punk bugün Metal müzik içerinde çok büyük etki yapmış bir türdür. Bugün Thrash metal, Death metal, Grindcore, Hardcore dinlediğiniz zaman Punk'ın ne kadar büyük etkisinin olduğunu anlatmaktı Metalfanzinin amacı... Ama Punk denilince nasıl Punk grupları? Lütfen karıştırmayalım. Eğer MTV'de ya da sağda solda gördüğünüz Offspring gibi, Blink182 gibi, Gorillaz gibi, Red Hot Chili Peppers gibi grupları Punk grubu zannederseniz o zaman bu konuda en büyük yanlışı yapmışsınız demektir.

  Punk'ı gerçekten icra eden Ramones, Misfits, Sex Pistols, Dead Kennedys, Black Flag, Exploited, Generation X, Pennywise vb. saymakla bitmeyecek bir sürü efsane grubu tanımayan, etmeyen, haberi olmayan kitle böylece Punk'ı da maalesef tanımamaktadır. Metalfanzinin amacı bunları tanıtmaktır, gerçek Punk'ın ne olduğunu göstermektir.

  Yerli Rock piyasasında yaptığımız kısıtlamalar da olumsuz görüşler almıyor değil... Sitede Duman, Manga, Kurban, Vega, Aylin Aslım ve Tayfası, Yüksek Sadakat, Çilekeş, Panik vs. şeylere yer vermiyoruz. Neden mi? Bu grupların Türk Rock piyasasına hiçbir katkıları olmadığı ve asla da olmayacağını bildiğimiz için... Açık açık para için müzik yapan, birkaç eski türküden ya da arabeskçiden cover yapıp, klipleri bol bol TV kanallarında dönen bu gruplar yeni nesil gençliği bakın biz Rock yapıyoruz diye kandırır olmuş...

  Ondan sonra sorduğumuzda şunu gördük: Bu gençlik Dr.Skull, Objektif, Whisky, Diken, Taylan Ayık, Kramp, Radical Noise, Gökalp Baykal, Kesme Şeker, Yavuz Çetin, Kronik, Hazy Hill, Crossfire, Rashit ve daha birçok grubumuzdan ya da müzisyenlerimizden bihaber yaşıyor ve buna rağmen de Yerli Piyasayı iyi takip ettiğini iddia ediyor.

  Metalfanzin olarak bunlara son vermek için bu siteyi kurduk."
  1 ... metalbros
 3. .
  (bkz: morbidzine com)
  ... zedx

alakalı başlıklar