1. 1.
    bi takım tavsiyelerdir.

hisli ablanız olarak size gerçekten iş yapacak meslekleri sıralayayım. kendi gözlemlerime dayanarak söylüyorum.

ofis/büro açabildiğiniz bi mesleğiniz olunca paraya para demiyorsunuz.

(bkz: psikolog) seansı 130 tl. deli para. günde en az 5 kişi gelse, günlük aldığınız para yemin ederim kimisinin aylık ücreti oluyor.

(bkz: diyetisyenlik) itiraf edeyim bunları da aradım hahah. ama diyetisyene gitmeyi gururuma yediremiyorum neyse. 80-100 tl seans ücreti. yeter allah bereket versin.
    gün gectikçe obezler arttığından asla aç, açıkta kalmazsınız.

(bkz: grafik tasarımcılık)
    son zamanlar oldukça revaçta.
    sosyal medyada çok kullanıldığından hemen hemen her sektörün size ihtiyacı olabilir.

(bkz: zallık) en sevdiğim mesleklerden biri.

adam resmen oturduğu yerden milyar milyonları kazanıyor.
    üstelik hizmette vermiyor.
    geçen yazarlarını kaybetti. trollere çare bulmuyor bdv ye bakmıyor vs.

neyse tavsiyelerim bu kadar.
    2 -1 ... hislibiri
  2. 2.
    Öğretmen olmak. Sonra millet kıskançlığından senin yazın yaptığın tatili düşünüp kuduruyor.
    1 ... entry de mi girmiyagh
  3. 3.
    Doktorluk hariç Hiçbir meslek.

Her meslekten binlerce mezun var arkadaşlar. iyi olsanız bile sizi farketmezler çünkü iyi olmanız demek iyi para demek onu da kimse vermek istemez çünkü 1500 e kapısında köpek olacak eleman çok var.

Edit: okuyorsanız iyi bir üniversite de okuyun yoksa boş durmayın öğrenciliğinizi bir şeyler öğrenmek ile geçirin.
    ... beyaz baretli mehmet aga
  4. 4.
    Okursanız mühendislik, avukatlık okuyun. zira diğer bölümlerin hali ortada. öğretmenlik okuyorsunuz bilmem kaç yıl atama bekliyorsunuz, işletme okuyorsunuz, elini sallasan işletmeciye değiyor. Üniversiteden mezun olur olmaz tecrübe (!) istiyorlar. En iyisi mi böyle işlek bir yerde boş dükkan görürseniz gidin bir çiğköfteci açın, cafe tarzında börekçi-tatlıcı açın. Benim bir arkadaşım 4 yıllık üniversite bitirip çiğköfte dükkanı açtı. şu an aylık kazancı (3 eleman ve diğer giderleri düştükten sonra) yaklaşık 8-9 bin lira. hangi meslekte bu kazancı sağlayabilirsiniz? Bir yerden kendi işinizi kurmaya başlayın sonrasında büyümek de batmak da sizin elinizde, ticari zekanız ve sabrınız varsa herşey mümkün.

Sağlıcakla
    1 ... kudbettin hanz