bugün

Mesafe ülke boyutundaysa hatta arada bir kıta varsa sorundur. Her ay uçak biletine güç yetmez.
evet engeldir. neden mi? neden deme hacı şimdi. gece gece uzun yazı yazamam.
Kisa net engeldir.
berbat bir durumdur adam gibi kavga edemezsin barışamazsın hasta olduğunda çok yaşayı ondan duymak istersin olmaz öpmek istersin telefondan öpücük atar 3g li ararsın orada 3g çekmez lanet olsun yaa dersın bana mı dedın ama nedenn? der kısacası yanında olması candır.
engeldir. ne olursa olsun seviyorum der, sonra sadece sevgi yetmiyor der ve biter.

bana yavşak romantiği oynamayın kardeşim. olmuyo. aha gitti. sevdik de ne oldu lan?
engeldir. ebesini bile siker.
Engeldir efenim her şey güzel başlar canım cicim ayları geçtikten sonra her nedense bu siktimin mesafesi sorun olmaya başlar. Hiç başlamamak en iyisidir gereksizdir. (bkz: bile bile lades tutuşmak)
cevabı net sorunsaldır. kesinlikle engeldir. illa bir yerden patlak verir. hayal dünyasında yaşamamak lazım.
engeldir. net.
benim adım düz adam sami.
tanım: karg"aşık" sorunsaldır.

aşık olmaya engel değildir ancak aşkın sürmesine engeldir. eğer sürerse, telefon şirketleri ve otobüs firmalarına yarar.

not: cevap nitelikli entryler siz kendinizi biliyorsunuz, yola geliniz.
Biriniz de engel değildir diyin lan! Umutlanıyoruz şurda!!1

halide edit nickivar: olmazmış. Teşekkür ediyorum umutlarımı yeşerten herkese, ve sana.
aramaya inananlar için engel değildir.

(bkz: yeni başlayanlar için uzak mesafe ilişkisi)
(bkz: uzak mesafe ilişkisi)
(bkz: uzak mesafe ilişkisi yaşayacaklara tavsiyeler)
Sadece aşık olanların değil tüm herkesin merak ettiği bir soru veya sorundur. işin aslı ise fiziki mesafeler aşka sorun mudur şeklinde ise soru hayır sorun değildir ama aşık olunan sana mesafeli ise işte bu sorundur ve aşka engeldir. böyle konuşuyorum ama kız mesafeli ben aşığım e ne oldu şimdi?
engeldir. insan gormek dokunmak ister eveg webcamda gorebilirsiniz ama bu biseyi degistirmez o nefes alisverislerini hissetmeyi ister ve iste bu yuzden mesafeler buyuk engeldir.
Engeldir. Engel degil diyen ise ya kendini kandirmakta ya da kocaman pempe gözlüklere sahip olmaktadır.
engeldir tabiki.

mesefa olmadan bile iliski yurutemeyen insanlarin yasadaigi cagdayiz biz.
ustelik birde mesafe varken ilikis yurutebileceginizimi saniyosunuz?
birakin kendinizi kandirmayi ne olur...

1 taraf sadik kalip aski hakkiyla yasasa bile
diger taraf beceremez.
olmaz, olamaz bu ilisi.
evli yada nişanlı değilse çiftlerimiz, engel hafif kalır afedersin siker atar ilişkiyi. zaten gerekte yoktur. napayım yanımda olmayan sevgiliyi.
şöyle ki engel olabilir. malumunuz her ilişkide gel gitler, kavgalar olur ha işte bu tarz şeyler yan yanayken çok rahat aşılabilecekken uzaktan zor olur. biraz kişilerin karakterine ve anlayışına bakar. ama çok da anlayışlı insan olmadığı için bir sorunda biter. yakındaki de biter ancak o biraz daha sürdürülebilir yine.

ben yanına en son gittiğimde bu duygularla ayrılmışken (bkz: #18326012) 23 gün sonra bitti. belki yanımda olsaydı bu şekilde bitmezdi.
engel degildir zannimca, bazen cok uzaktaki insanlar ozlenir. hani ask dedigin bir insanla sevgili olmak da degildir zaten. tanimlayamiyorum bak, gece gece yandi şarteller. sevin sevisin anasini satayim uzakta da olsa bir gun gelecek ozlenen.
mesafeler insana sadece sevginin miktarını gösterir. ve sonuç: gerçekler acıdır.
engeldir ama engele rağmen aşk sürmüyorsa zaten aşk değildir.

ayrıca,
(bkz: gecenin yarısı romantik bir öküz olduğunu anlamak)
mesafeden mesafeye değiştiği gibi insandan insana da değişir. birbirine aşık olan ama güven problemine sahip iki kişiyi düşünelim. hatta bir tanesinin bile sahip olması yeterlidir. güvensizlik, özgüven eksikliği, baskı, çevresel koşullar. of of o ilişki çekilmez; bir de karşı taraf çok sosyal ise "patlat mısırını uzaktan izle" ilişkisidir.
tabi ki de engeldir.insan oğlu doyumsuzdur.ee o kadar ilgiyi hayvana da göstersen onda da bi kıpırdanma olur.daha sonrasında ilgi gösteren ve her zaman yanında yani mecazen değil fiziken yanında olan birini bulunca haliyle ona dönecektir.kısacası olcak iş değil usta.
birtürlü çözüme kavuşamayan sorunsaldır. insanların pek çoğu, aşık olana kadar "mesafeler aşka engeldir." önermesini doğru bulurlar. Fakat gün gelir de uzaktaki birine aşık olduklarında; "mi acaba?" sorusu önermenin doğruluğunda kuşkuya düşürür. Sonrasında "denemeden bilemeyiz" yargısıyla uzaktan ilişki başlar. Her ilişkide yaşanan sorunlar gibi bu ilişkinin de kendine has sıkıntıları başlar. En başında "kıskançlık" dürtüsü rahat bırakmaz uzaktaki sevgiliyi. Güven sorgulanır, yapılanlar incelenir ve hipotezler ortaya atılır sevgili tarafından. Kanıtlanması için deneyler yapmaya başlar sevgili. Bir açık yakaladığı an girilir kuyudan içeri. Elde var hüzün elde var ayrılık..

Demem o ki uzaktan ilişki yürütmek zordur fakat başarılamaz değildir. Bir de şu durum var her ilişkide yaşanan problemler var. Her ilişkinin kendine has sıkıntıları var. Uzaktan ilişkinin de başta güven ve kıskançlık sıkıntıları daha dizginlenmiş olduğunda ve karşılıklı taraflar tutkularına sahip çıktığı sürece çözülemeyecek problem olacağını sanmıyorum.
aşkın imtihanlarından birisidir.