entry'ler (39)

kezban denilince akla gelenler

çılgın bakire.

ördeğe tecavüz eden bursalı

(bkz: yine mi bamya)

zaytung

okulumla bolca uğraşan sitedir.

=> http://mnchrmlf.tumblr.co...okulumla-iyi-kafa-buluyor

hımm diyen kızın asıl amacı

düşünme ifadesidir. söylenenler geçici bellekten alınıp memory'ye kaydediliyordur ve bir yandan analiz ediliyordur. bu işlemlerin oluşturduğu geçici bekleme sesidir "hımm" ifadesi.

mesafeler aşka engel midir sorunsalı

birtürlü çözüme kavuşamayan sorunsaldır. insanların pek çoğu, aşık olana kadar "mesafeler aşka engeldir." önermesini doğru bulurlar. Fakat gün gelir de uzaktaki birine aşık olduklarında; "mi acaba?" sorusu önermenin doğruluğunda kuşkuya düşürür. Sonrasında "denemeden bilemeyiz" yargısıyla uzaktan ilişki başlar. Her ilişkide yaşanan sorunlar gibi bu ilişkinin de kendine has sıkıntıları başlar. En başında "kıskançlık" dürtüsü rahat bırakmaz uzaktaki sevgiliyi. Güven sorgulanır, yapılanlar incelenir ve hipotezler ortaya atılır sevgili tarafından. Kanıtlanması için deneyler yapmaya başlar sevgili. Bir açık yakaladığı an girilir kuyudan içeri. Elde var hüzün elde var ayrılık..

Demem o ki uzaktan ilişki yürütmek zordur fakat başarılamaz değildir. Bir de şu durum var her ilişkide yaşanan problemler var. Her ilişkinin kendine has sıkıntıları var. Uzaktan ilişkinin de başta güven ve kıskançlık sıkıntıları daha dizginlenmiş olduğunda ve karşılıklı taraflar tutkularına sahip çıktığı sürece çözülemeyecek problem olacağını sanmıyorum.

the passenger

hem iggy pop hem de kings of convenience parçasıdır. ikisi de ayrı bir güzel ayrı bir dinlenilesi parçalardır.
buyrun dinleyin efendim =>

kings of convenience -> http://www.youtube.com/watch?v=cqjBAsIs1Pg
iggy pop -> http://www.youtube.com/wa...oEHaw&feature=related

2012 yılının tek cümlelik özeti

tecrübe bunlar hep tecrübe..

casio

bu saat markasının "casio" yazım dizaynını gerçekten sevmiyorum. Kötü bir logosu var bence. Sırf bu sebeple pek de bakmadığım saat markası.

salome

friedrich nietzsche'nin uzunca zaman peşinden koştuğu, sonra arkadaşıyla ilişki yaşarken nietzsche'nin kara sevdaya karıp ardından kadınlardan nefret etmesini sağlayan kadın. Lou salome..

salep

yoğun kıvamıyla, tarçınıyla kışlarımın vazgeçilmez içeceği. Kimi zaman yazın bile içmek istediğim oluyor. Kışın, camınızın güzel manzaralı bir köşesinde, kar yağarken, siz elinizde kitabınızla sıcacık sahlepinizi yudumluyorsunuz. Ne büyük huzur.

hazır baklavacıların ev baklavası yapamaması

bütün sorun glikoz şurubunda, limon tozunda. mideyi kıvrandıran da reflüyü azdıran da hep bu şerolar.

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

gözlerim yatağa yatağa bakıyor. uykumun geldiğini hissettim bak şimdi de.

en yakın arkadaşla sevgili olmak

ne demişler? "kanka ayağı ... ayağı."

hığhrrr ğğoooaark tüğğğh

insanı geçtim köpekte duyduğum sestir. ibretlik olsun diye telefonumla ses kaydı alayım dedim ama çoktan tükürüklerini püskürmüştü hayvan.

sözlük yazarlarının masasındaki nesneler

-bilgisayar
-su şişesi
-birkaç defter
-absolute c++
-kalem kutu ve doluca renkli kalem
-gözlük kutusu
-mouse
-telefon
-fotoğraf makinesi

sanırım radyasyondan öleceğim.

halloween kabağı

aklıma "slutty pumpkin"i getirdi bu başlık. How i met your mother'da kostüm partisinde balkabağı kılığındaki beklenen kızdır kendisi efendim.

teneffüste tahtaya resim yapan öğrenci

(bkz: buyrun benim)
ben-dim aslında. Artık tebeşir yok, tahtalar plastik, kalemler hocaların elinde. Zaten dersler blok ders mola veren var mı sanki.

vücudun en gereksiz yeri

apandiks. net.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

yan odada dizi izleyen ev arkadaşımdan bendenize geliyor. "Bu mesajı 3 kere kopyala. olduğun yerde 1 kere dön, kıçını kaşı. dileklerin kabul olsun. bu mesajı on kişiye de yolla."

mutsuz sözlük yazarları

mutsuzum. Tonlarca ödev, tonlarca sınavım var. Ev arkadaşlarım keyifle gezerken, dizi film izlerken eğlenirken ben ders çalışmak, ,ödev yapmak zorundayım. Zorundalıklarım iyi sonuçlansa diyorum o da olmuyor. Mutsuzum, fazlaca mutsuzum sözlük.

Tanım: bir kısım dertleri olan, akılları karışık, bulanık olan sözlük yazarlarıdır.