bugün

biraz evvel televizyonda gördüm, yeni gavs hazretlerini n kalabalık yüzünden iki elini birden öptürmesi gerektiğinden görevli olan sofilerimiz el öpenlere yardımcı olmaktadırlar.

ne muazzam bir görev yarabbi direk cennet.

inanmayan kafirdir.

frank tukaş nam lakaplı sözlük yazarının da menzil'e el öpmeye gittiği haberini aldım, şiva kabul etsin..
Fetö işin kolayını bulmuş, alçıdan el yaptırmış o yokken bile öpüyorlar.
Kula kulluk edip rahatlama ihtiyacı olan insanlara yönelik hizmet sektörü emekçisidir. Umarım sigortasi tam yatıyordur.
kalahari-1 arkadaşım ,espri yapmışsın ama gerçek olanı yazmışsın.

Ben doğuyu epey dolaşan biriyim ,inan bu ülkede milletvekili-bakanlık yapmış, en iyi üniversitelerden birinden mezun olmuş, doktorasını avrupa'dan almış(bildiğim kadar yazdım) fakat hala feodal ilişkilerden kopmamış bir muhteremin bir bayramda gelemediği için ceketinin deri döşemeli bir sandalyeye asılıp ceket yenini yüzlerce ,binlerce aşiret mensubunun öptüğüne şahit oldum.
söz konusu şahıs marksizm üzerine de tez -makaleler yazan biriydi. (eski zaman olduğu için unuttuğum olabilir)

Bu doğunu kaderi, koca kızıl çin-mao bile feodalizmi tasfiye edemedi, sonunda oligarşik kızıl parti diktatörlüğü yerleşti çin'e.

anadolu'da ki islam devşirme islam'ıdır dönme-devşirmeler 1453'den sonra payitahtın da desteği ile tuhaf bir din yarattılar sonuç bu.
yerli halk arasında türklerin fazla bir çoğunluğu yoktur olanda asimile olmuştur.
dönüşü de yok.
biri de - kolunu - tutsun, üçer üçer daha kolay biter sıra..
bade hediyelidir kesin...
Bu el fetönün bir dershanesinde çıkmıştı, bu tarikat tarzı düşünce ve adetler, islama hinduizmeden gelmedir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler şu kitapta vardır meraklıları için. Müslümanların gerilemesiyle dünya neler kaybetti.
Kula kulluğun kapicisidir.
gavsın siki ve götü boşta kalmasın, sikini de götünü de yalayıp öpsünler. bunlar için de bir görevli atanmalı.
inandığı dinin peygamberine Şirk koymaktır bu vaka, rezilliğin ve egonun tavan yaptığı hoş olmayan görüntülerdir.
El öpmek neden kulluk oluyor. islam hukukunda anne babanın, büyükletin,alimlerin eli öpülebilir. Kadın hürmeten kocasının elini öpebilir. Bu üç duruma ruhsat vardır.
Alim dediğin dürzünün mesleği ne dedeciğim? Benim babam çaycı mesela. Elini öperim tabiki ve kutsaldır benim için; çünkü emek en kutsal yüce değerdir. Bu tarikat denen geri zekalıların el öptüğü herifin mesleği din tüccarlığı, ötesi değil. Allah katında üstünlük takvadadır. Bu mu sizin takva anlayışınız? Kimin cennetlik yüce bir kul, kimin aşağılık bir günahkâr ya da cehennemlik olduğunu yalnız Allah bilir. Şeyhlerinin cennetlik olduğuna kontrat yapmış sanki gavatlar. Bu yanlış bir şey.
Hz. Peygamber el öptürme ayinleri yaptırmamıştır.
islam hukukunda diye saçmalamayın. el öptürmek dini değil töre/geleneksel bir davranıştır. hristiyanlıkta da bu durum var diyen olabilir ama onda da el değil papalık yüzüğü (balıkçı yüzüğü de denir, entry uzamasın diye ayrıntıya girmiyorum) öpülür. çünkü bu yüzük tanrı ile papa arasında ruhani bir bağı temsil eder ve son papa franciscus bundan kaçınması yüzüğü (elini değil) öptürmemesi eleştirilere neden olmakta. hangi din olursa olsun el öpme yoktur, cahil cahil hukuk mukuk diye zırvalamayın. tıpkı çok eşlilik gibi, o zaman ki arap toplumunda olan bir durumu kalkıp kur'an da çok eşlilik var diyen kafir veya geri zekalılar gibi bilmeden konuşmayın. ilk önce neye inandığğınızı kabul ettiğini veya inanmadığınızı ret ettiğinizi öğrenin sonra konuşun. cahilliğin veya kafirliğin lüzumu yok, bak ya sabah sabah sinirlendim yine...
sene 2000 yılların başı (aklımda kalan tarih bu) ,uğur dündar tarikat-şeyle ilgili bir televizyon programı yapıyor ,galiba star tv. kanalı idi.

sakalı mübarek şeyh hazretleri çıkarmış aletini ,hem okşatıyor, hem öptürüyor.
sıraya girmiş müritler ,maalesef bu müritlerin içinde bir askeri savcı birde vali yardımcısı olduğunu söylemişti ..
hani alet dedik ya, şeyhin kendine hayrı yok, ufak tefek yaşlı ayakta duracak mecali ancak var ama koca devlet görevlileri medet umuyor.
devletin kurumlarına sızma demirel zamanında başladı ,çiller ile yılmaz ve ecevit ile devam etti.

bu kendine müslüman diyen tarikat-cemaat mensupları allah'tan umudu kesmişler,kuldan medet umuyorlar,işin kötüsü bu.

işin ucu hep maddiyata dayanıyor, bakın gavs'ın üç tane çocuğu (fazlası var mı bilmem)tarikatı paylaşamıyor,zaten bölünmüştü menzil eskişehir ve galiba ankara olarak ,mübarekler mitoz bölünme yaşıyorlar .

bu arada yazıyoruz ama ne yazsak boş,feodalizm tasfiye edilip modern toplum inşası sürmedikçe bunlar olacak,bir gün bakarsınız dünyaya kara cübbeli papazlar yeşil sarıklı hocalar hakim olmuş.

tek bir çare var ,bilimsel sosyalizm.
Kula kulluk etmektir.