1. 1.
  yenilecek, içilecek şeylerin listesi.
  mönü.
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  komut veya seçenek listesi
  ... eticicibebe
 3. 3.
  yemek fiyatlarının genelde yazılı olduğu, bakılmadan yemek sipariş etmenin pek hoş karşılnmadığı kağıt parçası.
  ... cranium
 4. 4.
  rahatça seçim yapılması adına bulunmuş hoş bir icat menü olmadığı zaman insan panikliyor, garson elinde kağıdıyla kalemiyle gelir hızlaca "efenim çorbalardan şuyumuz buyumuz, sıcaklardan ıdımız bıdımız, içeceklerden de bla blamız var." diye sıralar. insan o an bir seçme paniği yaşar ev yemeği yapan bir yerde panikleyip kadına tekrar saydırmıştık "ooeeeefff sizinle mi uğraşacam!!!" dedi, "eee bezelye alalım o zaman" diye kalmıştık.

  başka bir noktaya geçeyim bu menü denen şeyde bilinen abidik gubidik isimler bile olmadık forma sokulur. amaç tabii ki de müşterinin bütçesini sarsmaktır. misal tortillalardan hazırlanan tostadalar içerisinde taze yeşillikler, isteğe göre marine edilmiş ızgara dana bonfile veya tavuk bonfile, meksika fasülyesi, peynir, taze guacamole(?!?), sour cream ve sweet corn cake ile! salata mı bu şimdi?

  bir de beklenilenden pahalı çıkan cafelerde menüye bakış süresi de beklenillenden uzun sürer. bakılır, bakılır, bakılır ve bakılır... arada garson gelir "efendim karar verdiniz mi?" der. "yok biz birazdan şey edelim." menüyle kankalık derecesinde içli dışlı olma faslı bitince durumu kurtaracak bir sipariş verilir.
  ... trink
 5. 5.
  yiyeceklerimiz için bize sunulan seçenek listesidir.
  ... burjuvakmygr
 6. 6.
  fiyatlarıyla göz dolduran, yemeğine göre değil, bazen fiyatlara göre seçim yapılan, zorunda kalınan listelerdir.
  ... filozofil