1. 1.
  Akarsuların 'S' şeklinde keskin kıvrımlar oluşturarak aktığı yeryüzü şekli
  3 ... verbascum
 2. 2.
  kasaba ve köyleriyle birlikte yaklaşık 60.000 nüfuslu izmir ilçesi .
  ... gerko
 3. 3.
  eğimsiz alanlarda, özellikle ovalarda ırmakların kıvrılarak oluşturduğu "s" biçimli yüzey şekilleri. amazon nehrinin bazı bölümleri öyle menderesler oluşturur ki "s"nin iki ayrı kıvrımı neredeyse birbirine değecek gibi olur.
  ... ask
 4. 4.
  (bkz: menderes lisesi)
  ... gerko
 5. 5.
  Fenerbahçe tribünün eski abilerinden biri. Güreş sporuyla uğraşmışıtr. Zamanında beşiktaş tribünün kabusu olmuştur. Hatta bir maç sonrasında elinde satırla hürriyet gazetesinin baş sayfasına konuk olmuştur. Herhangi bir mevzu da karşısına adam çıkamazdı. Çünkü benzersiz bir şekilde kafa atardı ve attığı kişi de kendine kolay kolay gelemezdi. 1993 senesinde gebze de mafya tarafından kafasından vurularak öldürülmüştür. Öldüğü hafta yanılmıyorsam ankaragücüyle maç vardı kadıköyde. Maçın hemen başında taraftar susarak saygı duruşu yapmıştır. Büyükler her zaman derdi Mendo olsaydı kimse tribün barışından söz etmezdi. Böyle bir kişiydi menderes abi. Nur içinde yatsın.
  1 ... elm sokagi tabelasi
 6. 6.
  şu an görevine devam etmekte olan, antalya büyükşehir belediye başkanının ön adıdır.
  arkasıyla birlikte '' menderes türel '' diye geçer.
  ... trajikomik
 7. 7.
  izmir ili ile aydın arasında yer alan tipik bir ege kasabası.
  ... cymbeline
 8. 8.
  (bkz: cumaovası)
  ... atgmuls
 9. 9.
  yılan gibi dağların arasından akıp giden akarsuyun oluşturduğu şekil.
  ... alwayspiizbecauseizmitliyiz
 10. 10.
  yargıyı, kara cüppeliler diye aşağılamıştır. orduya da tavır koyarak "gerekirse orduyu asteğmenlerle idare ederim " diyerek yok saymıştır.
  vatan cephesi adı altında mezardaki ölülerden bile partiye kayıt yapmıştır.
  öldürmeyen allah öldürmez kabilinden uçak kazasından sağ kurtulmuş ve maalesef asılarak öldürülmüştür. buradaki " maalesef "şimdikilerin yanında sütle yıkanmış sayılacağındandır. adil yargılamada asılmayı haketmeyendir. ibret alınacak vakadır.
  2 ... teflon