bugün

öğretmense 5 ay yatmaktır.
Söylendiğinde aklıma (bkz: kahverengi takım elbise)yi getiren meslek.
Bunda ilkokuldaki fen bilgisi örtmenimin büyük etkisi var tabi.
geneli 17:00'da iş bırakan kamu görevlisidir.
Bugün parayi bulmuşlardır.
aksine bugun parayi bulamamislardir. maliye tuhaf sekilde maaslari yatirmamistir.
tek işleri aldıkları maaşı saymak olan meslek grubu.
sözlüğü de vardır ama solitaire oynamaktan pek yazmaya vakit bulamıyorlar garibanlar.
http://www.memur-sozluk.com/
monoton bir hayat isteyenler için ideal.
türkiyede kendileri, en çok küçük görülen fakat herkesin olmak için can attığı mesleklerin başındadır.
akp bu statüyü ortadan kaldıracakmış. memur, işçi ayrımı olmayacakmış. çalışan adı altında genel bir terim olacakmış. memurların çoğu özlük hakkı kaldırılacakmış.
maaş ödemesi ssk'lılar gibi olmayan, o ayı çalışmadan yapılan devlet çalışanı. ssk'lı çalışıp ay sonu maaşını alır, memur ise maaş alır ayı çalışır. neden memurlara bir ayricalik tanındığını bilen varsa yeşillendirsin.
maasina zamcik konulandir. zamcik bize yeter.
(bkz: sırtı devlete dayamak)

Sonrası devletin size dayaması tabi.
hayat onlara güzel özel sektörde çalışanlarla kıyaslayınca oh mis valla akşama kadar facebook oyunlarıyla mesaisini doldururlar yine de geneli memnun değildirler işlerinden.
Bir sağlık memur olarak söylüyorum boktan bir iştir.

Ast üst ilişkisi, sevmediğiniz insanlarla yüz yüze bakmak zorunda olmak insanı sıkar.

Evet iyi bir gelirim var çok yoğun bir işim yok ama bir şeyler hep eksik bende. Kendimde sürekli daha fazla okuma ve daha üst düzey bir işte çalışma isteği görüyorum. Ama memur olarak değil.

Bu hedeflerim doğrultusunda kendimi memurluktan attırmak yada istifa etmek gibi şeyler sürekli aklımdan geçiyor. Acaba yanlış mı yapıyorum bilemiyorum.
ÇOĞU kişiye olmak sanki hayalmiş gibi gelen, olunduktan sonra ise hayatı sorgulatan devlet işçiliği.

Bazen diyorum. Ulan 150-200 tane koyunum 30-40 tane ARI kovanım olsa. Bir elim yağda bir elim balda köyümde yaşasam. Her gün kümesten yumurta toplasam. Kendime yetecek küçük bi bostanım olsa. Sebzemi kendim yetiştirsem. Meyve ağaçlarım olsa. Yazın elmalarımı toplasam. Motorla kışlık odunumu hazırlasam. Bir köpeğim olsa mesela. Boş zamanlarda alsam tüfeğimi kendimi Dağa bayıra vursam.
Ne uzamak ne kısalmaktır. Bende 4 yıllık bi özel sektör sonrası 7 yıl önce memur oldum. Türkiye geneline göre ilk %20 lik gelir seviyesine erişmiş oluyorsun fakat hiçbir zaman köşeyi dönme büyük adam olma hayalin olmuyor. Körelmeye açıksın. işsizlik korkusu yok (eğer saçma sapan yasadışı bişeye bulaşmazsan). Bu nedenle evlilik korkusu olmuyor. Çift maaş oldun mu tadından yenmez
olması zor çıkması ise imkansızdır. 3,5 yıldır bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım.Sürekli 'seninki de iş mi ya ' 'bu işi bıraksan başka işte çalışamazsın' 'yattığın yerden para kazanıyorsun' gibi laflarla ezmeye çalışıyorlar. biz de taş taşıdığımızı iddia etmiyoruz ama biz de beyin işçisiyiz be kardeşim
(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler)
bu devirde en rahat işçi kesimi.
Şu an entry girmemi sağlayan mesleğim.
kız verilen.
meur dedigin adam sevdiğin kızı elinden alıverir kuzen öyle deme.
atanamayanların bok attığı meslek grubu.
Modern kölelik 2000-3000 gibi paralara çalışacağıma hiç çalışmamayı yeğlerim.
Memur değilim aslada olmıycam.