bugün

ben galiba biraz antikayım. sevmiyorum deniz tatilini. tatilde memlekete gidip bahçede ağaç altında kahvaltı yapıp uçsuz bucaksız bozkırları gezmek daha çok keyif veriyor bana.
An itibariyle yapilan.

Köyümde ağaç altında cay içeceğim fjfj.
7. Gün tan vaktinde geri dönüş için yola çıkılmayacak ise büyük nedamet ve pişmanlıktır. Memleketin azami 7 günü makbuldür.
Ankara'da oturuyorum. Ama her hafta sonu memleketim olan Kırşehir'e gidiyorum. Bir başkadır memleket sevdası. Anlatamazsın kimselere
Özlenendir. Çok yakında...
akrabaların " okuyon mu, çalışıyon mu" ya da, " ee sen ne zaman evleniyon" sorularına maruz kalmaktır aynı zamanda. aslında yaşlı akrabalar sevimli geliyor. içlerinde kötü niyet olmadan dua ediyorlar diye düşünüyorum. hayır dualarını alırsak işimiz rast gider inşallah.
Benim için Kimisinin tatil yapayım diye para bayıldığı yere gitmektir

(bkz: kapadokya) (bkz: nevşehir)
Şuan otobüs beklediğim gaye .
gözümde falan tütmeyen memlekettir. gitmemenin yollarını arıyorum . bir insan ancak bu kadar sevmez doğduğu şehri. orada doğmuşum ama burada doydum ben gerçekten. mutfağı çok güzel hatayın hem yemek anlamında doydum hem de manevi olarak .
Memleket gözümde tütyor valla... Okurken yaşadığım şehri çok özlerdim gelişmiş bir kent üniversite ise güzel bir anadolu şehriydi. Ama alışmışız Ankara'ya omsuz olmuyor.

https://bit.ly/35IXCY9
memleketinle okudugun şehir arası bi saat ise ya ben halamlara gidicem yarın da kalabilirim diyerekten bu saate yollara düşmek .hem evi doğuda olup da gidemeyen arkadaşlar üzülmesin hem de malum cemaat her konuyu söylememek lazım.müge anlıya yetişirım umarım.
heyecan duymaktır. hazırlanmaktır son ana kadar. bolu dağının her ağacını ezberlemektir.
gurbetten dönmektir.
okul yıllarının vazgeçilmez aktivitesi. dersleri asmanın en güzel bahanesi. ana hasretinin biraz olsun sona ermesi. babanın "dersler nası evlat" sorusuna verecek cevap aranması. ufak kardeşin doyasıya öpülmesi. ama okulun devam ettiğinin habercisi bir yandan da.
güncel Önemli Başlıklar