bugün

yedi nisan 2005 tarihinde istanbul'da vefat eden "içimdeki Fırtına", "işte Öyle Bir Şey", "Sevdan Olmasa", "Bir de Bana Sor" ve "Etme Eyleme" gibi bir çok erol evgin şarkısının yanı sıra hababam sınıfı serisinin unutulmaz müziğine bize hediye etmiş olan müzik adamı.
(bkz: hababam sınıfı)
Eurovision şarkı yarışmasının artık klasikleşen jenerik müziğini bizlere kazandıran ünlü müzik adamıdır
(bkz: sessiz veda)
hababam sınıfı başta olmak üzere birçok güzel besteye imza atan bir müzisyen..
"çoban yıldızı" adlı eseri özellikle muhteşem olan ve unutulmaması gereken sanatçı,adaşım.
çoğu şarkısındaki çarpıcılık içtenlik garanti bankası reklamı için hazırladığı sucu çocuk şarkısında da olan merhum. ayrıca genç yaşta hababam sınıfının müziklerini yaparak unutulmazlar arasına adını yazdırmıştır. nur içinde yatsın..
aklına gelen ya da içinden geçirdiği melodiyi hemen notalara dökmeyen bir gece bekleyip sabah uyandığında yeniden hatırlayabiliyorsa besteleyen, türk müziğinin kilometre taşı olarak nitelendirilebilecek bir çok şarkının bestekarı olan unutulmaz bir müzik adamıdır... allah rahmet eylesin... yeri doldurulamayacak, büyük ve acı bir kayıp...
ülkemize, müzik adına çok şeyler kazandırmış büyük müzik adamı. bir tatil köyünde hızla çarpışıp da, yüzündeki o kocaman gülümsemeyle, defalarca özür dilemesini, kibarlığını hiç unutamayacağım mütevazı insan.
insanların cilt kanserinden de öldüğünü anlamamı sağlayan rahmetle anılası santçıdır.
cigdem talu'yu 28 mayis 1983'te kaybetmesinin ardindan soyledikleri :

''sonra ciktik... sevgili oskay akturk'un bir vosvosu vardi, ona binip asiyan mezarligi'na gittik. hic aglamadim ben. yani cigdem'in olumunu duydugumda da aglamadim, camide aglamadim, evde yalnizken de aglamadim, ama o volkswagenin icinde tam 4 dakika boyunca agladim. o 4 dakikayi hic unutmuyorum. asiyan'a geldigimizde bitmisti, yani o buyuk bir bosalmaydi... ''
dünyaya bir tane yollanması hata olan kendinden kurmalı müzik kutusu. gözünde,kaşında/toprağında notalar dolaşan üst insan*(üç nokta)
eşi çiğdem talu ile birlikte türkçe popüler müziği'nin mimarlarından. bu ikilinin altında imzasının bulunduğu her şarkı bir başka güzeldir, bir başka özeldir.
boğaziçi üniversitesi kimya mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
"mesaj" adlı esere sahip kişidir. mükemmeldir.
az önce kanal 1' de anısına yapılan gece gösterildi. erol evgin, nükhet duru, candan erçetin bizleri gözyaşı gırtlakta ha çıktı ha çıkacak havasında hem eglendirdi hem depreştirdi derken son şarkıda göz yaşı gırtlak kısmını dar buldu, su yolunu buldu.
aldım başımı gidiyorum çiğdem talu'yla yaptıgı parcalardan.sanki bilir gibi gideceğini yazılmıs. fena.
başta erol evgin, nükhet duru, zerrin özer ve ilhan irem olmak üzere birçok şarkıcıyla çalışmış ve akabinde melki prodüksiyon yapımcılık şirketini kurmuş müzisyen. mensup olduğu izmir'li kibar ailesi sabetayistlerin kapani koluna mensuptur ve eşi ethel kibar yahudidir. yine de hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. az önce önemli bestelerinden her şey seninle güzel'i dinledim.
sessiz veda bestesi vardır ki insanı kendinden geçirir.
(bkz: sucu çocuk)
dinlediğim en güzel enstrümental parçayı yapan santçıdır. (bkz: sessiz veda)
saygıdeger kisilik. kendisini su sekilde hatırlarım hep; bir gün arkadaslarla oturulmus ve tabu oynanmaktadır.
(bi arkadas yeminle ben degilim)-oha kim lan bu, sıçtık
+alttakilerden anlat
-hani böyle en ünlü türk filmi serisi
+hababam sınıfı, melih kibar!
topluluk, ben de dahil: çüssss.
belki de en bilinen bestesi "hababam sınıfı müziği" olan büyük sanatçı.
http://www.youtube.com/watch?v=kidxxzwbooa&nr=1
Büyük aşkların adamıdır.