bugün

(bkz: i melih gökçek)
bir zamanlar metin uca tarafından bu şekilde hitap edilmiş ve busebepten dolayı işsten çıkarılmış metin uca."tek sucum i melih gökcek demekti"diyen uca. i=ibrahim demiştir.
ben ilkokuldayken ankara büyükşehir belediye başkanı olan ve bu görevini aralıksız sürdüren(ki üniversiteden mezun oluyorum bu yıl) ısrarcı vatandaş...
ankara'yı tünellerle donatan, aslında iyi işler yapan, ama kızılay trafiğini mahfeden belediye başkanı. siyasi kariyeri devamlı değişken bünye.
ankara'nın belediyecilik işletmesi adına borç taktığı sperman.
ankaranın sağını solunu altgeçit üstgeçitlerle doldurmuş lakin buna rağmen trafik sorununu çözememiş sonunda doğru bir karar verip (bkz: hayret) metrolara önem vermeye başlamış bir diğer belediye başkanı.
tam adı i.melih gökçek olan şahsiyet.****
sağa sola park, bahçe yaparak göz boyamaya çalışan, resmen mafya gibi çalışan (tanıdığım esnaf çalışanlardan duyduklarıma göre yapılan benzetme) ankara büyükşehir belediyesinin başı. kendisine hiçbir zaman oy vermemiş çankaya ilçesinin ve muzaffer eryılmaz'ın önüne türlü türlü engel koyan başkan. sanki çankaya'da yaşayanlar ankaralı değil.
en son mogan gölünü genişleterek ankara'ya deniz getirecekmiş.
altınpark'ta mehmet aksoy tarafından yapılan heykelleri edepsiz bularak "tükürürüm böyle sanatın içine" diyen, heykellerin orjinal halini değiştiren ve böylece sanata olan saygısını görmüş olduğumuz belediye başkanı.
Ankara nın her tarafını park yapan büyükşehir belediye başkanı. şimdide walt disneyle anlaşıp disney land yapcakmış ankaraya.* Proje önce, Eskişehir yolu üzerine yapılacakken toki nin su koymasıyla ankara'nın x beldesi dolaylarına alınmış. ***
yerine oğlunu hazırlayan belediye başkanı. her sene ulaşıma zam yapmaktadır. istanbul da 2 saatlik yolu 1.5 ytl ye giderken ankarada 15 dakikalık semt otobüsleri bile 90 kuruş olmuştur. aktarmalardan da neredeyse hiç yararlanılamamaktadır.
ankarada 2 yıldan fazla kalmış her aklı başında insan evladının sövdüğü, kısa süreli ziyaret eden ya da dışarıdan bakanların pek beğendiği başkan (3. gurup da aklı başında olmayanlar). sebebini de açıklayayım efendim; melih gökçek reklam adamıdır, ankarada çözdüğü hiçbir sorun yokken çözülmüş gibi göstermeyi, parklar bahçeler yaparak tabana hitab etmeyi bilir kendileri. ancak iş ulaşımı kolaylaştırmaya, bakım onarımları zamanında yetiştirmeye geldiğinde "eldeki imkanlar kısıtlıdır". ankaradaki belediye işlerinin hemen hemen hepsi kendisine ve/veya yakınlarına ait şirketlere yaptırılır, sözde "bilmem kaç gün" köprüleri yapılır, göz boyanır, sonra da her dönem yeniden aday olunur ve seçim kazanılır. hizmet politikasına bir örnek; altınpark- feza gürsey bilim merkezine hergün birçok okul bedava olarak davet edilir, bu okulların giriş ücretleri belediye tarafından "hizmet" olarak karşılanır, feza gürsey bilim merkezinin sahibi de melih gökçek in oğluna ait olan özel bir firmaya aittir. sağ cepten sol cebe yani.
ankara'nın her tarafına su -manzaraları- döşetip duran belediye başkanıdır. *
gece rüyasında havuzlu kavşak yada altlı üstülü geçit görüp, sabah kalkınca hemen akrabası olan bir şirkete * ihaleyi, çok ucube * fiyatlarala veren ve yaptığı alt geçitlere * garip garip isimler veren kişidir..
ankarayı mahveden plansız plansız şehirleştirmeye çalışan * ısrarcı vatandaş(!). * * ** *
bukelamun benzerı,koltuk ıcın her partı uyesıne donusebılen yakında sol kanatın uyelıgıne gırmesı beklenen baskan.
kendi reklamını yapma konusunda aşmış şahsiyet. her reklam panosunda isminin görüldüğü yetmiyormuş gibi her yaptığı şeyin kendisi tarafından yapıldığını da bir şekilde cümle aleme duyurur. bir sınava * girmek için gittiğim bir lisenin bahçesindeki basket potasının üzerinde "bu pota şu tarihte ankara büyükşehir belediyesi tarafından hizmete sunulmuştur" yazısını gördüğümden beridir kendi yaptığının reklamını bu beyfendiden daha iyi yapacak biri olmadığı fikrini savunmaktayımdır.
'ankara'ya denizi getireceğim' sözünü gerçekleştiren kişi. nasıl mı? haberiniz yok mu, yer altı su boruları patladı ve ankara sular altında kaldı! e, daha ne yapsın adamcağız?!!
Ankara kavşaklarından sorumlu, büyükşehir belediye başkanı.
(#842961)
kendisine laf sokmaya çalışanları göt etmeyi ilke edinmiş süper insan.özellkle * gazetecilere iyi giydirir.
küçüklüğünde susuz kaldığı düşünülen köstebek ruhlu belediye başkanımız
sürekli alt geçit çalışmaları yapmaktadır bu çalışmalar sırasında ağaçlar devrilir elektrik kesilir normaldir kesinlikle çalışmayla alakası yoktur kendi eceliyle devrildiği belgelidir tv ye çıkar açıklar
hava yağmurluysa yapılan alt geçitlere tecrübeli ankaralılar asla girmez çünkü alt geçitler yağmurlu havalarda olimpik havuza dönüşecek şekilde tasarlanmıştır ayrıca hobileri arasında yaya üst geçidi yapmakta vardır en sevdiği hobiside emin çölaşanla davalık olmaktır
bursa'daki şehir içi otobüs bilet fiyatlarından haberi olmayan şahıstır.
her sabah kalktığında, "benim fikrim geldi" deyip hergün ankara'nın mahallelerinin altını boşaltıp, güya alt geçit yapıyor imajı uyandırarak kendisine bir yer altı şehri hazırlayan proje canavarı.
bugün saat 22'de tgrt haber kanalında projelerini anlatıp, ankaralıların yanıt bekleyen sorularına cevap verecekmiş.

hacı, atatürk bulvari ne alemde demek istiyorum burdan kendisine.